Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.

Wczasy w Chorwacji

Chorwacja na wakacje! Dlaczego warto spędzić wakacje w Chorwacji?

Kemping w Chorwacji! Powody, dla których wybrać to miejsce na rodzinny wypoczynek:

  • miła rodzinna atmosfera
  • wspaniałe czyste morze
  • piękne górskie krajobrazy
  • smakowite dania kuchni tradycyjnej
  • piękne wschody i zachody słońca
  • bardzo dobry serwis turystyczny
  • wiele ciekawych atrakcji dla całej rodziny

Wyspa Pag- camping w Chorwacji

Wyspa Pag posiada piękne piaszczyste plaże. Jest piątą wyspą Morza Śródziemnego oraz posiada wspaniały klimat. Na wyspie znajdziesz piękne lasy klonowe, sosnowe oraz gaje oliwne. Wyspa posiada piękny łagodny pejzaż księżycowy. W centrum wyspy znajduje się urokliwe miasteczko Pag, pełne małych sklepików oraz restauracji serwujących wspaniałe dania kuchni regionalnej.

Istria- chorwacki kemping

To półwysep na północnym zachodzie kraju, który graniczy ze Słowenią. Jest jednym z najlepiej rozwiniętych pod względem turystycznym regionów w Chorwacji. W głębi znajdują się powstałe na charakterystycznych wzgórzach historyczne miasteczka, natomiast wybrzeże jest pełne plaż z dostępem do gorącego Morza Adriatyckiego. Warto odwiedzić miasto Pula z rzymskimi zabudowaniami, miasteczko Rovinj czy liczne miejscowe gorące źródła.

Dalmacja - wypoczynek w Chorwacji

Dalmacja jest największym regionem turystycznym w Chorwacji. Jest miejscem unikalnym oraz bardzo atrakcyjnym. Będąc w Dalmacji warto zwiedzić miasta: Zadar, Sibenik, Trogir, Split, Dubrownik. Dalmacja zaskakuje bogactwem krajobrazów. Morze u wybrzeży Dalmacji jest bardzo czyste, można również znaleźć piaszczyste plaże.

Najważniejsze atrakcje regionalne

Plaże i morze

W Chorwacji znajdują się plaże piaszczyste, kamieniste, żwirkowe i skaliste. Morze u wybrzeży Chorwacji należy do najczystszych w całej Europie. Chorwacja nadaje się na odpoczynek na plaży.

Tradycyjna kuchnia regionalna

Będąc na wakacjach w Chorwacji warto spróbować wspaniałych dań kuchni tradycyjnej. Koniecznie musisz spróbować potraw przygotowanych z owoców morza oraz różnego rodzaju tradycyjnych ciast. Zaskoczy Cię wspaniały smak chorwackiego wina. Koniecznie skosztuj również tradycyjnej rakiji.

Największe regionalne atrakcje

Jeżeli szukasz na rodzinne wakacje miejsca pełnego wspaniałej przyrody oraz miłej atmosfery wakacyjnej to Chorwacja jest Twoją idealną destynacją wakacyjną. Chorwacja to piękny kraj pełny pięknej przyrody, wspaniałych krajobrazów, pięknych lasów, rzek, czystych plaż... W Chorwacji znajduje się wiele pięknych i urokliwych miasteczek, które warto zwiedzić. Musisz koniecznie również spróbować tradycyjnych przysmaków regionalnych. Sprawdź ofertę LuxCamp i zarezerwuj rodzinne wakacje w Chorwacji.