Kontakt z nami
info@lux-camp.pl

Camping na Sycylii - wymarzone miejsce na prawdziwie słoneczne wakacje!

Sycylia jest największą włoską wyspą na Morzu Śródziemnym. Turyści urzeczeni piaszczystymi plażami, lazurową wodą opływającą nabrzeże i błękitnym niebem chętnie tutaj powracają. Wyspa jest wymarzonym miejscem na udane rodzinne włoskie wakacje.

Camping na Sycylii - wymarzone miejsce na prawdziwie słoneczne wakacje!
Sycylia jest największą włoską wyspą na Morzu Śródziemnym. Turyści urzeczeni piaszczystymi plażami, lazurową wodą opływającą nabrzeże i błękitnym niebem chętnie tutaj powracają. Wyspa jest wymarzonym miejscem na udane rodzinne włoskie wakacje.

Camping na Sycylii

Camping na Sycylii

Dlaczego camping na Sycylii to idealne miejsce na spędzenie niezapomnianych wakacji?

Najważniejsze powody, dla których warto wybrać camping na Sycylii:
  • Wyjątkowa przyroda
  • Dostęp do czystych morskich wód i pięknych plaż
  • Zabytki pamiętające czasu starożytne
  • Dobrze rozbudowane zaplecze turystyczne
Wakacje na Sycylii kempingi

Atrakcje Sycylii

Na Sycylii idealnie łączą się pozostałości antyku z wpływami kultury arabskiej. W Syrakuzach, największym ośrodku kolonijnym na wyspie, znaleźć można wiele śladów skomplikowanej historii. Nie mniej urzekające jest zatłoczone i pełne kontrastów Palermo - wielokulturowe serce Sycylii. Z kolei miejscowość Scaccia co roku na początku marca staje się scenerią najbardziej kolorowego włoskiego karnawału. Przede wszystkim jednak warto zwiedzić jeden z zabytków z listy UNESCO - Dolinę Świątyń, Villa Romana del Casale, barokowe miasto Noto i Skalną Nekropolii w Pantalice.

Urlop na Sycylii

Wymarzony camping na Sycylii

Ze względu na piękną pogodę i różnorodne atrakcje Sycylia to doskonałe luksusowe miejsce na camping. Starożytne obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, niemalże rajskie plaże i najbardziej znany wulkan Europy, czyli Etna, czynią urlop na campingu na Sycylii naprawdę wyjątkowym. Już dziś zarezerwuj swoje wymarzone wakacje z LuxCamp!

Zarezerwuj wakacje na Sycylii

Luksusowe miejsca campingowe w zasięgu ręki

El Bahira

Camping El Bahira oferuje turystom bungalowy z dostępem do prądu. Co ważne, z campingu jest już o krok na plażę, a w Morzu Tyrreńskim można nie tylko pływać, ale też nurkować. W ofercie znaleźć mogą Państwo także udogodnienia dla rodzin z dziećmi - restaurację, kawiarnię i plac zabaw. Ośrodek leży w miejscowości San Vito Lo Capo na północnym wybrzeżu Sycylii, w pobliżu stolicy tej tzw. Wyspy Słońca - Palermo.

Scarabeo

Na północnym wschodzie Sycylii położony jest camping Scarabeo. Spędzając tutaj wczasy, warto wybrać się do dwóch kolonii greckich - Kamariny i Kaucany, a także zobaczyć oddaloną o 4 km miejscowość Santa Croce Camerina. W ośrodku zajmującym 12 000 metrów kwadratowych można wynająć jeden z nowoczesnych i w pełni wyposażonych domków campingowych.

Kemping na Sycylii

Odkryj smak Sycylii

Jeżeli kochasz kuchnie włoską to w kuchni sycylijskiej się zakochasz i nigdy nie będziesz chciał wrócić do domu. Warto skosztować tradycyjnych potraw sycylijskich i omijać szerokim łukiem fast foody. Koniecznie powinienes spróbować: arancini ( kule różowe ze szpinakiem, szynką i serem), caponate ( włoska potrawa warzywna). Będąc w restauracjach koniecznie spróbuj owoców morza przyrządzonych w tradycyjny włoski sposób. Zaplanuj wielką włoską ucztę. Wybierz się na market i kup prawdziwe owoce, warzywa, przyprawy. Skosztuj smakowitego pieczywa, wędin, serów i nalewek z Sycylii.

Najlepsze wakacje na Sycylii we Włoszech

Włoskie zakupy

Pamiątki z wakacji są bardzo miłym gestem, który mozemy zaoferować dla swojej rodziny. Jeżeli chciałbys przywieźć prezent dla swojej rodziny koniecznie powinienes odwiedzić market znajdziesz tam ciekawe i oryginalne prezenty dla swoich bliskich. Ciekawym pomysłem na prezent mogą być wspaniałe tradycyjne nalewki, oliwa, oliwki, wina i sery oraz słodycze. Sprawdź listę zakwaterowań na kempingu na Sycylii i zarezerwuj już teraz wspaniały wypoczynek dla całej rodziny.