Kontakt z nami
info@lux-camp.pl

Camping na Costa Brava - naprawdę warto

Pomimo swojej nazwy (Costa Brava znaczy Dzikie Wybrzeże) ten malowniczy region Hiszpanii jest jedną z największych atrakcji turystycznych tego kraju. Nie ma w tym nic dziwnego – piękne plaże rozciągające się od miejscowości Blanes aż pod francuską granicę. Costa Brava byłą i jest uwielbiana przez artystów – stale gościli tu Pablo Picasso i Salvador Dali.

Camping na Costa Brava - naprawdę warto
Pomimo swojej nazwy (Costa Brava znaczy Dzikie Wybrzeże) ten malowniczy region Hiszpanii jest jedną z największych atrakcji turystycznych tego kraju. Nie ma w tym nic dziwnego – piękne plaże rozciągające się od miejscowości Blanes aż pod francuską granicę. Costa Brava byłą i jest uwielbiana przez artystów – stale gościli tu Pablo Picasso i Salvador Dali.

Camping na Costa Brava

Camping na Costa Brava

Costa Brava – co sprawia, że jest idealna na camping?

  • Słońce, plaża i krystalicznie czysta woda
  • Słynny szlak winny
  • Wyjątkowa, hiszpańska atmosfera i kultura z flamenco na czele
  • Kultura – zabytki, festiwale i słynny Salvador Dali
Luksusowe wakacje na kempingu na Costa Brava

Costa Brava – idealny luksusowy camping, idealny wypoczynek

Dzikie wybrzeże Hiszpanii to miejsce, którego nie można zapomnieć, w którym chciałoby się zostać na stałe. Słońce, urokliwe wybrzeże pełne zatoczek otoczonych skałami, wspaniałe piaszczyste plaże, cudowne, maleńskie rybackie wioski .... . A wszystko to obok tętniących życiem większych miast, z hiszpańskim nocnym życiem, unikalną kulturą i tradycją oraz wiecznie żywym duchem wielkiego Salvadora Dali. Nacisk na turystykę i starania lokalnych mieszkańców sprawiły, że Costa Brava to miejsce wręcz stworzone na camping, o czym mogą się Państwo przekonać osobiście.

Kemping na Costa Brava

Atrakcje na Costa Brava

Odwiedzając ten cudowny region, należy koniecznie zwiedzić Villa Vella, wspaniale zachowane i odrestaurowane ruiny starej twierdzy. Z kolei miejscowość Verges słynie ze słynnej procesji odbywającej się w Wielki Czwartek, nazywanej Tańcem Śmierci (Danza de la Mort). Obowiązkowym przystankiem jest także Emporda, miasto w którym mieszkał i tworzył słynny Salvador Dali. Artysta uwielbiał to miejsce. Mieszkał on w przepięknym domu ze swoją ukochaną Galą.Ich wspólny, wyjątkowo zaskakujący dom, jest dostępny do zwiedzania. Miasteczko Tossa del Mar ze wspaniale zachowaną zabytkową starówką to z kolei jedno z najczęściej fotografowanych miejsc na całym wybrzeżu.

Wczasy na kempingu na Costa Brava

Najlepsze regiony na camping w Costa Brava

Castell Montgri

Każdego gościa Cestell Montgri urzeka przede wszystkim piękne położenie tego ośrodka. Otulony drzewami spektakularny wręcz basen zachwyca, tak samo jak zachwyca roztaczający się z niego widok. Do tego dochodzi wyjątkowo bogata oferta rozrywek i imprez, w tym wieczornych dyskotek dla nastolatków czy minizoo dla najmłodszych.

El Delfin Verde

Wizytówką tego ośrodka jest basen zbudowany w kształcie delfina oraz bezpośredni dostęp do morza. Do tego dochodzi typowe wyposażenie i atrakcje, jakie oferuje każde luksusowe miejsce campingowe: korty tenisowe, minigolf, boiska sportowe czy rampy dla skateboardzistów.  El Delfin Verde cyklicznie organizuje sportowe zawody, a także odbywające się na scenie na środku basenu koncerty. 

