Kontakt z nami
info@lux-camp.pl

Hiszpańskie wakacje na campingu

Hiszpania to idealna destynacja wakacyjna, która zapewni wiele wspaniałych atrakcji dla całej rodziny. Hiszpanie przywiązują wielką wagę do wspaniałego jedzenia, zabawy i należytego odpoczynku. Jak tu nie marzyć o długo wyczekiwanych wakacjach właśnie na jednej z gorących hiszpańskich plaż? LuxCamp oferuje wiele komfortowych miejsc na najlepszych hiszpańskich campingach.

Hiszpańskie wakacje na campingu
Hiszpania to idealna destynacja wakacyjna, która zapewni wiele wspaniałych atrakcji dla całej rodziny. Hiszpanie przywiązują wielką wagę do wspaniałego jedzenia, zabawy i należytego odpoczynku. Jak tu nie marzyć o długo wyczekiwanych wakacjach właśnie na jednej z gorących hiszpańskich plaż? LuxCamp oferuje wiele komfortowych miejsc na najlepszych hiszpańskich campingach.
Lista najbardziej popularnych kierunków w Hiszpania (4)
Costa Brava
Pomimo swojej nazwy (Costa Brava znaczy Dzikie Wybrzeże) ten malowniczy region Hiszpanii jest jedną z największych atrakcji turystycznych tego kraju. Nie ma w tym nic...
Pomimo swojej nazwy (Costa Brava znaczy Dzikie Wybrzeże) ten malowniczy...
 • Przepiękne plaże
 • Wodny świat
 • Małe zatoczki
36 znalezionych kempingów
Sprawdź dostępność
Costa Dorada
Hiszpania dla wielu stanowi prawdziwy raj na ziemi. Idealna pogoda, spektakularne widoki, piękno natury i nieskrępowana radość z życia, przyciągają turystów z całego świata. Kwintesencję...
Hiszpania dla wielu stanowi prawdziwy raj na ziemi. Idealna pogoda,...
 • Piaszczyste plaże
 • Wycieczki
 • Port Aventura
16 znalezionych kempingów
Sprawdź dostępność
Kantabria
Kantabria, razem z Krajem Basków, Asturią i Galicją, nazywana jest Zieloną Hiszpanią. Nic dziwnego, skoro błękit wody Zatoki Biskajskiej i złoto piasku przyprawiają o zawrót...
Kantabria, razem z Krajem Basków, Asturią i Galicją, nazywana jest...
 • Pałac królewski
 • Santillana del Mar
 • Kolejka linowa
1 znaleziony kemping
Sprawdź dostępność
Costa Blanca
Costa Blanca to jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie możecie Państwo cieszyć się doskonałym wypoczynkiem podczas urlopu na campingu. Hiszpańskie wybrzeże obfituje w ogrom atrakcji...
Costa Blanca to jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie możecie...
 • Wspaniałe plaże
 • Idealne zaplecze turystyczne
 • Okazja do uprawania sportów wodnych
1 znaleziony kemping
Sprawdź dostępność

Campingi w Hiszpanii

Dlaczego Hiszpania jest idealnym miejscem na camping?

 • Wspaniałe konstrukcje architektoniczne
 • Fantastyczne wybrzeże z licznymi wyspami
 • Otwarci i przyjaźni mieszkańcy
 • Szalone życie nocne
 • Słoneczne lato

Camping Hiszpania- ten kraj to słoneczny raj

Hiszpania to wspaniała wakacyjna destynacja. Wyobraź sobie wakacje spędzone na plaży, cudownie ciepłe morze, smaczny tapas, poranne spacery po jeszcze pustej plaży i aromatyczną kawę wypitą na tarasie twojego domku. Istny raj. Teraz ten raj jest dostępny na wyciągniecię ręki. Skorzystaj ze wspaniałej oferty LuxCamp na wakacje na najlepszych hiszpańskich campingach.

