Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Wspaniałe rodzinne wakacje w Niemczech
Nadrenia Północna - Westfalia jest jednym z najludniejszych regionów w Niemczech. Stolicą regionu jest Kolonia. Region uważa się, za jeden z najważniejszych okręgów kulturowych. Wiedziałeś o tym, że Ludwig van Beethoven urodził się w Westfalli? Więcej info

Campingi w Nadrenii Północnej-Westfalii

Dlaczego warto wybrać się na camping do Nadrenii Północnej - Westfalii?


  • Wspaniałe zabytki
  • Cudowne krajobrazy
  • Smaczne potrawy kuchni tradycyjnej
  • Miła atmosfera

Miejsca, które koniecznie musisz odwiedzić

Będąc w Nadrenii Północnej Westfalii obowiązkowo trzeba odwiedzić cztery niezwykle ważne miejsca wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: Katedrę w Kolonii, Katedrę w Akwizgranie, zamek Augustusburg w Brühl oraz kopalnię Zollverein w Essen. W tym regionie można również zapokoić swoje potrzeby sportowe. Region posiada ponad 14 tysięcy kilometrów ścieżek rowerowych i ponad 1,5 tysiąca km rzek idealnych do spływów kajakowych.

Najważniejsze atrakcje w Nadrenii Północnej - Westfalii

Niewątpliwie największą atrakcją jest zabytkowe Stare Miasto w Kolonii. Kolonia położona jest nad rzeką Ren i jest jednym z najstarszych niemieckich miast. Warto poświęcić minimum dwa dni na zwiedzanie Kolonii. Największe wrażenie robi stara, gotycka Katedra św. Piotra i Najświętszej Maryi Panny. Kolonia posiada wspaniałe Zoo. W Kolonii warto również odwiedzić fanastyczną fabrykę i muzeum czekolady. W Nadrenii Północnej - Westfalii znajduje się największe zagłębie przemysłowe w Niemczech - Zagłębie Ruhry. Jeżeli kochasz historię, powinieneś odwiedzić Niemieckie Narodowe Muzem Historii , w którym można odkryć historię współczesnych Niemiec. Będąc na wakacjach w tym niemieckim regionie, powinieneś również spróbować wspaniałych dań kuchni niemieckiej. Zachwyci Cię smak niemieckich wędlin, piwa, serów oraz wysokiej jakości deserów.