Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Camping nad malowniczym jeziorem Trazymeńskim
Jezioro Trazymeńskie to nie tylko największy tego typu akwen na Półwyspie Apenińskim, ale także doskonałe miejsce na urlop na kempingu dla całej rodziny. Duży wybór luksusowych kwater mobilnych sprawia, że każdy z Państwa znajdzie ofertę dopasowaną do osobistych potrzeb. LuxCamp serdecznie poleca urlop na campingu nad jeziorem Trazymeńskim, aby w ten sposób odetchnąć od codziennych problemów. Rezerwacji lepiej dokonać z wyprzedzeniem, aby mieć pewność dostępności miejsc. Więcej info

Camping nad jeziorem Trazymeńskim

Dlaczego urlop na campingu nad jeziorem Trazymeńskim jest dobrym pomysłem?

Okolica jeziora Trazymeńskiego słynie nie tylko ze świetnych i luksusowych miejsc campingowych, ale i wielu atrakcji dla dzieci i dorosłych. Przyjeżdżając tu z pewnością nie będą Państwo narzekali na nudę.

Kluczowe atrakcje podczas urlopu na campingu: 

  • ciche i niewielkie plaże,
  • cudowne, zabytkowe miasta,
  • malownicze szlaki piesze i rowerowe,
  • możliwość uprawiania sportów wodnych.

Poznaj jezioro Trazymeńskie

Pomimo stosunkowo dużej popularności tego regionu, ciszę i spokój odnajdziecie Państwo na jednej z niewielkich plaż. Można tu rozkoszować się włoskim słońcem lub spróbować sportów wodnych. Z brzegu jeziora w niektórych miejscach dostrzec widoczne są antyczne ruiny, to tu także miała miejsce ważna bitwa podczas II wojny punickiej, kiedy to Rzymianie polegli w starciu z wojskami Hannibala.

Odkryj jezioro Trazymeńskie

Stolicą regionu, a zarazem miastem, które po prostu trzeba odwiedzić podczas urlopu na campingu, jest Perugia. Pierwsze wzmianki o mieście pochodzą z przełomu IV i III wieku p.n.e. Dziś słynie z takich zabytków, jak kościół San Domenico z XIV wieku, gdzie mieści się grobowiec papieża Benedykta XI, czy kościół San Pietro z X wieku.

Warto także udać się do mniejszych i niezwykle malowniczych miejscowości nad samym brzegiem jeziora Trazymeńskiego. Godne uwagi są chociażby Castiglione del Lago i Passignano sul Trasimeno. W pobliskim Magione znajduje się Zamek Kawalerów Maltańskich, natomiast w Citta della Pieve trzeba udać się na spacer słynną uliczką Via Bacciadonne.