Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Camping w regionie Nadrenii-Palatynatu z zachwycającymi krajobrazami
Nadrenia-Palatynat brzmi nieco egzotycznie? To kraj związkowy w południowo-zachodnich Niemczech: piękny, górzysty, zachwycający krajobrazami. Nadrenia-Palatynat graniczy z Belgią, Francją i Luksemburgiem, co tworzy doskonały pretekst do wielu zagranicznych wycieczek w ramach jednego urlopu. LuxCamp pragnie zachęcić Państwa do rezerwacji miejsca na luksusowym campingu właśnie w tej okolicy. By wakacje były w pełni udane, warto pospieszyć się z planowaniem! Więcej info

Camping w regionie Nadrenii-Palatynatu

Dlaczego wakacje na campingu w Nadrenii-Palatynacie z pewnością będą udane?

Nadrenia-Palatynat to region w pełni przystosowany do potrzeb odwiedzających. Znajduje się tu rozległa sieć ścieżek rowerowych, a także liczne ośrodki wypoczynkowe i kurorty.

  • różnorodny krajobraz, piękne widoki na góry,
  • zabytki Moguncji, stolicy regionu,
  • sieć ścieżek rowerowych,
  • zabytkowe miasta: Trewir, Wormacja, Koblencja.


Poznaj Nadrenię-Palatynat

Nadrenia-Palatynat znana jest w Niemczech jako region winiarzy. Położone w sąsiedztwie monumentalnych zamków winnice zapraszają przybyszów na degustacje różnych gatunków win oraz winogron, zerwanych prosto z krzewu. Turyści chętnie odwiedzają również Moguncję - stolicę regionu, ale i europejskiego drukarstwa, zapoczątkowanego tu przez zasłużonego mieszkańca, Jana Gutenberga.


Odkryj Nadrenię-Palatynat

Jeśli obiorą Państwo Nadrenię-Palatynat za swój kierunek podróży, z pewnością nie ominą Państwo Moguncji. Do zabytków tego średniej wielkości miasta należą przede wszystkim wiekowe kościoły: romańska katedra katolicka pw. św. Marcina i Stefana, gotycki kościół św. Kwintyna czy barokowy kościół farny. Warto wspomnieć również o charakterystycznym dla miasta Haus zum Römischen Kaiser z muzeum Jana Gutenberga.
Kto zwiedził Moguncję, może ruszać do Trewiru - jednego z najstarszych położonych na ziemiach niemieckich miast. Rzymskie zabytki Trewiru, katedra św. Piotra oraz kościół Najświętszej Marii Panny wpisane zostały na listę UNESCO. Camping w Nadrenii-Palatynacie obfituje w atrakcje, zarówno przyrodnicze, jak i wzniesione ręką ludzką. Nocowanie w mobilnej kwaterze sprawi, że tych wakacji doświadczą Państwo intensywniej.