Kontakt z nami
info@lux-camp.pl

Kemping Węgry

Wymarzony urlop na campingu na Węgrzech

Węgry stały się bardzo popularnym kierunkiem wakacyjnym dla Polaków. Węgry Posiadają wspaniałe zabytki architektoniczne oraz cudowne środowisko naturalne, rzeki, lasy, jeziora. Słyną z produkcji wina oraz ze swoich wspaniałych kąpielisk termalnych. Każdy znajdzie tutaj coś co pokocha.

Wymarzony urlop na campingu na Węgrzech
Węgry stały się bardzo popularnym kierunkiem wakacyjnym dla Polaków. Węgry Posiadają wspaniałe zabytki architektoniczne oraz cudowne środowisko naturalne, rzeki, lasy, jeziora. Słyną z produkcji wina oraz ze swoich wspaniałych kąpielisk termalnych. Każdy znajdzie tutaj coś co pokocha.
Lista najbardziej popularnych kierunków w Węgry (1)
Jezioro Balaton
Węgry przyciągają wczasowiczów piękną pogodą, wysokimi temperaturami oraz wszechobecną zielenią. Balaton to największe jezioro Węgier, jak i Europy Środkowej. Luksusowe miejsce kempingowe położone w pobliżu...
Węgry przyciągają wczasowiczów piękną pogodą, wysokimi temperaturami oraz wszechobecną zielenią....
  • Największe jezioro w Europie Środkowej
  • Wzgórza pełne winnic
  • Atrakcje dla całej rodziny
2 znalezione kempingi
Sprawdź dostępność

Camping na Węgrzech

Dlaczego Węgry są idealnym miejscem na luksusowy camping?

  • Jedna z najpiękniejszych europejskich stolic - Budapeszt- Perła Dunaju
  • Druga co do wielkości i niezwykle majestatyczna rzeka w Europie - Dunaj
  • Balaton - największe jezioro Europy Środkowej
  • Liczne kąpieliska termalne
  • Malownicze uliczki i zakątki Debreczyna

Węgry - "wschodni bastion Europy"

Węgry to bardzo urokliwe państwo. Kraj położony w przeważającej części w nizinnej i równinnej Kotlinie Panońskiej, charakteryzuje się ciepłym i umiarkowanym klimatem, dlatego też jest doskonałym wyborem na spędzenie urlopu na campingu. Podczas długiego lata, średnie dobowe temperatury dochodzą nawet do 25 stopni Celcjusza. Węgry inwestują w rozwój turystyki, co owocuje około 10 milionami turystów każdego roku. Wybierając się do Węgier trzeba koniecznie zaznajomić się z wyśmenitą gastronomią oraz cudownymi winami.

Nad Balatonem

Balaton

Położony jest w południowo-zachodnich Węgrzech, jego nazwę tłumaczy się jako "błotne" lub "płytkie" jezioro. Średnia temperatura w lecie wynosi około 23 stopni Celcjusza, więc, jeśli lubią Państwo wakacyjne kąpiele i wypoczynek na plaży, luksusowy camping proponowany przez LuxCamp będzie świetnym wyborem. Sezon trwa od końca maja do ostatnich dni sierpnia.

Camping Füred

Ten luksusowy camping nad Balatonem posiada wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych takich jak: place zabaw, zjeżdżalnie, baseny kąpielowe. Wśród innych atrakcji, trzeba wspomnieć o piaszczystej plaży, idealnej na leżakowanie, nartach wodnych i licznych obiektach sportowych oraz boiskach. Dzięki rejsom odbywającym się z portu, możesz zobaczyć m.in. malowniczy półwysep Tihany.

Nad jeziorem Sarvar

Camping Sarvar

Położony jest nad niewielkim jeziorem Sarvar, w zachodnich Węgrzech. Największą atrakcją w okolicy jest położone po sąsiedzku termalne SPA, znane z ciepłych wód (nawet 43 stopnie Celcjusza) o zdrowotnym działaniu. Tuż obok campingu znajduje się Linowy Park Przyrody, w którym można przeżyć wspaniałą rodzinną przygodę.

Aktywny wypoczynek i atrakcje na Węgrzech

Najsłynniejsze oraz największe plaże w kraju znajdują się oczywiście nad Balatonem. Nie bez powodu jest on czasem nazywany "morzem". Choć piaszczystych plaż jest stosunkowo mało, dominują trawiaste z wieloma rozrywkami dla całej rodziny. Na urlop na campingu z dziećmi polecane jest raczej południowe wybrzeże, z racji znacznie płytszego poziomu wód. Najważniejszymi ośrodkami turystycznymi w kraju są oczywiście stolica - Budapeszt oraz Balaton. Warto, udać się na wypoczynek na Węgry w trakcie festiwalu wina, który odbywa się w różnych miejscowościach winiarskich od sierpnia do październia.

Węgierska tradycyjna kuchnia

Kuchnia węgierska jest sławna na całym świecie. To stąd pochodzi znany w każdym zakątku globu gulasz (z węg. gulyás), tradycyjnie jedzony na ostro z papryką. Warto spróbować również zupy rybnej- halászlé, Wspaniałym deserem będzie słodki, kakaowy Tort Dobosa.

Pisząc o kuchni węgierskiej nie wolno nie wspomnieć o wspaniałych winach węgierskich. Najbardziej znane wino to oczywiście Tokaji. W różnych węgierskich miejscowościach w trakcie sezonu odbywają się liczne degustacje wina. Największy festiwal odbywa się w Zamku Budzińskim w Budapeszcie. Latem, wokół jeziora Balaton odbywają się małe festiwale wina połączone z degustacją.