Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Luksusowy camping w magicznej Loarze Atlantyckiej
Dolina Loary wpisana w 2000 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO obejmuje środkowy bieg rzeki i departamenty Loiret, Loir-et-Cher, Indre-et-Loire i Maine-et-Loire. To wszystko sprawia, że region jest luksusowym miejscem campingowym. Więcej info

Campingi w Loarze Atlantyckiej

Dlaczego warto wybrać camping w departamencie Loara Atlantycka?

Najważniejsze powody, dla których watro się wybrać na camping w Dolinie Loary:

  • Ponad 300 średniowiecznych i renesansowych zamków oraz pałaców wzniesionych w dobie oświecenia
  • Idealna symbioza przyrody, urokliwych miasteczek i wiekowych zabytków
  • Piękno i wartość kulturowa regionu dostrzeżona przez UNESCO
  • Wyjątkowa przyroda otaczająca Loarę - najdłuższą rzekę Francji
Loara jest najdłuższą rzeką Francji - ciągnie się niczym błękitna wstęga przez 1020 km, a razem z dorzeczami zajmuje nieco ponad 120 000 km kwadratowych. Rzeka ma swoje źródło w Masywie Centralnym, a uchodzi do Zatoki Biskajskiej.

Urzekające zamki Doliny Loary

W Dolinie Loary warto zobaczyć przede wszystkim dwa zamki, które związane są z historią naszego kraju. Urzekającą kręconą klatkę schodową największego ze wszystkich obiektów - zamku w Chambord zaprojektował prawdopodobnie sam Leonardo da Vinci. W zamku tym, po ucieczce z kraju, w latach 1724-1733 mieszkał król Stanisław Leszczyński. Do zamku w Blois uciekł z kolei pierwszy polski król-elekt i król Francji Henryk Walezy. Jakie tajemnice kryje jeszcze ten region? Warto je poznać, korzystając z noclegów w jednym z najlepszych miejsc do spędzenia urlopu na campingu.

Camping dla rodzin

Des Alicourts Resort

Luksusowy camping położony w departamencie Loir-et-Cher. Wymarzone miejsce dla rodzin z dziećmi. Korzystać można z grilla, restauracji, baru, pralni i kilku sklepów. Miłośnicy plażowania chętnie spędzają czas nad jeziorem, a zapaleni pływacy na basenie ze zjeżdżalnią i atrakcjami dla dzieci. W wolnym od zwiedzania czasie można grać w golfa, tenisa ziemnego i stołowego, piłkę siatkową i nożną. W ośrodku jest sieć WiFi.


Luksusowe miejsce campingowe w zasięgu ręki

Yelloh! Village Parc du Val de Loire

Camping luksus w departamencie Indre-et-Loire, idealne miejsce dla osób planujących zwiedzanie zamków. Na potrzeby turystów przygotowano kampery i bungalowy do wynajęcia. Można korzystać ze sklepu, restauracji i baru. Dostępna jest pralnia i suszarnia, a także pomieszczenie do przewijania niemowląt i łazienka dla osób niepełnosprawnych. Wśród atrakcji warto wymienić choćby siatkówkę, golfa, tenisa, ping-ponga, plac zabaw, animacje dla dzieci i dwa baseny ze zjeżdżalnią.

Plaże, natura i atrakcje

Chcąc spędzić trochę czasu nad wodą, warto wybrać się nad brzeg Loary albo jednego z wielu jezior. Tutejsza roślinność zachowała swój całkowicie naturalny stan. W Dolinie Loary podziwiać można zalewane łąki, piaszczyste wyspy w zakolach rzeki i wiele innych małych cudów natury. Stojąc na brzegu, można spotkać bobry i wiele gatunków ptaków wodnych.

Nie ma wątpliwości, że zamki i pałace to najważniejsze atrakcje tej części Francji. Warto jednak zwiedzić także najważniejsze miasta regionu – Nantes i Orlean. Pierwsze znane jest głównie jako miasto rodzinne Juliusza Verne’a i miejsce wydania edyktu nantejskiego kończącego 30 lat wojen religijnych we Francji, drugie kojarzone jest przede wszystkim natomiast z Joanną d’Arc.