Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Camping w spokojnym Drenthe
Holandia to kraj cyklistów, a Drenthe jest tego najlepszym przykładem. Po położonej na północnym wschodzie prowincji ciągną się setki kilometrów ścieżek rowerowych. Wakacje na luksusowym campingu w Drenthe zachęcają do skorzystania z tej infrastruktury do zwiedzania lokalnych zabytków. LuxCamp poleca zarezerwować miejsce na campingu z pewnym wyprzedzeniem, by móc spokojnie odliczać dni do urlopu. Więcej info

Camping w Drenthe

Dlaczego camping w Drenthe to znakomity pomysł?

Stolica Drenthe znajduje się w Assen, mieście pełnym skarbów tradycyjnej holenderskiej architektury. Wakacje na kempingu wzmagają otwartość na nowe doświadczenia - a to sprawia, że zwiedzanie holenderskiej prowincji przeżyją Państwo intensywniej. 

  • Liczne tereny zielone
  • Urok niewielkiej holenderskiej prowincji 
  • Rozbudowana sieć ścieżek rowerowych 
  • Interesująca oferta kulturalna 

Poznaj Drenthe

W 1883 Vincent van Gogh powiedział o Drenthe: Tu jest spokój. Trudno uwierzyć, jednak od XIX w. atmosfera regionu niewiele się zmieniła. Drenthe nie ma dostępu do morza, nie ma tu również jezior... Każdy zakątek regionu można jednak zwiedzić na rowerze - wycieczki jednośladem tworzą atmosferę prawdziwie holenderskich wakacji.

Odkryj Drenthe

Prowincję Drenthe odwiedzają pragnący ciszy i spokoju turyści. Wielu z nich pierwsze kroki kieruje do imponującego budynku Hunebedden Centrum. Co to takiego? Hunebbeden to skalne grobowce, które wiekiem przewyższają Stonehenge. Niektóre z nich ważą nawet 25 000 kg! Hunebedden są charakterystyczne dla tego regionu, w Drenthe znajduje się ich 52. Każdy z grobowców oznaczono ułatwiającym odnalezienie znakiem.

Stolicą Drenthe jest malownicze Assen. Podczas przystanku w mieście, warto wybrać się do uznawanego za najciekawszą atrakcję w okolicy Drents Museum. W zbiorach instytucji znajdują się dzieła z różnych epok, muzeum organizuje również wystawy cykliczne. Rodzinom z dziećmi z pewnością spodoba się w niedalekim Emmen. Tutejsze zoo przyciąga gatunkami zwierząt z całego świata, ale i licznymi placami zabaw.