Kontakt z nami
info@lux-camp.pl

Normandia - luksusowy camping na północy Francji

Normandia to przepiękne miasteczka, liczne restauracje, wspaniała oferta gastronomiczna, piękne porty, różnorodność krajobrazów. Normandia to niezwykłe historyczne miejsce, które naprawdę warto poznać. Sprawdź naszą ciekawą ofertą zakwaterowań na kempingu i zarezerwuj już teraz wspaniałe wakacje z LuxCamp.

Normandia - luksusowy camping na północy Francji
Normandia to przepiękne miasteczka, liczne restauracje, wspaniała oferta gastronomiczna, piękne porty, różnorodność krajobrazów. Normandia to niezwykłe historyczne miejsce, które naprawdę warto poznać. Sprawdź naszą ciekawą ofertą zakwaterowań na kempingu i zarezerwuj już teraz wspaniałe wakacje z LuxCamp.

Camping w Normandii

Dlaczego Normandia jest idealnym miejscem na camping?

Najważniejsze powody, dla których warto wybrać się na camping w Normandii:
  • Mont Saint-Michel - wyspa pływowa ze średniowiecznym klasztorem wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO
  • Plaża Omaha - miejsce historycznego lądowania aliantów podczas II wojny światowej
  • Giverny - rezydencja słynnego malarza Claude Moneta
  • Caen i La Havre - najsłynniejsze miasta regionu

Historyczny region

Normandia została pierwotnie zasiedlona przez Wikingów (Normanów), jej dzisiejszą nazwę tłumaczy się dosłownie jako "Ziemię Ludzi Północy". Obejmuje głównie tereny nizinne, a jej powierzchnia stanowi 5% obszaru Francji. Jest miejscem bogatym w zabytki i liczne pomniki natury.

Gdzie znajdziesz najlepsze miejsce campingowe i kiedy najlepiej podróżować?

Cote de Nacre

To doskonałe miejsce na urlop na campingu w gronie rodziny. Położony w pobliżu stolicy regionu, Caen, oferuje liczne atrakcje dostosowane dla dzieci, takie jak plac zabaw czy boiska. Goście odwiedzający ten luksusowy camping bardzo cenią sobie nowoczesny basen. Tego typu atrakcje pozwolą na zdrowy i aktywny wypoczynek, wieczorem natomiast można spędzić przyjemne chwile w miejscowym barze i restauracji.

W północnej Francji dominuje klimat oceaniczny. Charakteryzuje się on umiarkowanie ciepłym latem i łagodną zimą, co sprawia że niemal każda pora roku jest odpowiednia, by wybrać się na luksusowy camping. Najlepszą porą na rodzinny wypoczynek będzie okres od maja do końca października.

Oferta gastronomiczna

Normandia jest ojczyzną serów Camembert. Według legendy ten wspaniały rodzja sera, jeszcze w połowie XIX wieku stał się ulubionym przysmakiem Napoleona III, który rozkazał, by był stale transportowane do Paryża. Dzisiaj można dowiedzieć się wszystkiego o produkcji sera Camembert odwiedzając serowarnię i muzeum w miejscowości Livarot. Będąc w Normandii warto spróbować wspaniałych owoców morza. Furorę robią małże przyżądzone w sosie z sera Roquefort, winnym lub camembert. Osoby kochające słodycze powinny skosztować wspaniałych naleśników w jednej z lokalnych naleśnikarni. Doskonale znane są również tutejsze alkohole wytwarzane z jabłek. Cydr oraz 55% Calvados często podaje się do obiadu, by wspomóc trawienie.

Zabytki

Chlubą Normandii jest Mont Saint-Michel, wyspa pływowa położona w Zatoce Wzgórza Świętego Michała. Z kontynentalną Francją połączona jest groblą o szerokości 1800 metrów. Liczące sobie ponad 1000 lat opactwo benedyktyńskie to jedno z najpopularniejszych pod względem turystycznym miejsc w kraju. Caen, mieszczące się nad rzeką Orne, zostało założone przez Wilhelma Zdobywcę w drugiej połowie XI wieku jako główna rezydencja. Do dziś zachował się zamek i dwa majestatyczne opactwa. W Le Havre znajduje się Pont de Normandie, jeden z najsłynniejszych w Europie podwieszanych mostów - liczy sobie niemal 3 km długości! Bardzo ważnym punktem w regionie jest także wspomniana już plaża Omaha.