Uroki Costa Brava

To idealne miejsce na camping! Jeden z najważniejszych turystycznych regionów w Hiszpanii na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Wielkie, piaszczyste plaże i czysta lazurowa woda - to pierwsze i jak najbardziej trafne skojarzenia z Costa Brava. LuxCamp również tutaj ma Państwu do zaoferowania luksusowe miejsce campingowe.

Wspaniały region Costa Dorada

Kolejny region wprost ze snów! W języku polskim oznacza "złote wybrzeże", a każdy bywalec doskonale wie dlaczego. Piaszczyste olbrzymie plaże, palmy, bezchmurne niebo i gorące morze - czy można wyobrazić sobie cudowniejszy urlop? Podobnie jak Costa Brava, Costa Dorada leży w regionie Katalonia i jest „rzut beretem” od jednego z najważniejszych hiszpańskich miast - Barcelony.

Atrakcje Kantabrii

Za sprawą LuxCamp można zapewnić sobie luksusowy camping również na północy Hiszpanii. Kantabria leży na wybrzeżu Zatoki Biskajskiej należącej do Oceanu Atlantyckiego. Wspaniały wypoczynek nad wodą, piękne miasto Santander, a także najlepsze ryby i owoce morza zapewnione.

Plaże i natura w Hiszpanii

Hiszpania to perfekcyjny kierunek dla rodzin poszukujących wypoczynku nad morzem. Długie piaszczyste wybrzeże w połączeniu z gorącym morzem to dla wielu turystów najlepsza wakacyjna atrakcja. Hiszpania posiada kilka przepięknych wysp Majorkę, Teneryfę, Wyspy Kanaryjskie, Ibizę. Zadowoleni będą również miłośnicy górskich wypraw - Sierra Nevada, Kordyliery i Pireneje to jedne z najpiękniejszych masywów górskich w całej Europie.

Pogoda i klimat

Ze względu na sporą powierzchnię, klimat w Hiszpanii jest zróżnicowany. Latem praktycznie w całym kraju, z wyjątkiem północnych regionów, można spodziewać się słonecznej pogody - wręcz idealnej na luksusowe campingowanie. Temperatura często przekracza 30 stopni Celsjusza. W południowym regionie wspaniałych warunków pogodowych można spodziewać się spokojnie do końca września.

Hiszpańska kuchnia i tradycja

Hiszpanie kochają jeść i wcale się tego nie wstydzą. W licznych barach serwowane są niewielkie przekąski tzw tapas, restauracyjne stoły uginają się od świeżych owoców morza, specyficznej hiszpańskiej szynki i serów. Do tego serwowane jest wino z miejscowych piwniczek, które z pewnością połechcze podniebienie największych koneserów. Hiszpania jest również miastem wielu artystów. Swoje dzieła tworzyli tutaj Pablo Picasso, Salvador Dali czy Antonio Gaudi.

Atrakcje i zabytki w Hiszpanii

Plaże i góry to jednak nie jedyne interesujące miejsca w Hiszpanii. Południowy region Andaluzji jest jedną z kolebek europejskiej cywilizacji, a fantastyczna architektura z różnych okresów dziejowych zauroczy każdego turystę. W centrum kraju znajduje się pełna atrakcji stolica Madryt, a na południowym-wschodzie słoneczna Barcelona. Główne miasto Katalonii to jedno z najbardziej wyjątkowych pod względem architektonicznym miejsc na świecie. W każdym zakątku Hiszpanii można również trafić na zabytkowe katedry, muzea i galerie.

Historia i jej rola

Hiszpania od początku istnienia była łakomym kąskiem dla największych mocarstw, dzięki czemu po dziś dzień można tutaj odczuć połączenie różnych kultur. Poszczególne hiszpańskie regiony osiągały niepodległość dopiero w XV wieku. Kraju nie omijały również liczne wojny i długie panowanie nacjonalistów pod przywództwem generała Francisco Franco. Pierwsze demokratyczne reformy wprowadzono dopiero w połowie lat 80. XX wieku, a członkiem Unii Europejskiej (ówczesnej Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej) Hiszpania stała się w 1986 roku.