Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Kemping w malowniczym Burgenland
Burgenland to przepiękny region we wschodniej Austrii, gdzie można poczuć bliskość natury na każdym kroku. Jeśli szukacie Państwo cichej i spokojnej okolicy na urlop na campingu, luksusowe kwatery mobilne w tym miejscu będą doskonałym wyborem. Rezerwacji za pośrednictwem portalu LuxCamp lepiej dokonać z odpowiednim wyprzedzeniem, aby mieć pewność wyboru dogodnego terminu. Więcej info

Kemping w Burgenland

Dlaczego urlop na kempingu w Burgenland to świetny pomysł?

Choć region Burgenland słynie z piękna przyrody, to w okolicy nie brakuje miejsc godnych odwiedzenia. Na brak atrakcji nie będą narzekać również rodziny z dziećmi. Na szczególne wyróżnienie w Burgenland zasługują:

  • malownicze trasy piesze i rowerowe,
  • cudowne panoramy przyrodnicze,
  • kąpieliska z możliwością uprawiania sportów wodnych,
  • wspaniale zachowane zamki.


Poznaj Burgenland

Burgenland to najbardziej wysunięty na wschód region Austrii, graniczący z Węgrami i Słowenią, a w niektórych odcinkach także ze Słowacją. Znajduje się tu znane Jezioro Nezyderskie o długości aż 36 kilometrów. Choć przeważają raczej równinne doliny, to na wschodzie, tuż przy granicy z Węgrami, miłośnicy trekkingów górskich mogą korzystać z uroków przedgórza Alp z najwyższym szczytem Geschriebenstein wznoszącym się na wysokość 883 metrów n.p.m.

Odkryj Burgenland

Podczas pobytu na kempingu w Burgenland, musicie Państwo odwiedzić Eisenstadt. Znajduje się tu znany w całej Austrii zamek Esterházych z XVII wieku, który przez 4 dekady inspirował Josepha Haydna do komponowania niezwykłej muzyki. W mieście na szczególną uwagę zasługują też takie obiekty, jak np. gotycka katedra św. Marcina z XV/XVI wieku, ogród ziołowy Haydna czy dawna dzielnica żydowska ze świetnie zachowanym cmentarzem. Nie można zapomnieć o Neusiedl am See, to w okolicach tego miasta znajduje się Park Narodowy Neusiedler See-Seewinkel, gdzie położone są bardzo licznie tereny bagienne oraz niewielkie jeziora. Oprócz piękna natury, w Burgenland możecie Państwo zadbać o zdrowie. W regionie działają znane uzdrowiska, np. Bad Tatzmannsdorf, Sauerbrunn czy Deutschkreutz.