Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Kemping na Sycylii - wymarzone miejsce na prawdziwie słoneczne wakacje!
Sycylia jest największą włoską wyspą na Morzu Śródziemnym. Odwiedzający urzeczeni są piaszczystymi plażami, lazurową wodą opływającą nabrzeże i błękitnym niebem i chętnie tutaj powracają. Wyspa jest wymarzonym miejscem na udane, rodzinne, włoskie wakacje! Więcej info

Camping na Sycylii

Najważniejsze powody, dla których warto wybrać kemping na Sycylii

  • Wyjątkowa przyroda
  • Dostęp do czystych morskich wód i pięknych plaż
  • Zabytki pamiętające czasu starożytne
  • Dobrze rozbudowane zaplecze turystyczne

Atrakcje Sycylii

Na Sycylii idealnie łączą się pozostałości antyku z wpływami kultury arabskiej. W Syrakuzach, największym ośrodku kolonijnym na wyspie, znaleźć można wiele śladów skomplikowanej historii. Nie mniej urzekające jest zatłoczone i pełne kontrastów Palermo - wielokulturowe serce Sycylii. Z kolei miejscowość Scaccia co roku na początku marca staje się scenerią najbardziej kolorowego włoskiego karnawału. Przede wszystkim jednak warto zwiedzić jeden z zabytków z listy UNESCO - Dolinę Świątyń, Villa Romana del Casale, barokowe miasto Noto i Skalną Nekropolii w Pantalice.

Idealne miejsce na pobyt na kempingu

Ze względu na piękną pogodę i różnorodne atrakcje Sycylia to doskonałe miejsce na kemping. Starożytne obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, niemalże rajskie plaże i najbardziej znany wulkan Europy, czyli Etna, czynią urlop na Sycylii naprawdę wyjątkowym. Już dziś zarezerwuj swoje wymarzone wakacje z LuxCamp!


Lubiane miejsca kempingowe

Camping El Bahira 

El Bahira oferuje swoim gościom komfortowe domki kempingowe. Co ważne, z terenu ośrodka jest już o krok na plażę, a w Morzu Tyrreńskim można nie tylko pływać, ale też nurkować. W ofercie znaleźć mogą Państwo także udogodnienia dla rodzin z dziećmi - restaurację, kawiarnię i plac zabaw. Ośrodek leży w miejscowości San Vito Lo Capo na północnym wybrzeżu Sycylii, w pobliżu stolicy tej tzw. Wyspy Słońca - Palermo.


Odkryj smak Sycylii

Jeżeli uwielbiasz kuchnię włoską to koniecznie skosztuj tradycyjnych potraw sycylijskich takich jak arancini ( kule różowe ze szpinakiem, szynką i serem), caponate ( włoska potrawa warzywna). Zaplanuj wielką włoską ucztę. Wybierz się na ryneczek i kup prawdziwe owoce, warzywa, przyprawy. Skosztuj smakowitego pieczywa, wędlin, serów i nalewek z Sycylii.

Włoskie zakupy

Pamiątki z wakacji są bardzo miłym gestem, który możemy zaoferować dla swojej rodziny. Jeżeli chciałbyś zakupić podarki powinieneś odwiedzić miejscowy ryneczek. Ciekawym pomysłem mogą być wspaniałe tradycyjne nalewki, oliwa, oliwki, wina i sery oraz słodycze. Sprawdź listę zakwaterowań na kempingu na Sycylii i zarezerwuj już teraz wspaniały wypoczynek dla całej rodziny.