Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Wspaniały aktywny wypoczynek dla całej rodziny w kantonie Valais
Jeżeli szukasz wspaniałych wrażeń i niezapomnianych widoków, kochasz góry i piękne krajobrazy koniecznie musisz wybrać się na wakacje do kantonu Valais w Szwajcarii. Nie czekaj dłużej, zarezerwuj już teraz wspaniałe rodzinne wakacje! Więcej info

Camping w Valais

Dlaczego warto spędzić wakacje w szwajcarskim kantonie Valais?

  • piękne góry
  • niesamowite rzeki i jeziora
  • cudowny smak czekolady
  • najbardziej rozpoznawalny szczyt w Szwajcarii- Matterhorn

Atrakcyjne rodzinne wakacje

Przebywając w kantonie Valais warto odwiedzić Zermatt, aby na własne oczy zobaczyć najbardziej charakterystyczny szczyt Alp Szwajcarskich - Matterhorn. Inna atrakcja regionalna znajduje się w dolinie rzeki Rodan - jest to kurort ze źródłami termalnymi- Leukerbad. Temperatura wody wynosi pomiędzy 48 a 51°C. Woda termalna ogrzewa wszystkie budynki oraz zasila 30 kompleksów kąpielowych i rehabilitacyjnych. Warto zjeść w najwyżej położonej restauracji obrotowej na świecie - Threes!xty, przez której szklane ściany można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki.

W samym sercu kantonu Valais

Camping Bella Tola

Ten wspaniały kemping znajduje się w sercu szwajcarskiego kantonu Valais. Jest ulokowany w lesie, w otoczeniu wspaniałych gór. Na terenie ośrodka znajduje się basen oraz restauracja i bar. Bella Tola stanie się wspaniałą bazą wypadową dla miłośników wspinaczki górskiej. Osoby poszukujące relaksu i błogiego odpoczynku mają szansę zdobywać szczyty wjeżdżając kolejką górską. W pobliżu kempingu znajduje się Happyland - fantastyczny park rozrywki z bogatą ofertą animacji dla najmłodszych.


Kanton Valais: kuchnia i atrakcje

Kanton Valais jest jednym z piękniejszych szwajcarskich kantonów. Warto zobaczyć najbardziej znany szczyt w tej części Szwajcarii - Matterhorn, wjeżdżając kolejką do punktu widokowego na wysokości 2300 m. Warto wspomnieć, że kanton Valais jest dwujęzyczny. Porozumieć się można tutaj w języku niemieckim i francuskim.

Najbardziej lubiane i charakterystyczne dla regionu są wszystkie dania posiadające w swojej recepturze ser. Koniecznie należy spróbować: raclette, rösti, fondue. Każda potrawa potrzebuje swoistej oprawy smakowej. Najlepiej skosztować win regionalnych, które podkreślą bogaty smak potraw z serem. Tradycyjne potrawy regionalne są niezwykle kaloryczne, jednak warto ich spróbować ponieważ, wiele energii zużywa się podczas górskich wędrówek.