Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Wypoczynek w Kampanii – świetne miejsce na aktywne rodzinne wakacje
Kampania jest jednym z najciekawszych turystycznie regionów Włoch. To nie tylko wspaniałe nadmorskie widoki, wulkaniczny krajobraz, piaszczyste plaże i urokliwe zatoki. To również starożytne miasta, a wśród nich stolica regionu - Neapol, zabytki architektury i cywilizacji sięgającej setki lat wstecz. Więcej info

Camping w Kampanii

Dlaczego wybrać kemping w Kampanii?


  • Słoneczne i morskie kąpiele
  • Malownicze nadmorskie krajobrazy
  • Niepowtarzalna okazja do odkrycia antycznego świata
  • Jedno z najpiękniejszych miast basenu Morza Śródziemnego – Neapol

Wyjątkowe walory turystyczne Kampanii

Niewiele jest na świecie miejsc tak bogatych w atrakcje, jak Kampania. Komfortowe ośrodki kempingowe to jedna z możliwości noclegowych - domek kempingowy będzie wspaniałą bazą wypadową do odkrycia bogactwa regionu. Miłośnicy śródziemnomorskiej architektury i zdobyczy cywilizacji, będą zachwycenie wizytą w Kampanii. Warto zwiedzić słynne miasto Pompeje, które jeszcze w czasach starożytnych zostało zniszczone przez wybuch Wezuwiusza, słynny Neapol oraz zjeść prawdziwą włoską pizzę.

Kampania słynie z naturalnie ukształtowanego terenu i budzących zachwyt widoków. Śródziemnomorski klimat sprzyja wypoczynkowi i rozrostowi roślinności, to zielony zakątek Włoch, gdzie króluje naturalne piękno przyrody. Do regionu należą dwie wyspy Ischia i Capri, których pięknie ukształtowana linia brzegowa od wieków przyciąga wielu turystów.


Wspaniała włoska kuchnia

Stolica Kampanii - Neapol słynie ze wspaniałej pizzy. Kuchnia włoska nie jest skomplikowana - tajemnicą sukcesu potraw jest najwyższa jakość składników, użytych do ich przygotowania. Na uwagę zasługuje bogata oferta serów pochodzących z tego regionu. Najbardziej znany ser mozzarella di buffala jest wspaniałym dodatkiem do pizzy, zapiekanek crostini oraz pomidorów. Z tej części Włoch warto przywieźć makaron spaghetti, vermicelli, ziti i perciatelli.
Najczęściej ten typ makaronów podaje się z sosem pummarola przygotowywanym z pomidorów San Marzano. Nie zapomnij zjeść na śniadanie popularnych w tym regionie kruchych ciasteczek sfogliatelle, z nadzieniem z semoliny i sera ricotta. Skosztuj również wyśmienitych regionalnych win.