Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Kemping nad Balatonem: idealne miejsce na udane wakacje!
Węgry przyciągają wczasowiczów piękną pogodą, wysokimi temperaturami oraz wszechobecną zielenią. Balaton to największe jezioro Węgier, jak i Europy Środkowej. Luksusowe miejsce kempingowe położone w pobliżu bezkresnej, spokojnej tafli, jawi się niczym wakacyjny raj. Sprawdź naszą aktualną ofertę już teraz! Więcej info

Campingi nad Balatonem

Balaton - dlaczego warto wybrać się na kemping właśnie tutaj?

  • Cudowne krajobrazy
  • Ciepły, sprzyjający plażowaniu klimat
  • Pyszne dania kuchni węgierskiej
  • Przyjaźnie nastawieni mieszkańcy

Relaksująca kąpiel

Kąpiel w wodach Jeziora Balaton co roku znajduje wielu amatorów. Nic dziwnego, średnia temperatura wody w lecie (ok. 23° C) sprawia, że pływanie staje się bardzo przyjemne. Wybrzeża Balatonu to idealne miejsce na letni urlop.

Przyroda nad Balatonem

Urlop na kempingu nad Balatonem może obfitować w bliski kontakt z przyrodą - pięknych lasów i terenów zielonych nad jeziorem nie brakuje. Park Narodowy Balaton o łącznej powierzchni ok. 60 km kw. powstał z połączenia aż sześciu znajdujących się w tej okolicy rezerwatów. W jego skład wchodzą m.in. wzgórza Tapolca, gdzie do lat 60. funkcjonowały słynne kamieniołomy bazaltu. Na bogatym pod względem przyrodniczym Półwyspie Tihany znajduje się z kolei cenny barokowy klasztor benedyktynów.

Okoliczne atrakcje

Nazywane często "węgierskim morzem" Jezioro Balaton okalają malownicze niewielkie miasteczka, które, gdy przychodzi sezon turystyczny, przyciągają odwiedzających i tętnią życiem. Warto zobaczyć m.in. wymieniony wyżej Półwysep Tihany, nie tylko ze względu na przyrodę i zabytkowy klasztor, lecz również znajdujące się tu interesujące muzeum oraz biologiczną stację badawczą. Do wszystkich tych atrakcji można łatwo i szybko dotrzeć, zamieszkując na kempingu, na którym bungalow bądź mobilną domek wynająć można w bardzo dobrej cenie.