Jesteśmy do Państwa dyspozycji!
022 116 81 07

Camping w Holandii – różnorodność atrakcji

Usytuowane w najpiękniejszych regionach kraju zakwaterowania LuxCamp na najlepszych campingach, umożliwiają zarówno obcowanie z dziką naturą, jak i z niezwykle bogatą wielowiekową kulturą. LuxCamp oferuje bardzo dobrze wyposażone domki campingowe i luksusowe namioty.

Camping w Holandii – różnorodność atrakcji
Usytuowane w najpiękniejszych regionach kraju zakwaterowania LuxCamp na najlepszych campingach, umożliwiają zarówno obcowanie z dziką naturą, jak i z niezwykle bogatą wielowiekową kulturą. LuxCamp oferuje bardzo dobrze wyposażone domki campingowe i luksusowe namioty.
Lista najbardziej popularnych kierunków w Holandia (7)
Brabancja Północna
Brabancja Północna
Holandia jest unikalnym krajem. W Holandii znajdziesz urocze wsie, średniowieczne zamki, ogromne budowle wodne, porty, śluzy, wiatraki, pola tulipanów, wydmy, bajkowe parki rozrywki, otwartych ludzi i bardzo zrelaksowaną atmosferę.
 • Wspaniałe atrakcje dla całej rodziny
 • MIła atmosfera
 • Interesujące zabytki architektoniczne
2 znalezione kempingi
Sprawdź dostępność
Północna Holandia
Północna Holandia
Holandia Północna to region, idealny na zarówno na spokojny wypoczynek, jak i na aktywne zwiedzanie. Urlop można tu spędzić leniuchując na jednej z tutejszych plaż, zwiedzając jedno z najpiękniejszych miast Europy – Amsterdam lub podziwiając uroki regionu z siodełka roweru.
 • Piękne miasta portowe
 • Plaże przyjazne dzieciom
 • Wspaniała kultura
1 znaleziony kemping
Sprawdź dostępność
Zelandia
Zelandia
Zelandia to prowincja położona w południowo-zachodniej Holandii. Nieco nietypowa - składa się z niewielkich wysp i półwyspów oraz skrawka graniczącego z Belgią lądu. Idealne miejsce, by w bliskości natury naładować baterie na codzienne życie w mieście! LuxCamp poleca kwatery mobilne o wysokim standardzie. A by zagwarantować sobie prawdziwie przyjemne wakacje, warto zarezerwować miejsce kilka miesięcy wcześniej.
 • Piękne krajobrazy
 • Wiele wspaniałych ścieżek rowerowych
 • Zachwycający folklor
5 znalezionych kempingów
Sprawdź dostępność
Południowa Holandia
Południowa Holandia
Wybrzeże Holandii w Południowej Holandii w geografii tego kraju odgrywa istotną rolę. Istnieje nawet powiedzenie: Bóg stworzył morze, Holendrzy zaś wybrzeże - ze względu na fakt, iż w ciągu co najmniej 200 ostatnich lat linia brzegowa poddawana była przez ludzi rozmaitym modyfikacjom. Jej oryginalny charakter sprawia, że urlop na campingu na holenderskim wybrzeżu staje się jeszcze bardziej wyjątkowy.
 • Piękne miasta portowe
 • Plaże przyjazne dzieciom
 • Wspaniała kultura
3 znalezione kempingi
Sprawdź dostępność
Limburgia
Limburgia
Region Limburgii w Holandii to znakomite miejsce na urlop na campingu dla całej rodziny. Luksusowe kwatery mobilne o doskonałym standardzie pozwalają na spokojny wypoczynek i nabranie dystansu do codziennych zmartwień. LuxCamp zaleca dokonywanie rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem, aby mieć pewność dostępności najlepszych miejsc oraz duży wybór terminów. Urlop na campingu w Holandii to naprawdę świetny pomysł!
 • Wspaniałe miasta
 • Piękne tereny zielone
 • Majestatyczne zamki
1 znaleziony kemping
Sprawdź dostępność
Drenthe
Drenthe
Holandia to kraj cyklistów, a Drenthe jest tego najlepszym przykładem. Po położonej na północnym wschodzie prowincji ciągną się setki kilometrów ścieżek rowerowych. Wakacje na luksusowym campingu w Drenthe zachęcają do skorzystania z tej infrastruktury do zwiedzania lokalnych zabytków. LuxCamp poleca zarezerwować miejsce na campingu z pewnym wyprzedzeniem, by móc spokojnie odliczać dni do urlopu.
 • Malownicze tereny
 • Uroki holenderskiej prowincji
 • Wspaniała infrastruktura dla rowerzystów
1 znaleziony kemping
Sprawdź dostępność
Overijssel
Overijssel
Overijssel to holenderska prowincja, wydawałoby się: zwyczajna, jedna z dwunastu. Na nizinnym terenie zielonym poprzecinanym małymi miasteczkami kryje się jednak wiele atrakcji. LuxCamp poleca urlop na luksusowym campingu w regionie Overijssel ze względu na niepozorną wyjątkowość. By móc już zacząć cieszyć się na wakacje, warto zarezerwować miejsca z odpowiednim wyprzedzeniem.
 • Klimatyczne miasta
 • Bliskość natury
 • Idealne miejsce dla rowerzystów
1 znaleziony kemping
Sprawdź dostępność

Camping w Holandii

Dlaczego camping w Holandii jest tak atrakcyjny?

