Kontakt z nami
info@lux-camp.pl

Korfu- morska przygoda na kempingu w gronie rodziny

Najbardziej zielona z greckich wysp, Korfu przyciąga miłośników relaksu i luksusu. Wieczne słońce, przyjaźni mieszkańcy, przejrzysta woda i egzotyczna przyroda to idealna opcja na Twoje rodzinne wakacje!

Korfu- morska przygoda na kempingu w gronie rodziny
Najbardziej zielona z greckich wysp, Korfu przyciąga miłośników relaksu i luksusu. Wieczne słońce, przyjaźni mieszkańcy, przejrzysta woda i egzotyczna przyroda to idealna opcja na Twoje rodzinne wakacje!

Kempingi na wyspie Korfu

Wyspa Korfu- pomysł na wymarzone rodzinne wakacje!

Ta niewielka wyspa niemal z każdego miejsca, gdzie będziesz, oferuje Ci niesamowite widoki wypinających się gór z lazurowej wody morskiej. Z każdej strony wybrzeża napotkasz piękne, długie i piaszczyste lub żwirowe plaże. Warto zaopatrzyć się w buty do wody! Niewielkie zatoczki wydzielone górami tworzą przyjemne mini plaże, na których każdy znajdzie swoje miejsce. Każdy z członków rodziny, mali i duzi, będą zachwyceni widokami, jakie oferują kempingu na Korfu!

Miejsca, które musisz zobaczyć!

Wyjazd do Grecji to nie lada wyprawa. Warto przed wyjazdem sprawdzić nazwy miejsc, które musisz zobaczyć. Stolica Korfu, Kerkira,  to miejsce zdecydowanie wyjątkowe o bogatej historii. Kolorowe kamienice i eleganckie okiennice fascynują turystów, głodnych odkrywania odmiennej kultury i architektury. Zwiedzając Korfu, koniecznie zahacz o Moraitika i Messonghi, będące typowymi greckimi miasteczkami. Rozdzielająca je rzeka imponuje i tworzy niesamowity pejzaż wyspy. Można z niej skorzystać wynajmując statek i wybierając się w rejs po morzu. Moraitika to starsza część, reprezentująca wpływy tradycyjnych włoskich zabudowań. Paleokastritsa to turystyczne miejsce, zachęcającą przepiękną plażą La Grotta. Monasterium Theotokos pokaże Ci najpiękniejsze pejzaże z samego wierzchołka góry. Skosztuj tych emocji w otoczeniu zieleni i lazuru morza!

Gastronomia, atrakcje, klimat

Grecka kuchnia jest marzeniem każdego turysty. Kuchnia wyspy Korfu jest nieco różna i specjalizuje się dużą ilością wina, oliwek, czosnku i ziół. Spróbuj potrawy Sofrito, złożony z gotowanego ryżu i delikatnego mięsa z sosem czosnkowym. Pastisada to ugotowane kawałki wołowiny z mocno pomidorowym sosie z cynamonem. Można do tego skosztować ręcznie robionego makaronu. Bourdeto to potrawa rybna w pikantnym sosie pomidorowym z ostrą czerwoną papryką. Częstymi potrawami w gorące dni są na różne sposoby szykowane warzywa:: szczaw, szpinak, liście mniszka lekarskiego i wiele innych.