Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Północno-wschodnia Francja wita!
Północno-wschodnia część Francji to niezwykle malownicze miejsce, gdzie na szczególną uwagę zasługują regiony takie jak Szampania–Ardeny, Alzacja, Lotaryngia i Franche Comté. Do Państwa dyspozycji jest tu także bardzo duży wybór kwater mobilnych o wysokim standardzie. Jeśli szukacie Państwo miejsca na urlop na campingu, LuxCamp z całą pewnością poleca region północno-wschodniej Francji. Więcej info

Camping w północno-wschodniej Francji

Dlaczego warto wybrać się na urlop na campingu w północno-wschodniej Francji?

Północno-wschodnia Francja to świetna lokalizacja na urlop na campingu dla całej rodziny, gdzie znajdziecie Państwo wiele luksusowych miejsc campingowych. Największe i najpopularniejsze atrakcje regionu to:

  • malownicze szlaki piesze w Ardenach,
  • liczne winiarnie i słynny Alzacki Szlak Winny,
  • ogromna liczba szlaków i tras rowerowych,
  • miasta takie jak Reims, Strasburg, Haguenau, Molsheim czy Nancy.

Poznaj północno-wschodnią Francję

Region słynie przede wszystkim z malowniczych gór oraz winiarni, gdzie można skosztować trunków znanych na całym świecie. Najwyższym szczytem tej części Francji jest Crêt de la Neige (1720 m. n.p.m.). Specyficzny mikroklimat sprzyja uprawie różnych gatunków winogron, co tworzy niezapomniane panoramy kwitnących wrzosowisk, pól i lasów. Ciepłe i łagodne lato w północno-wschodniej Francji pozwala na bierny i aktywny wypoczynek podczas urlopu na campingu.

Odkryj północno-wschodnią Francję

Jednym z najważniejszych miast regionu jest Strasburg. Siedzibę ma tu m.in. Rada Europy, Parlament Europejski czy Europejski Trybunał Praw Człowieka, w Strasburgu z pewnością warto odwiedzić także Katedrę Najświętszej Marii Panny, Kościół św. Tomasza z XIII wieku czy Petite France. Ciekawostką jest, że w katedrze St. Pierre le Jeune znajduje się wizerunek Mikołaja Kopernika.


Podczas urlopu na campingu w północno-wschodniej Francji godne polecenia są też miaste Reims i Haguenau. W pierwszym z nich na szczególne podkreślenie zasługują m.in. ratusz miejski z XVIII wieku oraz słynna Katedra Notre-Dame w Reims, która ustępuje chyba jedynie tej paryskiej. W Haguenau natomiast trzeba przespacerować się cichymi i kameralnymi uliczkami.