 • Amsterdam – bogactwo muzeów i barwność współczesnej cywilizacji
 • Haga – siedziba Parlamentu i Madurodam czyli Holandia w pigułce
 • Aalsmeer – największa na świecie giełda kwiatów i tulipanowe szaleństwo w Keukenhof
 • Majestatyczne wiatraki
 • Urokliwe kanały i Giethoorn - zwany Wenecją Północy
 • dzikie wydmy Fryzji

Holandia, czyli kraina niezwykłych ludzi i bogatej historii

Początki osadnictwa na terenach współczesnej Holandii sięgają VI tysiąclecia p.n.e. Począwszy od VIII wieku osadnicy zaczęli osuszać bagienne grunty, wyrywając morzu ziemię. Obecnie 25% kraju to tereny poniżej poziomu morza.  Prawdziwy rozkwit Holandii nastąpił dopiero w XVII wieku po podpisaniu pokoju westfalskiego w 1648 roku. Rozwój handlu morskiego zapoczątkował złoty wiek kraju. Bogacenie się społeczeństwa zaowocowało niezwykłym rozwojem sztuki i życia kulturalnego. W Amsterdamie, Hadze czy Goudzie można nadal podziwiać dawne domy handlowe i bogate rezydencje oraz „hofjesy”, czyli stare domy przyklasztorne. Bogactwo sztuki tamtego okresu dostępne jest w wielu muzeach. Nieodłącznym elementem terenów są wiatraki, używane pierwotnie do osuszania terenów zajętych przez jeziora. Holandia to też największy producent cebulek tulipanowych na świecie, zatem tulipanowe pola pokrywają znaczną część kraju. Kontrastem dla uprzemysłowionego i rozwiniętego kulturalnie południa jest surowa Fryzja.

Küstenregion - malowniczy region na camping

Tereny przybrzeżne Holandii charakteryzują się pięknymi wydmami. Ponadto są tu skupiska wysp połączonych z lądem groblami i tamami. Jeśli zdecydują się Państwo na spędzenie urlopu na jednym z campingów LuxCamp, to latem można tu wypoczywać na malowniczych plażach oraz zażywać kąpieli.

Wyróżnione campingi

Camping Duinrell

Camping Duinrell to atrakcyjne miejsce dla całej rodziny. Usytuowany w otoczeniu malowniczej przyrody park rozrywki zapewnia ekscytującą zabawę przez cały rok. Zjeżdżalnie, sauny, roller coastery, baseny pozwalają na całkowity relaks. Można pograć w tenisa czy w mini golfa. Animatorzy organizują wspólne zabawy i wycieczki. Blisko campingu znajduje się urokliwa piaszczysta plaża. Wypoczynkowi sprzyjają też luksusowe warunki pobytu w domach campingowych.

Camping de Krim

Położony na usytuowanej na Morzu Północnym wyspie Textel, Camping de Krim to miejsce dla każdego. Dzieci mają tu place zabaw i miejsca rozrywki. Na osoby starsze czekają wydmy i malownicze tereny, które można przemierzać pieszo lub na rowerach. Atrakcją jest też miejscowa latarnia morska.

Plaże, natura i atrakcje Holandii

Holenderskie plaże są zróżnicowane. Większość pokrywa miałki, biały piasek. Liczne plaże znajdują się też na południu kraju. Oferują zróżnicowany krajobraz oraz warunki do uprawiania sportów i jazdy na rowerze. Holandia dba o turystów. Każdy może tu znaleźć coś dla siebie. Na miłośników sztuki czekają liczne muzea z dziełami światowej sławy artystów. Osoby kochające naturę mogą odwiedzić liczne parki narodowe czy piękne śródlądowe wydmy niedaleko s’-Hertogenbosch. Rodziny z dziećmi powinny odwiedzić jeden z wielu fantastyczych parków rozrywki. W największym porcie świata w Rotterdamie organizowane są liczne rejsy wycieczkowe. W Holandii styka się surowość natury ze światowym blichtrem.

Tradycyjna kuchnia holenderska

Tradycyjna kuchnia holenderska jest związana z rolniczą przeszłością tego kraju. W holenderskiej kuchni dominują sery, świeże ryby, mleko i jego przetwory, pieczywo, ziemniaki, kapusta. Do tradycyjnych holenderskich potraw należą: zupa rybna, hutspot podawany z kapustą czerwoną, kiszoną lub endywią, a także naleśniki na słodko. Najpopularniejszym napojem jest piwo.