Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Luksusowy camping na Costa Blanca
Costa Blanca to jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie możecie Państwo cieszyć się doskonałym wypoczynkiem podczas urlopu na campingu. Hiszpańskie wybrzeże obfituje w ogrom atrakcji dla urlopowiczów, a tutejsze plaże sprzyjają uprawianiu sportów wodnych i relaksowi w upalnym słońcu. Na Costa Blanca czeka na Państwa również duży wybór luksusowych kwater mobilnych, LuxCamp poleca jak najszybsze dokonanie rezerwacji. Więcej info

Camping na Costa Blanca

Dlaczego warto wybrać urlop na campingu na Costa Blanca?

Hiszpańskie wybrzeże to wymarzona destynacja zarówno dla miłośników aktywnego wypoczynku, jak i zwolenników relaksu w ciszy i spokoju. Duża liczba atrakcji turystycznych sprawia, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Szczególnie godne polecenia na Costa Blanca są:

  • zjawiskowe i doskonale przygotowane plaże,
  • znakomita i słoneczna pogoda,
  • sposobność do uprawiania różnorodnych sportów wodnych,
  • doskonałe zaplecze turystyczne.


Poznaj Costa Blanca

Costa Blanca to wyjątkowy i bardzo znany region turystyczny w Hiszpanii, który doskonale nadaje się na wymarzony urlop na campingu. Na długości około 244 kilometrów, Costa Blanca obfituje w jedne z najpiękniejszych plaż w Europie oraz zjawiskowe miasta i miasteczka. Nazwę regionu tłumaczy się jako "Białe Wybrzeże", a jego znakiem rozpoznawczym jest znakomita pogoda z wieloma bezchmurnymi i słonecznymi dniami.

Odkryj Costa Blanca

Największe i najbardziej znane miasto w regionie to Alicante. Położone jest u stóp skalistego wzgórza, na którym wznosi się Castillo de Santa Bárbara, czyli zabytkowa warownia na skale. Oprócz tego w Alicante mieści się jedna z najsłynniejszych plaż w regionie, warto także odwiedzić tutejsze restauracje i bary - szczególnie wieczorową porą.

Na Costa Blanca godne polecenia są też mniejsze miasta jak choćby Guadalest. Na szczycie tamtejszej góry położony jest zjawiskowy, arabski zamek z piękną panoramą na miejscowe jezioro, a najmłodsi ucieszą się z wizyty w Muzeum Miniatur. Chcąc odpocząć od tłumów dobrze wybrać się do Orihuela, gdzie ruch turystyczny niemal nie istnieje i można poczuć klimat hiszpańskiej prowincji.