Kontakt z nami
info@lux-camp.pl

Wypoczynek w Kampanii – świetne miejsce na aktywne rodzinne wakacje

Kampania jest jednym z najciekawszych turystycznie regionów Włoch. To nie tylko wspaniałe nadmorskie widoki, wulkaniczny krajobraz, piaszczyste plaże i urokliwe zatoki. To również starożytne miasta, a wśród nich stolica regionu - Neapol, zabytki architektury i cywilizacji sięgającej setki lat wstecz.

Wypoczynek w Kampanii – świetne miejsce na aktywne rodzinne wakacje
Kampania jest jednym z najciekawszych turystycznie regionów Włoch. To nie tylko wspaniałe nadmorskie widoki, wulkaniczny krajobraz, piaszczyste plaże i urokliwe zatoki. To również starożytne miasta, a wśród nich stolica regionu - Neapol, zabytki architektury i cywilizacji sięgającej setki lat wstecz.

Camping w Kampanii

Dlaczego wybrać camping w Kampanii?

Najważniejsze powody, dla których warto wybrać się na camping do Kampanii:

  • Słoneczne i morskie kąpiele
  • Malownicze nadmorskie krajobrazy
  • Niepowtarzalna okazja do odkrycia antycznego świata
  • Jedno z najpiękniejszych miast basenu Morza Śródziemnego – Neapol

Wyjątkowe walory turystyczne Kampanii

Niewiele jest na świecie miejsc tak bogatych, pod względem walorów podróżniczych, jak Kampania. Luksusowe miejsca campingowe to jedna z możliwości noclegowych,domek campingowy będzie wspaniałą bazą wypadową do odkrycia bogactwa regionu. Miłośnicy śródziemnomorskiej architektury i zdobyczy cywilizacji, będą zachwycenie wizytą w Kampanii. Warto zwiedzić słynne miasto Pompeje, które jeszcze w czasach starożytnych zostało zniszczone przez wybuch Wezuwiusza. Warto zwiedzić słynny Neapol i zjesć prawdziwą włoską pizzę

Gdzie szukać najlepszego miejsca na urlop?

Baia Dominzia

Camping Baia Dominzia oferuje wiele wspaniałych atrakcji dla gości. Luksusowy camping dla rodzin z dziećmi, gdzie nie brakuje atrakcji. Tu każdy znajdzie coś dla siebie, goście campingu mają dostęp do basenów lub do naturalnego akwenu, gdzie całe rodziny bawią się i wypoczywają na plaży. Znużeni słońcem mogą liczyć na ciekawe wycieczki i opiekę grup animatorów, oferujących zabawy, gry, konkursy, tańce, turnieje, dyskoteki i największe plażowe muzyczne przeboje na żywo.

La Masseria

W pełni wyposażone i komfortowe miejsca campingowe, takie jak bungalow czy luksusowy namiot, gwarantują relaks i wytchnienie po całym dniu pełnym atrakcji. Urlop na campingu w La Masserii z pewnością będzie obfitował w sportowe wydarzenia. La Masseria posiada doskonale wyposażone boiska do piłki siatkowej, koszykowej, korty tenisowe, na których w sezonie odbywają się mecze. Na dzieci czeka plac zabaw, oraz wspaniała zabawa w campingowych basenach.

Poznaj atrakcje Kampanii

Plaże

Kampania słynie z naturalnie ukształtowanego terenu i budzących zachwyt widoków. Śródziemnomorski klimat sprzyja wypoczynkowi i rozrostowi roślinności, to zielony zakątek Włoch, gdzie króluje naturalne piękno przyrody. Do regionu należą dwie wyspy Ischia i Capri, których pięknie ukształtowana linia brzegowa od wieków przyciąga wielu turystów.

Atrakcje Kampanii – historia i zabytki

Wyjazd do Kampanii to niepowtarzalna możliwość naocznego poznania historycznych miejsc. Bliskość starożytnych miast takich jak Rzym czy Neapol stwarza okazję do poznawania zabytków architektury, i odkrycie historii wielkich europejskich przywódców. 

Wspaniała włoska kuchnia

Gastronomia

Stolica Kampanii, Neapol słynie ze wspaniałej pizzy. Kuchnia włoska w tym rejonie nie jest zbytnio skomplikowana. Tajemnicą sukcesu potraw jest najwyższa jakość składników, użytych do ich przygotowania. Na uwagę zasługuje bogata oferta serów pochodzących z tego regionu. Najbardziej znany ser mozzarella di buffala jest wspaniałym dodatkiem do pizzy, zapiekanek crostini oraz pomidorów. Z tej części Włoch warto przywieźć makaron spaghetti, vermicelli, ziti i perciatelli. Pamiętaj najczęściej ten typ makaronów podaje się z sosem pummarola przygotowywanym z pomidorów San Marzano. Nie zapomnij zjeść na śniadanie popularnych w tym regionie kruchych ciasteczek sfogliatelle, z nadzieniem z semoliny i sera risotta. Skosztuj również wyśmienitych regionalnych win. Już teraz zamów wspaniałe wakacje na jednym z campingów oferowanych przez LuxCamp.