Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.

Wspaniała rodzinna przygoda na kempingu w Luksemburgu

Ten niewielki kraj położony między Belgią, Niemcami i Francją jest niezwykle urokliwym miejscem. Jeżeli marzysz o wakacjach w spokojnym miejscu, pełnym pięknych zabytków architektonicznych oraz wspaniałych krajobrazów to jest to idealna destynacja dla Ciebie.

Wspaniała rodzinna przygoda na kempingu w Luksemburgu
Ten niewielki kraj położony między Belgią, Niemcami i Francją jest niezwykle urokliwym miejscem. Jeżeli marzysz o wakacjach w spokojnym miejscu, pełnym pięknych zabytków architektonicznych oraz wspaniałych krajobrazów to jest to idealna destynacja dla Ciebie. Więcej info
Lista najbardziej popularnych kierunków w Luksemburg (3)
Diekirch
Czy byli Państwo kiedykolwiek w Luksemburgu? To kraj niewielki, ale warty odkrycia. Samo miasto Diekirch zamieszkuje niespełna 7 tysięcy ludzi. Na kempingu w regionie Diekirch panować będzie zatem domowa, życzliwa,...
Czy byli Państwo kiedykolwiek w Luksemburgu? To kraj niewielki, ale warty odkrycia. Samo miasto Diekirch...
 • Malowniczy, zielony region
 • Spokojna atmosfera
 • Klimatyczne miasteczka
3 znaleziony kemping
Sprawdź dostępność
Larochette-Mersch
Czasami zamiast spędzać wakacje na plaży warto odwiedzić nowe kraje i miejscowości. Odkryć coś czego nasi znajomi jeszcze nie odkryli. Naszą propozycją jest zwiedzenie Luksemburga i jego najpiękniejszego regionu Larochette-Mersch....
Czasami zamiast spędzać wakacje na plaży warto odwiedzić nowe kraje i miejscowości. Odkryć coś czego...
 • Wspaniała tradycja i historia
 • Zachwycające zabytki
 • Piękne krajobrazy
1 znaleziony kemping
Sprawdź dostępność
Clervaux
 • Zamek w Clervaux
 • dużo zieleni
 • XIX-wieczne opactwo
2 znaleziony kemping
Sprawdź dostępność

Kemping w Luksemburgu

Dlaczego Luksemburg jest interesującym miejscem na rodzinne wakacje?

 • Fantastyczna oferta gastronomiczna
 • Piękne krajobrazy
 • Wspaniałe zabytki architektoniczne
 • Niezwykle interesująca historia kraju


Wspaniałe zabytki

Luksemburg to jeden z najmniejszych i najbogatszych europejskich krajów. Stolicą kraju jest miasto Luksemburg, które w dawnych czasach było fortecą obronną i zyskało sobie nazwę Gibraltaru Północy. Stolica Luksemburga jest w pełni odrestaurowana i bardzo zadbana. Będziesz zachwycony wspaniałymi zabytkami i kamieniczkami mieszkalnymi pochodzącymi z XVII–XIX w. Luksemburg to wspaniała destynacja wakacyjna dla całej rodziny.

Larochette - urokliwy zakątek

Larochette jest jednym z najbardziej urokliwych zakątków Luksemburga. Znajdują się tam piękne częściowo odrestaurowane ruiny zamku Larochette. Z zamku rozpościera się imponujący widok na okolicę. Larochette jest pięknym i spokojnym miejscem na spędzenie rodzinnych wakacji.

Luksemburg - stolica maleńkiego kraju

Będąc w Luksemburgu obowiązkowo trzeba przeznaczyć minimum trzy dni na zwiedzenie największych atrakcji stolicy tego maleńkiego kraju. Jednym z zabytków w stolicy jest Pałac Wielkiego Księcia, który zachwyca swoją monumentalną konstrukcją został on skonstruowany w XV wieku. Należy zwiedzić katedrę Notre Dame, która powstała w XVII wieku i jest przykładem stylu późnogotyckiego. Musisz koniecznie wybrać się na plac Guiilame II, na którym dwa razy w tygodniu odbywa się targ.

Tradycyjna kuchnia luksemburska

Tradycyjna kuchnia luksemburska jest połączeniem kuchni belgijskiej, niemieckiej i francuskiej. Podstawą posiłków są ziemniaki, fasola, ciasto francuskie.Luksemburczycy uwielbiają tarty, przygotowane w stylu francuskim. Koniecznie musisz spróbować precli (bretzle), jabłek w cieście (appelklatzen ), drożdżówki z kruszonką (streisel), tarty śliwkowej (quetscheflued).

Tradycyjne napoje w Luksemburgu

Luksemburczycy zawsze stawiają na najwyższą jakość i dzięki temu słyną z produkcji niezwykle dobrego piwa i wina. Najlepsze gatunki luksemburskiego piwa to Bofferding i Battin, Diekrich i Mousel. Warto spróbować również wspaniałych regionalnych win Pino Gris, Pino Blanc, Pino Noir... Będąc na wakacjach w Luksemburgu najlepiej kosztować regionalnych trunków w małych pijalniach piwa.