Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Witamy na Riwierze Włoskiej
La Rivera czyli Riwiera Włoska zachwyca małymi zatokami, bujną roślinnością oraz przepięknymi, piaszczystymi plażami. Niezależnie, czy wolisz spędzić wakacje w urokliwej, portowej wiosce, czy w tętniącym życiem mieście, z pewnością znajdziesz tu miejsce na idealne wakacje dla siebie i swoich najbliższych. Więcej info

Camping na Riwierze Włoskiej

Dlaczego warto wybrać Riwierę Włoską?

  • Urozmaicony krajobraz: piaszczyste plaże, klify, wzniesienia
  • Przepyszna kuchnia włoska z wyśmienitymi lokalnymi winami
  • Wspaniałe starożytne zabytki
  • Okazja do aktywnego wypoczynku

Prawdziwie włoskie klimaty

Riwiera Włoska, zwana też Liguryjską to niemal 300 kilometrów wybrzeża, urozmaiconego malowniczymi klifami, pagórkowatymi krajobrazami i portami jachtowymi. Do spędzenia tutaj wakacji zachęca łagodny klimat ze średnią temperaturą  w lipcu 22° C i krystalicznie czyste wody Morza Liguryjskiego. Na Riwierze Włoskiej panują idealne warunki do uprawy winorośli, drzew owocowych, oliwek i kwiatów. Mieszkańcy chętnie przygotowują posiłki z lokalnych ziół, soczystych owoców i warzyw oraz owoców morza. Region znany jest z pysznej kuchni – to stąd pochodzi słynne pesto, tu spróbujesz smacznej foccacii oraz lokalnego wina.

Aktywny wypoczynek dla całej rodziny

Wczasy na Riwierze Włoskiej to nie tylko doskonała okazja do relaksu na plaży. Wybierają ten region również wielbiciele aktywnego wypoczynku: sportów wodnych, wędkowania oraz długich spacerów. Warto zobaczyć  Riwierę Włoską z perspektywy morza i udać się na rejs, podczas którego ma się okazję podziewać liczne wysepki Ligurii bądź góry „wpadające” do morza. Stolica regionu - Genua, zaprasza do przechadzek Starym Portem, zwiedzenia Katedry San Lorenzo oraz podziwiania przepięknych renesansowych pałaców.