Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Sardynia: kemping na magicznej wyspie
Sardynia ze względu na czyste plaże, tajemnicze groty, jaskinie oraz lazurowe morze jest jednym z najczęściej wybieranych turystycznych kierunków. Włoska wyspa fascynuje folklorem i smakiem wyśmienitej kuchni. Sprawdź atrakcyjną ofertę kempingów na Sardynii i zarezerwuj już teraz wspaniały wypoczynek z LuxCamp! Więcej info

Kemping na Sardynii

Dlaczego kemping na Sardynii?


  • Wyśmienita kuchnia i wino
  • Liczne możliwości aktywnego spędzania czasu
  • Beztroska wakacyjna atmosfera
  • Atrakcyjne miejsce dla rodzin z dziećmi


Zachwycające krajobrazy

Tylko tu znajdą Państwo tysiące budowli reprezentujące tak odmienne style i epoki, tajemnicze kaniony, liczne jeziora i piękne plaże zachęcające do błogiego odpoczynku. To wprost wymarzone miejsce na urlop na kempingu! Sardynia kusi miłośników nurkowania pięknem podwodnego świata, zaprasza na niepowtarzalne wędrówki górskimi ścieżkami oraz zaskakuje oryginalnymi obrzędami. 

Plaże Sardynii

Aksamitny, biały piasek oraz krystaliczna woda bardziej przypominają egzotyczną scenerię niż europejską wyspę i być może dlatego, plaże Sardynii uważane są za jedne z najpiękniejszych. W zależności od regionu bywają kamieniste piaszczyste, karmelowe, czerwone, otoczone klifami i dostępne jedynie od morza. Najbardziej znana jest Costa Smeralda, czyli Szmaragdowe Wybrzeże. W poszukiwaniu ciszy, warto wybrać się w nieco ustronniejsze miejsce na zachodnim wybrzeżu. Znajduje się tam rajska mała plaża - Cala Mariolu. 

Atrakcje Sardynii

Sardynia to wyspa o niepowtarzalnym charakterze, bowiem niektóre zabytki pochodzą z czasów neolitycznych. Warte polecenia są trasy panoramiczne oraz stożkowe wieże zwane Nuragi, z których najbardziej znana Su Nuraxi - wpisana jest na światową listę dziedzictwa UNESCO. Pozostałości starożytnej cywilizacji, min. Grotę Neptuna, podziwiać można na zachodnim wybrzeżu wyspy. Na targu Caligarii kupią Państwo świeże ryby, natomiast uroki średniowiecza zachwycają w północno-wschodniej części, gdzie barwne butiki z biżuterią zdobią labirynty wąskich uliczek.