Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Zapraszamy na odpoczynek w Belgii!
Walonia to południowa część Belgii. Ta najbardziej francuskojęzyczna część Belgii rozciąga się od około Lille (we Francji) do granicy z Luksemburgiem, Niemcami i holenderską prowincją Limburg. Znajdziesz tu piękne tereny do pieszych wędrówek, ale także okazje aby poznać dziedzictwo kulturowe lub pozwiedzać stare miasta. Więcej info

Kemping Walonia

Atrakcje regionu

W prowincji Hainaut, najbardziej wysuniętej na zachód części Walonii, znajdziesz pofałdowane wzgórza, zacienione lasy, zamki i jeziora. Możesz przekroczyć granicę w mgnieniu oka i cieszyć się piękną przyrodą i zabawnymi zajęciami na świeżym powietrzu we francuskich parkach przyrody Scarpe-Escaut i l'Avesnois. 

Ponadto obszar ten jest znany ze swojego dziedzictwa kulturowego i starych miast. Znajdziesz tu wiele śladów przemysłowej przeszłości regionu, takich jak muzea górnictwa i stare windy okrętowe. Warto również odwiedzić spektakularną zaporę Gileppe, zbudowaną pod koniec XIX wieku w celu zasilania lokalnego przemysłu. 

Miłośnicy piwa z pewnością znajdą tu coś dla siebie. Do odwiedzenia są liczne browary, w tym browar Chimay. Wreszcie, stolica Mons (Mons) i Tournai (Tournai), drugie najstarsze miasto Belgii, są również warte odwiedzenia.