Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Kemping w górzystej Karyntii
W Karyntii, najbardziej wysuniętej na południe i najbardziej gościnnej prowincji Austrii, poczujesz zarówno lekkość bycia Włochem, jak i romantyczno-rustykalny urok Alp. Klagenfurt, stolica Karyntii, znajduje się bezpośrednio nad turkusowo niebieskim jeziorem Wörthersee, które jest idealne do spędzenia urlopu na kempingu. Dzięki LuxCamp można przeżyć relaksujące i odprężające dni na pięknych wiejskich terenach, które na długo pozostaną w pamięci. Więcej info

Camping w Karyntii

Dlaczego wybrać wakacje w Karyntii?

Karyntia to kraj związkowy, położony na południu Austrii. Graniczy ze Słowenią i Włochami. Luksusowe kempingi w Karyntii przypadną do gustu zarówno parom, jak i rodzinom z dziećmi; miłośnikom sportów i błogiego odpoczynku. Urlop na kempingu w Karyntii ma same zalety:


  • Piękne krajobrazy: góry, jeziora, łąki
  • Liczne szlaki trekkingowe, w tym szlaki tematyczne 
  • Możliwość wypoczynku aktywnego i biernego 
  • Bliskość górskich miasteczek pełnych zabytków 


Poznaj Karyntię

Główne ośrodki Karyntii to Klagenfurt am Wörthersee i Villach. Na zachodzie regionu znajduje się najwyższa partia Alp Austriackich, Wysokie Taury. Turyści przyjeżdżają tu głównie na trekking, ale i wypocząć nad turkusowymi jeziorami (Wörther See, Faaker See, Millstätter See). Urlop na kempingu w Karyntii to doskonała okazja, by bez pośpiechu cieszyć się urokami austriackiej przyrody .

Okoliczne atrakcje

W Klagenfurt am Wörthersee, mieście pełnym sportowców (znajduje się tu ośrodek dla reprezentacji narodowej Austrii), warto odwiedzić nie tylko wybudowany na potrzeby Euro 2008 stadion. Wörthersee to najcieplejsze alpejskie jezioro, a po Minimundus, parku miniatur, można spacerować godzinami. Zobaczą tu Państwo m.in. makiety Białego Domu, Tadż Mahal, Wieży Eiffla i Tower of London.

Do atrakcji Karyntii zalicza się również gorące źródła. Ośrodki termalne mieszczą się między innymi w Bad Kleinkirchheim oraz Warmbad. Warto przespacerować się specjalnie zaprojektowanymi górskimi szlakami tematycznymi: ścieżką geologiczną Geo-Trail, szlakiem prowadzącym do doliny Maltatal i szlaku bajek.