Wakacje na luksusowym campingu na Costa Brava

Cala Gogo - ośrodek z tradycją

Luksusowy namiot w Cala Gogo to nie tylko najwyższy standard i komfort. Ośrodek ten oferuje swoim gościom duże baseny oraz całą gamę rozrywek – głównie dla najmłodszych, ale nie tylko. Na uwagę zasługują także wspaniale wyposażone, estetyczne bungalowy. Mobilne kwatery dostępne w ośrodku także zadowolą nawet najwybredniejsze gusta. Ośrodek cieszy się ponad 50-letnią tradycją.

Camping w Hiszpanii na Costa Brava

Plaże, klimat i natura na Costa Brava

Plaża i słońce to główne atuty tego regionu, ale nie jedyne. Costa Brava to także miejsce prawdziwie naturalne, przyciągające najbardziej zróżnicowanym krajobrazem w całej Hiszpanii. W szczególności polecić należy znajdujące się w tym regionie 3 parki narodowe, w których można doświadczyć prawdziwego kontaktu z naturą. Poza piaszczystymi, szerokimi plażami oferującymi dostęp do lazurowo czystej wody oczy i duszę cieszą tu skaliste, bujnie zielone urwiska i zatoki, wyłaniające się z wody skalne masywy i nietknięte ludzką ręką lasy sosnowe. Warto wiedzieć, że mimo wiecznie świecącego słońca Costa Brava, jest najzimniejszym regionem na całym hiszpańskim wybrzeżu. Dla mieszkańców Polski i innych krajów Europy Środkowej klimat ten jest wręcz idealny. Średnia temperatura wynosi tu ponad 22 stopnie Celcjusza, w pełni lata oscyluje w okolicach 30 stopni. Bliskość gór sprawia, że późną jesienią i zimą pogoda może szybko się zmieniać, głównie za sprawą dość intensywnego wiatru nazywanego Tramontana. Mimo tej nieprzewidywalności, ilość opadów jest tu mniejsza niż w innych regionach, a nadmierny upał łagodzi delikatna morska bryza.

Domki kempingowe na Costa Brava

Miasta Costa Brava

Cadaques to bez wątpienia jedno z najsłynniejszych miast Dzikiego Wybrzeża. Spokój i cisza sprzyja tu komplementacji, której oddawali się bez wątpienia słynni artyści, którzy upodobali sobie to miasto – wspomniany już Salvador Dali, Picasso czy Gebriel Garcia Marquez. Malgrat de Mar to prawdziwe centrum turystyczne, oferujące wspaniałe plaże, nocną rozrywkę, a także słynny park rozrywki Marineland. Z kolei L'Estartit powinni odwiedzić wszyscy pasjonaci nurkowania, a to za sprawą mieszczącego się tam podwodnego rezerwatu. Nie można nie wspomnieć tu oczywiście także o Barcelonie, która od zachodniej części Costa Brava oddalona jest tylko o niewiele ponad 60 km.

Kemping Hiszpania Costa Brava z LuxCamp

Gastronomia i życie kulturalne

Hiszpańska kuchnia słynie na cały świat, jest przy tym wyjątkowo urozmaicona. Goszcząc na Costa Brava, należy koniecznie spróbować pa amb tomaquet – chlebowej, regionalnej przystawki. Smaku tej potrawy nie można z niczym porównać. To samo można powiedzieć o doświadczeniach smakowych towarzyszących jedzeniu potrawy o nazwie escudella. Jest to danie jednogarnkowe, które podaje się w trzech porcjach – pierwsze danie to zupa na bazie gulaszu, następne to gotowane wcześniej mięso (najczęściej regionalna kiełbasa botiffara). Całość zamykają smakowite, duszone w gulaszu warzywa.