Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Rozkoszuj się wakacjami w malowniczym Drôme!
Ten malowniczy departament w regionie Owernia-Rodan-Alpy, zapewni Ci wakacje jak z marzenia, w gronie Twoich najbliższych, na łonie natury oraz narodzin historii. Miasto Montelimar, znane z produkcji najpyszniejszych nugatów i czekoladek, zabierze Cię w podróż po smakach z całego swiata. Naturalny Park Regionalny Baronów Prowansalskich zachwyci Cię i rozkochasz się w tych widokach od pierwszego wejrzenia! Sprawdź ofertę LuxCamp i jedź na luksusowy kemping do Drôme! Więcej info

Luksusowe kempingi w departamencie Drôme

Dlaczego powinieneś wyjechać na kemping do Drôme?

  • niezwykle bogata historia,
  • piękne miasta do zwiedzania (Montelimar, Gap, Valence, Orange),
  • malownicze widoki i niezwykła przyroda,
  • lokalizacja wśród dolin i lasów,
  • zamki, pałace, groty i wiele innych do zwiedzania.

Miejsca, do których będziesz chciał wracać

Czekolada, ptaki, cukierki, nugat, statki, pałace i zamki to cały departament Drome, który nie pozwoli Ci się nudzić! Koniecznie musisz zwiedzić Pałac- Fabryka cukierków i przepysznego nugatu, w którym organizowane są pokazy i warsztaty, niezwykle pasjonujące dla każdego dziecka. Jesli interesuje Cię historia, prehistoryczne groty w Thais z pewnością zrobią na Ciebie nie lada wrażenie! W urokliwym miasteczku Nyons dowiesz się, jak produkuje się oliwę z oliwek, a nawet będziesz móc zakupić kilka buteleczek prawdziwej oliwki. To, czego powinno się spróbować będąc na kempingu w Drôme, to przede wszystkim spływ kajakiem lub rejs statkiem po rzece Rodan, odkrywając przepiękne widoki!

Gastronomia i natura

Montelimar to stolica nugatu, którego spróbowanie z pewnością Cię nie ominie. Vercors to miasteczko słynące z destylarni whisky, a w La Pogne spotkasz najstarszą piekarnię we Francji. Po przejażdżce po tych miejscach, spraw przyjemność swoim dzieciom, zapraszając je do Valrhony. Oprócz wymienionych specjałów, Drôme oferuje fantastyczną podróż degustacji win.