Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Kemping w Styrii - otoczony bujnymi łąkami i pięknymi lasami
Styria nazywana jest także „zielonym sercem Austrii”. Bujne łąki i wspaniałe lasy otaczają obszary miejskie, w których tradycja i nowoczesność w naturalny sposób się uzupełniają. Odkryj oferty LuxCamp i doświadcz pobytu na komfortowym kempingu już w te wakacje. Więcej info

Campingi w Styrii

Dlaczego Styria jest świetnym miejscem na kemping?


  • Liczne trasy rowerowe o zróżnicowanej trudności
  • Graz - Stare Miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO
  • Malownicze górskie jeziora i lodowiec Dachstein
  • Wino produkowane tylko w tym regionie

Niezapomniany urlop

Rejony dzisiejszej Styrii zostały zasiedlone przez ludy słowiańskie we wczesnym średniowieczu. Przez wieki zmieniało się panowanie nad tymi ziemiami, by finalnie stać się austriacką prowincją ze stolicą w Grazie, będącym drugim największym miastem w Austrii. Styria jest znana na świecie z produkcji oleju z pestek dyni oraz wieloletnich tradycji winiarskich, charakterystycznych jedynie dla tego rejonu. Nieopodal kempingów znajdują się liczne ścieżki rowerowe oraz trasy piesze. Możecie Państwo korzystać także z placów zabaw, basenów oraz SPA. Urlop spędzony na kempingu stanie się niezapomniany.

Lubiane miejsca kempingowe

Bella Austria 

Idealne miejsce na rodzinny wyjazd. Bella Austria położona jest na wysokości 800 metrów w Katschtal, pośród drzew i łąk. Na terenie kempingu znajdują się m.in. odkryty basen i duży plac zabaw dla dzieci. Dnie warto spędzać na górskich, pieszych wycieczkach, po powrocie możecie Państwo zregenerować się w saunie.

Zabytki w okolicy

Największą uwagę przykuwa okolica zwana "drewnianą ulicą". Jest to szereg budowli, w skład których wchodzą m.in. stare młyny i chaty, ukazujące bogactwo wzornictwa i różnorodność wykorzystania drewna. Między modnymi galeriami i pracowniami artystycznym można znaleźć także galerię Hansa Leitnera, przedstawiającego na swych obrazach czar tradycyjnych, lokalnych domów.

Atrakcje w Styrii

Spędzając urlop na kempingu, warto poświęcić wolną chwilę na atrakcje dostępne w regionie. Bardzo popularna jest jazda na rowerze - w Styrii znajduje się wiele tras dla cyklistów na czele z najdłuższą liczącą 365 km trasą rzeki Mur. Wiedzie ona od źródeł w Wysokich Taurach do Bad Radkersburg. Obszar Salzkammergut dawniej był znany z wydobycia soli, obecnie słynie z malowniczo położonych górskich jezior. Natomiast masyw górski Dachstein, zbudowany z wapieni, pełen jest jaskiń i innych form krasowych. 

Gastronomia regionu

Tradycyjnym daniem styryjskim, znanym w całym kraju, jest backhendl. To sałatka z panierowanym kurczakiem i dressingiem, oczywiście w postaci oleju z pestek dyni - nazywanym często "czarnym złotem Styrii". Popularny jest także lungenbraten, czyli opiekany filet z wołowiny. Wieczór podczas urlopu na kempingu warto umilić sobie winem z najwyższych w Europie winnic, położonych 600 metrów n.p.m.