Kontakt z nami
info@lux-camp.pl

Jezioro Garda: wspaniała rodzinna przygoda na campingu!

Nad Jeziorem Garda znajduje się wszystko, czego potrzebujesz do idealnego wypoczynku: krystalicznie czysta woda, gorące słońce oraz zapierające dech w piersiach widoki. A dla miłośników górskich wędrówek - szczyty wznoszące się ponad 2000 m n.p.m.

Jezioro Garda: wspaniała rodzinna przygoda na campingu!
Nad Jeziorem Garda znajduje się wszystko, czego potrzebujesz do idealnego wypoczynku: krystalicznie czysta woda, gorące słońce oraz zapierające dech w piersiach widoki. A dla miłośników górskich wędrówek - szczyty wznoszące się ponad 2000 m n.p.m.

Campingi nad Jeziorem Garda

Jezioro Garda - dlaczego camping w tym miejscu?

  • Piękne krajobrazy
  • Ciepły klimat, sprzyjający noclegom na campingu
  • Możliwość uprawiania wielu aktywności na świeżym powietrzu
  • Spędzanie urlopu w alternatywny sposób

Jezioro Garda - fanastyczna destynacja wakacyjna

Jezioro Garda, jedno z największych włoskich jezior, znajduje się w północnej części Włoch. Wzdłuż jeziora położone jest wiele urokliwych maleńkich miasteczek. Łagodny klimat oraz wspaniały krajobraz sprawiają, że jezioro Garda jest doskonałym miejscem na odpoczynek. Będąc w tym rejonie na wakacjach warto skosztować przysmaków tradycyjnej kuchni.

Najlepsze miejsca na rodzinny camping nad Jeziorem Garda

Bella Italia

Ulokowany w Peschiera del Garda camping pozwala na błogi wypoczynek na łonie natury, w cieniu rozłożystych drzew. W pobliżu znajdują się pełne atrakcji parki wodne Gardaland oraz Caneva World. Bella Italia jest wspaniałą bazą wypadową do odwiedzenia aquaparków.

Camping Altomincio 

Camping zapewni świetną rozrywkę dla całej rodziny! Na terenie campingu mieści się fanastycznie zaprojektowany park wodny: przestronne baseny z brodzikami, zjeżdżalniami oraz wirami wodnymi. Na campingu panuje bardzo miła, wakacyjna atmosfera.

Cisano & San Vito

Oto oryginalne, połączone ze sobą tunelem campingi, na których nie można się nudzić!

Camping zapewnia fanastyczne atrakcje sportowe takie jak boisko do piłki nożnej i siatkowej, kort tenisowy. Camping posiada własną prywatną plażę nad jeziorem oraz bardzo dobrze zaprojektowany kompleks basenowy.

Camping Eden 

Camping Eden położony bezpośrednio nad jeziorem jest wspaniałym miejscem na spędzenie cudownych rodzinnych wakacji. Jest to bardzo dobra baza wypadowa dla miłośników różnego rodzaju sportów wodnych. 

Plaże i miasta regionu

Cyprysy, cydry, oleandry, drzewa oliwne i palmy... To one dominują w szacie roślinnej nad Jeziorem Garda. A wybierając camping z LuxCamp możesz je podziwiać, każdego dnia urlopu. Śródziemnomorska roślinność tworzy relaksujące oazy, w których można zatracić się na długie godziny. Wystarczy rozłożyć leżak i cieszyć się przyjemnym dla oczu widokiem. W poszukiwaniu gajów oliwnych odbywać można przyjemne spacery, przy okazji wspinając się na efektowną formację skalną Rocca di Garda. Jej szczytu strzeże średniowieczna twierdza - wspaniała atrakcja dla miłośników historii. Jazioro Garda - idealny pomysł na aktywne rodzinne wakacje.

Wsie i miasta położone w pobliżum jeziora Garda naturalnie wpasowują się w malowniczy krajobraz. Z reguły ich populacja nie przekracza 10 000 ludności, dlatego zamieszkując luksusowy namiot czy bungalow w pobliżu, mogą Państwo cieszyć się niepowtarzalnym małomiasteczkowym klimatem. Ulokowane w wąskich, zabytkowych uliczkach restauracje i bary zapraszają do świętowania, a sklepiki nęcą regionalnymi produktami, które mogą stanowić wspaniałe pamiątki z podróży. Do okolicznych miejscowości spod Jeziora Garda prowadzi Gardasana - kręta, niekiedy górska droga, racząca kierowców przepięknymi krajobrazami.

Gastronomia, atrakcje i klimat

Na północnym brzegu Jeziora Garda położone są miasta surferów i żeglarzy: Riva del Garda oraz Arco. Będąc przy brzegu zachodnim, warto skorzystać z kolejki linowej, która przenosi turystów na wysokość 1760 m n.p.m - szczyt Monte Blanco. Przy wschodnim brzegu jeziora znajduje się klimatyczne stare miasto, a także efektowna Rocca di Garda - przy południowym z kolei Bardolino i Lazise, a w nich wyjątkowe parki rozrywki. Jezioro Garda to idealna destynacja dla aktywnych. Sport pomoże z łatwoscią się zrelaksować i odprężyć. Jezioro Garda jest bardzo atrakcyjnym miejscem na rodzinny odpoczynek. Zarezerwuj wspaniałe zakwaterowania z LuxCamp. Ulokowane w pobliżu jeziora restauracje oferują pyszne regionalne potrawy w towarzystwie dobrego włoskiego wina.Do specjalności należą dania rybne. Bajeczne okolice jeziora Garda to prawdziwy raj dla osób poszukujących nowych doznań kulinarnych. Gorące lata i łagodne zimy bez opadów - to cechy charakterystyczne klimatu nad jeziorem. Średnie roczne temperatury wynoszą od 13 do 15°C, a w okresie od maja do października przekraczają 20.