Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Korfu - super wakacje na greckiej wyspie
Najbardziej zielona z greckich wysp, Korfu przyciąga miłośników relaksu i luksusu. Wieczne słońce, przyjaźni mieszkańcy, przejrzysta woda i egzotyczna przyroda to idealna opcja na Twoje rodzinne wakacje! Więcej info

Kempingi na wyspie Korfu

Wyspa Korfu - pomysł na wymarzone rodzinne wakacje!

Ta niewielka wyspa niemal z każdego miejsca, gdzie będziesz, oferuje Ci niesamowite widoki gór na tle lazurowej wody. Napotkasz tu piękne, długie i piaszczyste lub żwirowe plaże. Niewielkie zatoczki wydzielone górami tworzą przyjemne mini plaże, na których każdy znajdzie swoje miejsce odpoczynku. 

Miejsca, które warto zobaczyć

Stolica Korfu, Kerkira,  to miejsce o bogatej historii. Kolorowe kamienice i eleganckie okiennice zachwycają odwiedzających, chętnych do poznania odmiennej kultury i architektury. Zwiedzając Korfu, koniecznie odwiedź Moraitika i Messonghi, będące typowymi greckimi miasteczkami. Rozdzielająca je rzeka tworzy niesamowity pejzaż wyspy. Paleokastritsa to popularne miejsce wśród turystów, z zachęcającą przepiękną plażą La Grotta. Z monasterium Theotokos rozciągają się najpiękniejsze pejzaże na wyspę i okolicę. 

Podróże kulinarne

Grecka kuchnia jest lubiana przez wielu turystów, chociaż ta charakterystyczna dla Korfu wyróżnia się dużą ilością wina, oliwek, czosnku i ziół. Spróbuj potrawy Sofrito, złożony z gotowanego ryżu i delikatnego mięsa z sosem czosnkowym. Pastisada to ugotowane kawałki wołowiny z mocno pomidorowym sosie z cynamonem. Można do tego skosztować ręcznie robionego makaronu. Bourdeto to potrawa rybna w pikantnym sosie pomidorowym z ostrą czerwoną papryką. Częstymi potrawami w gorące dni są na różne sposoby szykowane warzywa:: szczaw, szpinak, liście mniszka lekarskiego i wiele innych.