Kontakt z nami
info@lux-camp.pl

Camping w przepięknej scenerii - Austria

Usytuowana w malowniczych Alpach, Austria potrafi zaskakiwać. Kraj zachwyca, o każdej porze roku. Górskie powietrze, wielkie jeziora, błękitne niebo i widok rozległych gór zauroczy każdego. Sprawdź wspaniałą ofertę campingów w Austrii oferowaną przez firmę LuxCamp.

Camping w przepięknej scenerii - Austria
Usytuowana w malowniczych Alpach, Austria potrafi zaskakiwać. Kraj zachwyca, o każdej porze roku. Górskie powietrze, wielkie jeziora, błękitne niebo i widok rozległych gór zauroczy każdego. Sprawdź wspaniałą ofertę campingów w Austrii oferowaną przez firmę LuxCamp.
Lista najbardziej popularnych kierunków w Austria (5)
Salzburg
Austria to kraj o bogatej historii. Niegdyś mocarstwo na skalę europejską i nie tylko, dziś utraciła na militarnym i politycznym znaczeniu. Wciąż jednak pozostaje jednym...
Austria to kraj o bogatej historii. Niegdyś mocarstwo na skalę...
 • Wspaniałe zabytki architektoniczne
 • Ciekawa kultura
 • "Mały raj"- piękne krajobrazy
2 znalezione kempingi
Sprawdź dostępność
Styria
Styria, drugi co do wielkości kraj związkowy położony w południowej Austrii, jest niezwykle interesującą destynacją dla turystów poszukujących luksusowego campingu. Region swój niepowtarzalny urok zawdzięcza...
Styria, drugi co do wielkości kraj związkowy położony w południowej...
 • Blisko Alp
 • Wspaniała przyroda
 • Sporty wodne
1 znaleziony kemping
Sprawdź dostępność
Karyntia
Patrząc na krajobrazy Karyntii wydawać by się mogło, że to kraina mlekiem i miodem płynąca... Są tam majestatyczne górskie szczyty i malownicze jeziora, ciągnące się...
Patrząc na krajobrazy Karyntii wydawać by się mogło, że to...
 • Malownicze krajobrazy
 • Idealny region na piesze wędrówki
 • W pobliżu ciekawych miast
7 znalezionych kempingów
Sprawdź dostępność
Tyrol
Austriacki Tyrol to jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie. Kochasz góry i chcesz swoją pasją podzielić się z najbliższymi? Wybierz się na rodzinne wakacje do...
Austriacki Tyrol to jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie. Kochasz...
 • Piękne górskie krajobrazy
 • Bogata oferta rozrywkowa
 • Fantastyczna oferta turystyczna
1 znaleziony kemping
Sprawdź dostępność
Burgenland
Burgenland to przepiękny region we wschodniej Austrii, gdzie można poczuć bliskość natury na każdym kroku. Jeśli szukacie Państwo cichej i spokojnej okolicy na urlop na...
Burgenland to przepiękny region we wschodniej Austrii, gdzie można poczuć...
 • Idealny region na wędrówki piesze
 • Piękne krajobrazy
 • Fascynujące zamki
1 znaleziony kemping
Sprawdź dostępność

Campingi w Austrii

Dlaczego camping w Austrii?

 • Wypoczynek w pobliżu pięknych Alp
 • Zdumiewająca natura
 • Czarujące miasta
 • Wiedeń- kulturalna stolica Europy
 • Wyśmienita tradycyjna kuchnia

Austria - urok i dostojność na pierwszym miejscu

Austrię spokojnie można nazwać państwem luksusu. Już w XIX wieku do kraju przybywały najważniejsze osobistości, by uczestniczyć w słynnych na cały świat balach. Tutaj również rozpoczęła się tradycja wiedeńskiego walca, przy którym często rozbrzmiewała muzyka wybitnego miejscowego kompozytora- Johanna Straussa. Austria jest miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić, dlatego właśnie LuxCamp oferuje najepsze zakwaterowanie na austrackich campingach.

Najlepsze regiony na camping w Austrii - okolice Salzburga

To jedno z najważniejszych miast w Austrii, w którym urodził się znany kompozytor Wolfgang Amadeusz Mozart. Słynie ze zdumiewającego Starego Miasta nad czarującą rzeką Salzach, w którym wciąż oko cieszy barokowa architektura. Salzburg to miasto pełne pałaców i zabytkowych budynków, a na charakterystycznym wzgórzu wznosi się jeden z największych średniowiecznych zamków - twierdza Hohensalzburg.

Najlepsze regiony na camping w Austrii - Styria

Jeśli szukasz miejsca pełnego spokoju z rozległymi jeziorami, gęstymi lasami i pięknymi górami, to warto zarezerwować urlop na campingu właśnie w tym miejscu. W pobliżu campingu znajduje się jedno z najważniejszych miast- Graz, oraz słynne gorące źródła z wyjątkowymi salonami spa, które zapewnią wspaniały wypoczynek. Styria to region, w którym każdy znajdzie coś co pokocha.

Alpejska baśniowa kraina

Pałace, czyste jeziora, w których odbijają się śnieżne szczyty olbrzymich masywów i zdumiewające miasta - to wszystko kształtuje obraz Austrii. Na malowniczych pastwiskach wciąż słychać charakterystyczny dźwięk dzwonków zawieszonych na szyjach krów, a także donośnie jodłowanie. Austria to zielona idylla. Już teraz mogą skorzystać Państwo z bogatej ofery zakwaterowań LuxCamp na austriackich campingach.

Plaże i natura w Austrii

Austria nie ma dostępu do morza, ale daje wiele możliwości do uprawiania sportów wodnych - za sprawą licznych i wielkich jezior. Na granicy z Niemcami i Szwajcarią rozciąga się olbrzymie jezioro Bodeńskie, z kolei w Karintii znajduje się Wörth, którego temperatura często przekracza 20 stopni Celsjusza. Obok jezior charakterystyczną cechą są przepiękne alpejskie tereny i zielone doliny.

Atrakcje i zabytki w Austrii

Austria to kraj, w którym wciąż można odczuć ducha poprzednich epok poprzez świetnie zachowane zabytki z różnych dziejowych okresów. Stolica Wiedeń charakteryzuje się średniowieczną i barokową zabudową z pałacem i ogrodami Schönbrunn oraz katedrą św. Szczepana na czele. Warto również odwiedzić serce Tyrolu - Innsbruck oraz Salzburg z alpejską scenerią. Austria słynie również z monumentalnych obiektów sakralnych.

Tradycja i gastronomia

Od wieków w Austrii mieszały się różne kultury, co ma swój wpływ również na tutejsze kulinarne przysmaki. Będąc wakacjach w Austrii, warto w jednej z okolicznych tradycyjnych restauracji skosztować wiedeńskiego sznycla i knedlików. Austria słynie również z przepysznych ciast i deserów, a tradycyjny jabłkowy strudel lub czekoladowy tort Sachera trafi do gustu każdego smakosza. Do tego idealna będzie aromatyczna kawa.