Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Camping w Ardenach
Najładniejsze szlaki w Belgii znajdują sią niewątpliwie w Ardenach. To tutaj piękne, niewysokie wzgórza przeplatane rwącymi rzekami i kanionami, tworzą idealne warunki do pieszych wędrówek i sportów wodnych. Amatorzy długich spacerów i bliskości z naturą powinni jak najszybciej sprawdzić ofertę campingów LuxCamp w Ardenach. Więcej info

Camping w Ardenach w Belgii

Dlaczego wybrać camping w Ardenach w Belgii?

  • Urzekająca przyroda: bujna fauna i flora
  • Okazja do spędzenia aktywnych wakacji blisko natury
  • Wiele możliwości uprawiania sportów wodnych - raftingu, kajakarstwa, jazdy na rowerze
  • Wspaniałe szlaki piesze
  • Urokliwe wsie i klimatyczne miasteczka czekające na odkrycie i zetknięcie się z belgijskim folklorem

Zachwycająca natura

Ardeny to zalesione pasmo górskie na granicy Belgii, Francji i Luksemburgu. Rejon ten słynie ze wspaniałych pejzaży, bujnej fauny i flory i zaprasza nie tylko miłośników spacerów, ale także turystów pragnących spróbować swoich sił w raftingu, popływać łodzią, czy kajakiem oraz pojeździć na rowerze. Najwyższym szczytem jest tutaj góra Signal de Botrange, która mierzy 694 metry n.p.m., jednak najciekawsza pod względem turystycznym i krajobrazowym jest okolica rzeki Semois z przepięknymi dolinami i kanionami. W Ardenach z pewnością warto odwiedzić tutejsze jaskinie i podziemne groty - w większości otwarte dla turystów. 

Odkryj urzekające wsie i miasteczka regionu

Ardeny to nie tylko wzgórza, lasy i natura. Turystów przyciągają też urokliwe miasteczka i wsie regionu, gdzie można zetknąć się z żywym belgijskim folklorem. Jednym z najpiękniejszych ardeńskich miasteczek jest Bouillon, gdzie zwiedzić można majestatyczny średniowieczny zamek. Miasto słynie też z organizacji spływów kajakowych. W całym regionie roi się od twierdz, cytadeli oraz wież widokowych, z których podziwiać można tutejsze wspaniałe pejzaże. Po dniu wypełnionym zwiedzaniem, można się wybrać do lokalnej restauracji, by zasmakować belgijskich przysmaków przy kuflu regionalnego piwa.