Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Kemping na Costa Brava - Twoje miejsce na słonecznym południu
Wakacje na Costa Brava przeniosą Cię do jednego z najpopularniejszych regionów wakacyjnych w Hiszpanii. Krajobraz śródziemnomorskiego wybrzeża Katalonii charakteryzuje się białymi piaszczystymi plażami i idyllicznymi zatokami. Zarezerwuj kemping na Costa Brava teraz z LuxCamp! Więcej info

Camping na Costa Brava

Costa Brava – co sprawia, że jest idealna na kemping?


  • Słońce, plaża i krystalicznie czysta woda
  • Słynny szlak winny
  • Wyjątkowa, hiszpańska atmosfera i kultura z flamenco na czele
  • Idealne warunki dla żeglarzy i surferów


Dzikie wybrzeże Hiszpanii

Słońce, urokliwe wybrzeże pełne zatoczek otoczonych skałami, wspaniałe piaszczyste plaże, maleńkie rybackie wioski... A wszystko to obok tętniących życiem większych miast, z hiszpańskim nocnym życiem, unikalną kulturą i tradycją oraz wiecznie żywym duchem Salvadora Dali. Walory turystyczne i starania lokalnych mieszkańców sprawiły, że Costa Brava to miejsce wręcz stworzone na urlop na kempingu, o czym mogą się Państwo przekonać osobiście.

Atrakcje na Costa Brava

Odwiedzając ten atrakcyjny region, warto zobaczyć Villa Vella, wspaniale zachowane i odrestaurowane ruiny starej twierdzy. Z kolei miejscowość Verges słynie ze słynnej procesji odbywającej się w Wielki Czwartek, nazywanej Tańcem Śmierci (Danza de la Mort). Obowiązkowym przystankiem jest także Emporda, miasto w którym mieszkał i tworzył słynny Salvador Dali. Miasteczko Tossa del Mar ze wspaniale zachowaną zabytkową starówką to z kolei jedno z najczęściej fotografowanych miejsc na całym wybrzeżu.

Najlepsze miejsca na kemping w Costa Brava

Castell Montgri 

Każdego gościa Castell Montgri urzeka przede wszystkim piękne położenie tego ośrodka. Do tego dochodzi wyjątkowo bogata oferta rozrywek i imprez, w tym wieczornych dyskotek dla nastolatków czy mini-zoo dla najmłodszych.

El Delfin Verde 

Wizytówką tego ośrodka jest basen zbudowany w kształcie delfina oraz bezpośredni dostęp do morza. Do tego dochodzi typowe wyposażenie i atrakcje, jakie oferuje każde luksusowy ośrodek kempingowy: korty tenisowe, minigolf, boiska sportowe czy rampy dla skateboardzistów. El Delfin Verde cyklicznie organizuje sportowe zawody, a także odbywające się na scenie na środku basenu koncerty. 

Cala Gogo - ośrodek z tradycją

Komfortowe zakwaterowanie w Cala Gogo to nie tylko najwyższy standard i wygoda. Ośrodek ten oferuje swoim gościom duże baseny oraz całą gamę rozrywek. Ośrodek cieszy się ponad 50-letnią tradycją.

Plaże, klimat i natura na Costa Brava

Costa Brava to miejsce przyciągające najbardziej zróżnicowanym krajobrazem w całej Hiszpanii. W regionie tym znajdują się 3 parki narodowe, w których można doświadczyć prawdziwej bliskości z przyrodą. Warto wiedzieć, że mimo długo świecącego słońca, Costa Brava jest najzimniejszym regionem na całym hiszpańskim wybrzeżu. Dla mieszkańców Polski i innych krajów Europy Środkowej klimat ten jest wręcz idealny. Średnia temperatura wynosi tu ponad 22 stopnie Celsjusza, w pełni lata oscyluje w okolicach 30 stopni. Bliskość gór sprawia, że późną jesienią i zimą pogoda może szybko się zmieniać, głównie za sprawą dość intensywnego wiatru nazywanego Tramontana. Mimo tej nieprzewidywalności, ilość opadów jest tu mniejsza niż w innych regionach, a nadmierny upał łagodzi delikatna morska bryza.

Miasta Costa Brava

Cadaques to bez wątpienia jedno z najsłynniejszych miast Dzikiego Wybrzeża. Spokój i cisza sprzyja tu komplementacji, której oddawali się bez wątpienia słynni artyści, którzy upodobali sobie to miasto – wspomniany już Salvador Dali, Picasso czy Gabriel Garcia Marquez. Malgrat de Mar to prawdziwe centrum turystyczne, oferujące wspaniałe plaże, nocną rozrywkę, a także słynny park rozrywki Marineland. Z kolei L'Estartit powinni odwiedzić wszyscy pasjonaci nurkowania, a to za sprawą mieszczącego się tam podwodnego rezerwatu. Nie można nie wspomnieć tu oczywiście także o Barcelonie, która od zachodniej części Costa Brava oddalona jest tylko o niewiele ponad 60 km.

Gastronomia i życie kulturalne

Hiszpańska kuchnia słynie na cały świat, jest przy tym wyjątkowo urozmaicona. Goszcząc na Costa Brava, należy koniecznie spróbować pa amb tomàquet  – chlebowej, regionalnej przystawki. To samo można powiedzieć o doświadczeniach smakowych towarzyszących jedzeniu potrawy o nazwie escudella. Jest to danie jednogarnkowe, które podaje się w trzech porcjach – pierwsze danie to zupa na bazie gulaszu, następne to gotowane wcześniej mięso (najczęściej regionalna kiełbasa botiffara). Całość zamykają smakowite, duszone w gulaszu warzywa.