Kontakt z nami
info@lux-camp.pl

Wspaniały aktywny wypoczynek dla całej rodziny w kantonie Valais

Jeżeli szukasz wspaniałych wrażeń i niezapomnianych widoków, jeżeli kochasz góry i piękne krajobrazy koniecznie musisz wybrać się na wakcje do kantonu Valais w Szwajcarii. Nie czekaj dłużej zarezerwuj już teraz wspaniałe rodzinne wakacje.

Wspaniały aktywny wypoczynek dla całej rodziny w kantonie Valais
Jeżeli szukasz wspaniałych wrażeń i niezapomnianych widoków, jeżeli kochasz góry i piękne krajobrazy koniecznie musisz wybrać się na wakcje do kantonu Valais w Szwajcarii. Nie czekaj dłużej zarezerwuj już teraz wspaniałe rodzinne wakacje.

Camping w Valais

Kemping Valais

Dlaczego warto spędzić wakacje w szwajcarskim kantonie Valais?

  • piękne góry
  • niesamowite rzeki i jeziora
  • cudowny smak czekolady
  • najpiękniejszy szczyt w Szwajcarii- Matterhorn
Kemping Valais Szwajcaria

Atrakcyjne rodzinne wakacje

Przebywając w kantonie Valais warto odwiedzić miejscowosć Zermatt, żeby zobaczyć najpiękniejszy szczyt alp szwajcarskich - Matterhorn. Inna atrakcja regionalna znajduje się w dolinie rzeki Rodan - jest to kurort z ogromną iloscią źródeł termalnych- Leukerbad. Temperatura wody wynosi pomiędzy 48 a 51 stopni Celcjusza. Woda termalna ogrzewa wszystkie budynki oraz zasila 30 kompleksów kąpielowych i rehabilitacyjncyh. Warto zjesć w najwyżej położonej restauracji obrotowej na świecie - Threes!xty, przez której szklane sciany można dostrzec zapierajace dech w piersiach widoki gór.

Camping Valais

W samym sercu kantonu Valais

Camping Bella Tola

Ten wspaniały camping znajduje sie w sercu szwajcarskiego kantonu Valais. Camping jest ulokowany w lesie, w otoczeniu wspaniałych gór. Na campingu znajduje sie basen oraz restauracja i bar. Camping stanie sie wspaniałą bazą wypadową dla miłośników wspinaczki górskiej. Osoby poszukaujące relaksu i błogiego nic nie robienia mogą zdobywać szczyty kolejką górską. W pożbliżu campingu znajduje się - Happyland fantastyczny park rozrywki z bogatą ofertą animacji dla najmłodszych.

Wakacje Szwajcaria Valais

Camping ze smakiem

Camping Jungfrau

Camping usytuowany jest w pięknej dolinie, w otoczniu górskich szczytów. Camping Jungfrau oferuje dostęp do wysokiej klasy urządzeń. Własciciele z myslą o najmłodszych przygotowali wspaniały plac zabaw. Camping Jungrfrau posiada idealną lokalizację do pieszych wędrówek górskich. Będziesz zachwycony tym miejscem. Koniecznie powinieneś spróbować fondue oraz raclette. Nie zapomnij kupić dla najbliższych szwajcarskiej czekolady oraz serów.

Camping Valais Szwajcaria

Kanton Valais: kuchnia i atrakcje

Kanton Valais obejmuje Alpy Zachodnie (Alpy Pennińskie, Berneńskie, Lepontyńskie, Sabaudzkie). Jest jednym z piękniejszych szwajcarskich kantonów. Warto zobaczyć najpiękniejszy szczyt w tej częsci Szwajcarii, Matterhorn. Żeby tego dokonać wystarczy wziąć kolejkę prowadzącą do najpiękniejszego punktu widokowego na wysokosci 2300 m. Warto wspomnieć, że Kanton Valais jest dwujęzyczny. Porozumieć się można tutaj w języku niemieckim i francuskim.

Najważniejsze i najsmaczniejsze zarazem są wszystkie dania posiadające w swojej recepturze ser. Koniecznie musisz spróbować: raclette, rösti, fondue. Każda potrawa potrzebuje swoistej oprawy smakowej. Najlepiej skosztować win regionlanych, które podkreslą bogaty smak potraw z serem. Tradycyjne potrawy regionalne są niezwykle kaloryczne. Jednak warto ich spróbować ponieważ, całą energię zużywa się na górskie wędrówki. Warto odiwedzić fabryki sera i czekolady.