Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Cudowny wypoczynek na chorwackiej wyspie Krk
Jeżeli chcesz spędzić swoje wakacje na wyspie Krk, LuxCamp zapewni Ci najlepsze zakwaterowania kempingowe na wyspie. Wybrane przez nas kempingi to najwyższe standardy jakości i niezapomniana przygoda dla całej Twojej rodziny oraz przyjaciół. Więcej info

Camping na Wyspie Krk

Dlaczego warto spędzić rodzinne wakacje na wyspie Krk w Chorwacji?


  • Magicznie piękne plaże
  • Piękne miasteczka portowe
  • Wspaniała dzika przyroda
  • Pyszna kuchnia regionalna


Uroki wyspy

Chorwacka wyspa Krk jest jednym z najlepszych miejsc w Chorwacji na spędzenie aktywnych wakacji z całą rodziną. Turyści kochają wyspę za jej przepiękne, czyste plaże oraz wspaniałe zabytki kultury i historii. Warto wybrać wyspę Krk na swoją destynację wakacyjną. 

Jak zorganizować aktywny wypoczynek na wyspie Krk?

Krk jest największą chorwacką wyspą znajdującą się na Adriatyku. Bardzo często nazywa się ją kolebką kultury chorwackiej. Wyspę z lądem łączy największy na świecie most łukowy. Krk oferuje ponad 300 km ścieżek rowerowych i szlaków spacerowych. Miłośnicy aktywnych wakacji będą zachwyceni bogatą ofertą aktywności sportowych, jakie czekają na wyspie Krk. Warto zobaczyć Nijvice i jej wspaniałe plaże, odpocząć w miejscowości Baska, i zwiedzić średniowieczne miasteczko Omisalj, a także odwiedzić plaże w Zatoce Soline, która słynie z leczniczego błota.

Kulinaria i atrakcje

Na wyspie Krk znajduje się wiele restauracji ze wspaniałym lokalnymi daniami. Wyobraź sobie cudowny smak grillowanej, świeżej ryby połączoną z mieszanką oliwy z oliwek, świeżych warzyw i domowego wina....Miłośnicy gotowania mogą zakupić świeże, regionalne produkty na straganach na lokalnych targach znajdujących się najczęściej w centrach miast.

 Na wyspie znajduje się wiele szkółek nurkowania, surfingu, tenisa. Każdy znajdzie możliwość uprawiania swojego ulubionego sportu. Na wyspie można zagrać w siatkówkę plażową, tenisa, można pojeździć na nartach wodnych lub spróbować skoku spadochronowego.