Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Rodzinne, słoneczne wakacje w Apulii
LuxCamp oferuje bardzo komfortowe domki kempingowe w regionie Apulia. Jest to malownicze miejsce, w którym nie da się nudzić. Warto poznać przepiękną historię tego regionu i skosztować lokalnych przysmaków tradycyjnej włoskiej kuchni. Więcej info

Kemping w Apulii

Powody, dla których warto wybrać się na wakacje do Apulii


  • Urocze miasteczka
  • Wyśmienita apulijska kuchnia
  • Cudowne plaże
  • Szmaragdowy kolor morza

Uroki włoskiej Apulii

Apulia to piękne długie plaże, wspaniały szmaragdowy kolor morza, piękne lasy. Warto poznać przepiękną historię tego miejsca i skosztować lokalnych przysmaków. Jest to niezwykłe miejsce, w którym każdy znajdzie coś co pokocha. Warto spędzić tutaj wakacje z całą rodziną. Po intensywnym zwiedzaniu nasze kempingi oferują Państwu wspaniałe miejsce do odpoczynku.

Największe regionalne atrakcje

Apulia znajduje się w południowych Włoszech. Stolicą regionu jest Bari. Region słynie z historycznych pałaców, niezwykłych małych domków stożkowych oraz bardzo przedsiębiorczych ludzi. Cudowna jest również kuchnia regionalna bogata w dania z owocami morza. Warto spróbować również przepysznych makaronów otrzymywanych z pszenicy typu durum. W Apulii trzeba zwiedzić Massafre zej wspaniałymi jaskiniami, Castel del Monte z tajemniczym ogromnym zamkiem oraz Vieste z mrocznym lasem cieni.

Malownicza sceneria

Miejscem wartym odwiedzenia jest XIII wieczny zamek cesarza Fryderyka II. Inną niezwykłą atrakcją, jest dolina Valle dei Trulli z budowlami zwanymi trulli. Małe domki zostały zbudowane ze skał wapiennych na planie koła. Najwięcej domków trulli znajduje się w Alberobello. Domki zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W regionie warto również odwiedzić Pałac Caccetta, Kościół Ognissani oraz zatrzymać się na lunch w porcie rybackim. Apulia to przepiękne gaje oliwne, urocze miasteczka, malownicze pejzaże. Już dzisiaj zarezerwuj jedno z zakwaterowań oferowanych przez LuxCamp.