Kontakt z nami
info@lux-camp.pl

Prowansja - idealne miejsce na rodzinne wakacje!

Prowansja to jeden z najpięknieszych regionów francuskich. Prowansja zaskakuje kolorami, zapachami, pięknymi polami lawendy, zapachem ziół i smakiem wybornego wina. Prowansja jest idealnym miejscem na wspólny rodzinny wypoczynek.

Prowansja - idealne miejsce na rodzinne wakacje!
Prowansja to jeden z najpięknieszych regionów francuskich. Prowansja zaskakuje kolorami, zapachami, pięknymi polami lawendy, zapachem ziół i smakiem wybornego wina. Prowansja jest idealnym miejscem na wspólny rodzinny wypoczynek.

Campingi w Prowansji

Co przemawia za campingiem w Prowansji?

Najważniejsze powody, dla których warto wybrać się na camping do Prowansji:
  • wspaniałe zabytki
  • bliskie Lazurowe Wybrzeże, a na miejscu góry i morze w jednym miejscu
  • bardzo dobre wino
  • wspaniała oferta gastronomiczna

Inspirująca Prowansja

Mało które miejsce na świecie cieszy oczy i pozostałe zmysły tak jak położona na południu Francji, przy samym Morzu Śródziemnym, Prowansja. Kraina ta jest nie tylko malownicza - od dawna stanowi turystyczne centrum całej Francji (i nie tylko). Południowy klimat, doskonałe zaplecze, atrakcje - wszystko to sprawia, że urlop na campingu w Prowansji nie może się nie udać. O Prowansji napisano już i powiedziano chyba wszystko, a i tak nie oddano w pełni jej uroku. Najbliżej tego był, pod względem kolorystycznym, Vincent van Gogh, który upodobał sobie Prowansję, a dokładniej: miasteczko Arles. Prowansja łączy w sobie śródziemnomorski klimat i atmosferę z wielowiekową francuską historią i tradycją, będąc przy tym także w pełni nowoczesnym regionem turystycznym. Mówiąc krótko: to wymarzone miejsce na luksusowy camping.

Gdzie najlepiej znaleźć luksusowe miejsce na camping?

Le Val de Durance

Ośrodek Le val de durance stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzania Prowansji, ale sam w sobie także jest atrakcją. Znajduje się na brzegu 4-hektarowego jeziora, posiada także wspaniały basen ze zjeżdżalniami. Na miejscu jest także restauracja serwująca obfite i smaczne dania śródziemnomorskie, a okolica sprzyja pieszym wędrówkom i spływom kajakowym.

Le Lacs du Verdon

Doskonałe miejsce dla rodzin, jak i wszystkich tych, którzy chcą dogłębnie poznać Prowansję. Malowniczo położony w środku dębowego gaju, nad pięknym jeziorem ośrodek Le Lacs du Verdon oferuje wszelkie udogodnienia, a dodatkowo wspaniały basen, minigolfa, salę gimnastyczną i animacje dla dzieci.Nieopodal campingu znajduje się słynny zamek markiza de Sade w Lacoste warty odwiedzenia.

Plaże i natura w Prowansji

Większość turystów podróżując przez Prowansję zapomina lub nie wie, że są w niej miejsca w niczym nie ustępujące pobliskiemu Lazurowemu Wybrzeżu. Doskonały przykład to miasteczko Saintes-Maries-de-la-Mer, którego piaszczyste plaże miejskie przyciągają turystów. Ci z Państwa, którzy szukają spokoju, znajdą go nieopodal, na plażach bardziej 'dzikich'. Natura w Prowansji urzeka i zniewala. Zamknięta z jednej strony morzem, z drugiej malowniczymi grzbietami Alp, oferuje cudowny klimat i niezapomniane widoki oraz wspaniałe zapachy (słynne zioła prowansalskie).

Atrakcje w Prowansji

Prowansja to miejsce o długiej i bogatej historii. Nie brak tu rzymskich akweduktów, wspaniale zachowanych średniowiecznych opactw i wielu innych cudów architektury. Obowiązkowym przystankiem jest też miasteczko Arles i filiżanka kawy w Cafe van Gogh - bliźniaczo podobnej do tej ze słynnego obrazu. Prowansja posiada również ciekawą ofertę dla dzieci z licznymi parkami rozrywki, zoo, rezerwatami przyrody. Każde miejsce, każda malownicza wioska skrywa w sobie coś naprawdę interesującego - warto skorzystać z oferty noclegowej LuxCamp by poznać ten wspaniały region.