Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.

Wymarzony urlop na kempingu na Węgrzech

Węgry stały się bardzo popularnym kierunkiem wakacyjnym. Posiadają wspaniałe zabytki architektoniczne oraz cudowne środowisko naturalne, rzeki, lasy, jeziora. Słyną z produkcji wina oraz ze swoich wspaniałych kąpielisk termalnych. Każdy znajdzie tutaj coś co pokocha.

Wymarzony urlop na kempingu na Węgrzech
Węgry stały się bardzo popularnym kierunkiem wakacyjnym. Posiadają wspaniałe zabytki architektoniczne oraz cudowne środowisko naturalne, rzeki, lasy, jeziora. Słyną z produkcji wina oraz ze swoich wspaniałych kąpielisk termalnych. Każdy znajdzie tutaj coś co pokocha. Więcej info
Lista najbardziej popularnych kierunków w Węgry (1)
Jezioro Balaton
Węgry przyciągają wczasowiczów piękną pogodą, wysokimi temperaturami oraz wszechobecną zielenią. Balaton to największe jezioro Węgier, jak i Europy Środkowej. Luksusowe miejsce kempingowe położone w pobliżu bezkresnej, spokojnej tafli, jawi się...
Węgry przyciągają wczasowiczów piękną pogodą, wysokimi temperaturami oraz wszechobecną zielenią. Balaton to największe jezioro Węgier,...
  • Największe jezioro w Europie Środkowej
  • Atrakcje dla całej rodziny
  • Wzgórza pełne winnic
7 znaleziony kemping
Sprawdź dostępność

Kempingi na Węgrzech

Dlaczego Węgry są idealnym miejscem na kemping?


  • Jedna z najpiękniejszych europejskich stolic - Budapeszt- Perła Dunaju
  • Druga co do wielkości i niezwykle majestatyczna rzeka w Europie - Dunaj
  • Balaton - największe jezioro Europy Środkowej
  • Liczne kąpieliska termalne
  • Malownicze uliczki i zakątki Debreczyna

Węgry - "wschodni bastion Europy"

Węgry to bardzo urokliwe państwo. Kraj położony w przeważającej części w nizinnej i równinnej Kotlinie Panońskiej, charakteryzuje się ciepłym i umiarkowanym klimatem, dlatego też jest doskonałym wyborem na spędzenie urlopu na campingu. Podczas długiego lata, średnie dobowe temperatury dochodzą nawet do 25 stopni Celsjusza. Węgry inwestują w rozwój turystyki, co owocuje około 10 milionami turystów każdego roku. Wybierając się do Węgier trzeba koniecznie zaznajomić się z wyśmienitą gastronomią oraz cudownymi winami.

Aktywny wypoczynek i atrakcje na Węgrzech

Najsłynniejsze oraz największe plaże w kraju znajdują się oczywiście nad Balatonem. Nie bez powodu jest on czasem nazywany "morzem". Choć piaszczystych plaż jest stosunkowo mało, dominują trawiaste z wieloma rozrywkami dla całej rodziny. Na urlop na campingu z dziećmi polecane jest raczej południowe wybrzeże, z racji znacznie płytszego poziomu wód. Najważniejszymi ośrodkami turystycznymi w kraju są oczywiście stolica - Budapeszt oraz Balaton. Warto, udać się na wypoczynek na Węgry w trakcie festiwalu wina, który odbywa się w różnych miejscowościach winiarskich od sierpnia do października.


Węgierska kuchnia tradycyjna

Kuchnia węgierska jest sławna na całym świecie. To stąd pochodzi znany w każdym zakątku globu gulasz (z węg. gulyás), tradycyjnie jedzony na ostro z papryką. Warto spróbować również zupy rybnej- halászlé, Wspaniałym deserem będzie słodki, kakaowy Tort Dobosa.

Pisząc o kuchni węgierskiej nie wolno nie wspomnieć o wspaniałych winach węgierskich. Najbardziej znane wino to oczywiście Tokaji. W różnych węgierskich miejscowościach w trakcie sezonu odbywają się liczne degustacje wina. Największy festiwal odbywa się w Zamku Budzińskim w Budapeszcie. Latem, wokół jeziora Balaton odbywają się małe festiwale wina połączone z degustacją.