Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Twoje rodzinne wakacje w Burgundii
Burgundia powinna kojarzyć się nam z najlepszej jakości winem i musztardą. To również niezwykłe miejsca, urokliwe miasta, wspaniała kuchnia. Jeżeli pragniesz poznać prawdziwą tradycyjną kulturę francuską ten region jest idealnym miejscem na Twoje wakacje. Zarezerwuj wspaniały domek campingowy z LuxCamp. Więcej info

Camping w Burgundii

Dlaczego warto spędzić wakacje we francuskiej Burgundii?

Powody, dla których warto spędzić rodzinne wakacje w Burgundii:


  • Przepiękne winnice
  • Cudowne wodopsady
  • Urokliwe doliny
  • Niezwykła oferta gastronomiczna
  • Niesamowite zabytki
  • Wspaniała atmosfera

Dlaczego warto zarezerwować nocleg na campingu w Burgundii z firmą LuxCamp?

LuxCamp oferuje Państwu najlepszej jakości miejsca noclegowe w regionie Burgundia. Burgundia to niezapomniane chwile dla całej rodziny. Ten francuski region oferuje wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi oraz dorosłych. Warto chociaż raz zdecydować się na rodzinne wakacje we Francji. Nasza oferta w Burgundii jest szczególnie skierowana do klientów szukających cichego i spokojnego miejsca wakacyjnego, którzy chcą odpocząć w miłych i kameralnych warunkach. Zarezerwuj wspaniały wypoczynek w jednym z domków campingowych oferowanych przez firmę LuxCamp.

Gastronomia

Burgundia jest pięknym regionem we Francji. Jeżeli jesteśmy miłośnikami wina to prefekcyjnie miejsce dla nas na odpoczynek, zwiedzanie i degustacje. Wina typu chardonnay musimy spróbować w miejscowości Chablis, która słynie z produkcji tego typu trunku. Warto skosztować wybitnych win typu pinot noir lub gammay, oraz słynnego syropu z czarnej porzeczki cassis. Atrakcją turystyczną jest miasto Dijon, które w danych czasach było stolicą Księstwa Burgundii. Centrum miasta zaskakuje swoją architekturą, pełną zabytkowych kościołów, kamienic. Burgundzką specjalnością jest nie tylko wino ale i musztarda, która od wieków towarzyszy rozwojowi tego regionu. Inną destynacją w regionie Burgundii powinno być zwiedzanie opactwa cystersów założonego przez św. Bernarda w XII wieku, który znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNECSO. Stolicą burgundzikch win jest miasto Beaune. Nie wolno przegapić wspaniałego Muzeum Wina i muzeum produkcji musztardy. 

Regionalne atrakcje

W rejonie campingu, na którym LuxCamp oferuje wakacyjny wypoczynek znajduje się wiele wspaniałych atrakcji dla rodzin z dziećmi. Do jednej z nich należy Touroparc Zoo, w którym można podziwiać dzikie zwierzęta z bardzo bliskiej odległosci. W zoo znajduje się ponad 700 różnych typów zwierząt. Kolejną wspaniałą atrakcją jest Parc Touristique des Combes- park rozrywki, dla dzieci i dorosłych. W parku znajdują się liczne zjeżdżalnie, karuzele, atrakcje wodne. Jest to idealne miejsce na rodzinne szaleństwo. Miłosnicy natury powinni odwiedzić Grottes de Blanot ( Jaskinie Blanot). Jaskinie zostały odkryte w XVIII wieku. Wewnątrz jaskinii znajduje wiele interesujących zwierzęcych skamieniałosci.

Najlepsze miejsce na rodzinny camping w Burgundii

Camping Chateau de l’Eperviere

Camping znajduje się na terenie XVI wiecznego zamku. Położenie sprawia, że pobyt w Burgundii staje się prawdziwą przyjemnością. Na campingu znajduje się jacuzzi, baseny i sauna, wspaniałe spa dla całej rodziny. Camping położony jest w malowniczym miejscu i otacza go wspaniały las, idealny na długie rodzinne spacery. Camping został wyposażony w dwa duże baseny oraz brodzik przygotowany z myslą o najmłodszych gosciach campingu. Na campingu, znajduje się wspaniała restauracja serwująca specjały kuchni burgundzkiej oraz najlepsze wina regionalne. Camping posiada również małą pizzerię. W sezonie na campingu otwarty jest klub dla dzieci oferujący wiele wspaniałych wakacyjnych animacji. Istnieje możliwosc wypożyczenia rowerów i zwiedznia okoliczych winnic. Miłosnicy sportu mogą skorzystać z boiska do gry w piłkę nożną oraz ze sprzętu do gry w tenisa stołowego.