Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Normandia - luksusowy kemping na północy Francji
Normandia to malownicze miasteczka, liczne restauracje, piękne porty, różnorodność krajobrazów oraz niezwykłe historyczne miejsca, które naprawdę warto poznać. Sprawdź naszą ciekawą ofertą zakwaterowań na kempingu i zarezerwuj już teraz wspaniałe wakacje z LuxCamp. Więcej info

Camping w Normandii

Dlaczego Normandia jest idealnym miejscem na kemping?

  • Mont Saint-Michel - wyspa pływowa ze średniowiecznym klasztorem wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO
  • Plaża Omaha - miejsce historycznego lądowania aliantów podczas II wojny światowej
  • Giverny - rezydencja słynnego malarza Claude Moneta
  • Caen i La Havre - najsłynniejsze miasta regionu

Historyczny region

Normandia została pierwotnie zasiedlona przez Wikingów (Normanów), jej dzisiejszą nazwę tłumaczy się dosłownie jako "Ziemię Ludzi Północy". Obejmuje głównie tereny nizinne, a jej powierzchnia stanowi 5% obszaru Francji. Jest miejscem bogatym w zabytki i liczne pomniki natury.

Oferta gastronomiczna

Normandia jest ojczyzną sera Camembert. Według legendy ten wspaniały rodzaj sera, jeszcze w połowie XIX wieku stał się ulubionym przysmakiem Napoleona III, który rozkazał, by był stale transportowany do Paryża. Dzisiaj można dowiedzieć się wszystkiego o produkcji Camemberta odwiedzając serowarnię i muzeum w miejscowości Livarot. Będąc w Normandii warto spróbować wspaniałych owoców morza. Furorę robią małże przyrządzone w sosie z sera Roquefort, winnym lub camembert. Osoby kochające słodycze powinny skosztować wspaniałych naleśników w jednej z lokalnych naleśnikarni. Doskonale znane są również tutejsze alkohole wytwarzane z jabłek. Cydr oraz 55% Calvados często podaje się do obiadu, by wspomóc trawienie.

Zabytki

Chlubą Normandii jest Mont Saint-Michel, wyspa pływowa położona w Zatoce Wzgórza Świętego Michała. Z kontynentalną Francją połączona jest groblą o szerokości 1800 metrów. Liczące sobie ponad 1000 lat opactwo benedyktyńskie to jedno z najpopularniejszych pod względem turystycznym miejsc w kraju. Caen, mieszczące się nad rzeką Orne, zostało założone przez Wilhelma Zdobywcę w drugiej połowie XI wieku jako główna rezydencja. Do dziś zachował się zamek i dwa majestatyczne opactwa. W Le Havre znajduje się Pont de Normandie, jeden z najsłynniejszych w Europie podwieszanych mostów - liczy sobie niemal 3 km długości! Bardzo ważnym punktem w regionie jest także wspomniana już plaża Omaha.