Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Prowansja - idealne miejsce na rodzinne wakacje!
Prowansja to jeden z najpiękniejszych regionów francuskich. Zaskakuje kolorami, zapachami, pięknymi polami lawendy i smakiem wybornego wina. Jest idealnym miejscem na wspólny rodzinny wypoczynek. Więcej info

Campingi w Prowansji

Najważniejsze powody, dla których warto wybrać się na kemping do Prowansji


  • urokliwy krajobraz pełen różnorodności
  • bliskie Lazurowe Wybrzeże, a na miejscu góry i morze w jednym miejscu
  • mieszanka klimatu śródziemnomorskiego i kontynentalnego
  • wspaniała oferta kulinarna

Inspirująca Prowansja

Kraina ta jest nie tylko malownicza - od dawna stanowi turystyczne centrum całej Francji (i nie tylko). Południowy klimat, doskonała infrastruktura, atrakcje - wszystko to sprawia, że urlop na kempingu w Prowansji nie może się nie udać.  Region ten  łączy w sobie śródziemnomorski klimat i atmosferę z wielowiekową francuską historią i tradycją, będąc przy tym także w pełni nowoczesnym regionem turystycznym. Mówiąc krótko: to wymarzone miejsce na zasłużony wypoczynek.

Lubiane miejsca kempingowe

Le Val de Durance 

Ośrodek Le Val de Durance stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzania Prowansji. Znajduje się u brzegu 4-hektarowego jeziora, posiada także wspaniały basen ze zjeżdżalniami. Na miejscu jest restauracja serwująca obfite i smaczne dania śródziemnomorskie, a okolica sprzyja pieszym wędrówkom i spływom kajakowym.

Les Lacs du Verdon 

Doskonałe miejsce dla rodzin, jak i wszystkich tych, którzy chcą poznać Prowansję. Malowniczo położony w środku dębowego gaju, nad pięknym jeziorem ośrodek Les Lacs du Verdon oferuje wszelkie udogodnienia, a dodatkowo wspaniały basen, minigolfa, salę gimnastyczną i animacje dla dzieci. Nieopodal kempingu znajduje się warty odwiedzenia, słynny zamek markiza de Sade w Lacoste.

Plaże i przyroda w Prowansji

Prowansja w niczym nie ustępujące pobliskiemu Lazurowemu Wybrzeżu. Doskonały przykład to miasteczko Saintes-Maries-de-la-Mer, którego piaszczyste plaże miejskie przyciągają turystów. Ci z Państwa, którzy szukają spokoju, znajdą go nieopodal, na plażach bardziej 'dzikich'. Przyroda w Prowansji urzeka - zamknięta z jednej strony morzem, z drugiej malowniczymi grzbietami Alp, oferuje cudowny klimat i niezapomniane widoki oraz wspaniałe zapachy (słynne zioła prowansalskie).

Atrakcje Prowansji

Prowansja to miejsce o długiej i bogatej historii. Nie brak tu rzymskich akweduktów, wspaniale zachowanych średniowiecznych opactw i wielu innych dzieł architektury. Obowiązkowym przystankiem jest miasteczko Arles i filiżanka kawy w Cafe van Gogh - bliźniaczo podobnej do tej ze słynnego obrazu. Prowansja posiada również ciekawą ofertę dla dzieci z licznymi parkami rozrywki, zoo, rezerwatami przyrody. Warto skorzystać z oferty noclegowej LuxCamp by poznać ten wspaniały region.