Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Kempingi Dolina Loary
Zarezerwuj w LuxCamp najpiękniejsze kempingi w Dolinie Loary. Tutaj znajdziesz zajęcia dla całej rodziny, zarówno na kempingu, jak i na wycieczkach. Zamek Chaumont-sur-Loire, Wielkie Aquarium w Lussault-sur-Loire, spichlerz Ackerman lub zamek Chambord, największy zamek w Dolinie Loary. W Dolinie Loary jest wiele do przeżycia. Więcej info

Kempingi w Dolinie Loary

Dlaczego Dolina Loary to idealny kierunek na Twoje rodzinne wakacje?

Dolina Loary to imponujący region w centralnej Francji, do której będziesz często powracać. Ciągnący się wzdłuż 250 km pięknej rzeki teren, odznacza się obecnością ponad 300 strażników- średniowiecznych zamków, pałaców i ruin dawnych dworów. Hektary zielonych powierzchni, oferujących wyśmienite wina rozkochają miłośników różnorodności smaków i aromatów. Region będący bastionem francuskiej historii, kultury i kuchni, nie tylko imponuje, ale napełnia całym koszem ważnych i interesujących ciekawostek. Region możesz zwiedzić na sportowo rowerem, jak i samochodem, gdyż droga prowadząca wzdłuż rzeki pozwala na podziwianie doliny w pełni jej okazałości. 

Bajkowy świat zamków

Ten zielony ogród Francji kryje ponad 300 zamków, które w większości są dostępne dla zwiedzających. Część z nich została w niezwykły sposób wyremontowana, szykując bajkowe miejsca hotelowe i gastronomiczne dla swoich gości. Jednym z nich jest zamek w Chambord- niewątpliwie najbardziej znany z zamków nad Loarą. Zaprojektowany przez Leonardo da Vinci, zapiera dech w piersiach wszystkim podróżnikom. Kolejny unikat to zamek Chenonceau, budowany przez stulecia przez 6 wpływowych kobiet. To tutaj odbywała się akcja przygód Pana Samochodzika i Fantomasa. Chateau d’Amboise szczyci się imponującym widokiem ze wzgórza. Miasteczko Angers cieszy się swoim własnym zamkiem, będącym olbrzymia twierdzą, z zewnątrz dającą wrażenie zimnego więzienia, podczas gdy wnętrze stanowi przyjemną rezydencję króli i książąt. Nie w sposób opisać wszystkie zamki- po prostu sprawdź sam!

Skosztuj najsłynniejszych win świata

Dolina Loary kryje nie tylko zamkowe historie, ale także ponad 70 000 hektarów winnic, produkujących najsłynniejsze wina na świecie. Skorzystaj z okazji wakacji w Dolinie Loary, by choć jeden spędzić na zwiedzaniu i kosztowaniu 68 różnych apelacji win, takich jak cabernet, sauvignon, pinot, czy chardonnay. Dzięki terenowi pagórkowatemu z dostępem do słodkiej wody rzecznej, winnice produkują ponad 4 miliony hektolitrów rocznie. Najważniejsze winnice zobaczysz w regionach Nantes, Anjou i Tours. 

Niezapomniane sportowe sensacje

Od zapierających dech w piersiach wycieczek pieszych po rezerwacie Chambord, przez spływy kajakiem po żwawej Loarze, aż po podróże podniebne balonem, Dolina Loary zapewni Ci moc sensacji podczas Twoich wakacji na naszych kempingach. Skuś się na pokonywanie rowerowych tras, które pokażą Ci najpiękniejsze zamki w regionie. Odkryj magiczne zakątki Loary konno, co z pewnością doda uśmiechu do rodzinnych dni odpoczynku.

Miasta i miasteczka, które zapierają dech w piersiach

Jeden z najstarszych i najlepiej zachowanych regionów Francji, zaoferuje Ci możliwość zwiedzenia miast o niezwykłych walorach historycznych i turystycznych. Miasto Tours zauroczy Cię monumentalnością słynnej katedry Saint Gatien, znajdującej się w najstarszej dzielnicy miasta. Orleans to niewielkie miasto, uhonorowane tytułem miasta sztuki i historii oraz wpisane na listę UNESCO, dzięki licznym zabytkom średniowiecznym, które będziesz mieć okazję zwiedzić, spacerując po mieście. Angers to zdecydowanie miejsce, którego nie można pominąć. Imponująca forteca z IX wieku, kolosalna katedra Saint-Maurice oraz liczne parki atrakcji, których nie znajdziesz nigdzie indziej na świecie- to wszystko i wiele innych sprawi, że Twoje wakacje w Dolinie Loary będą niezapomniane!