Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Camping w przepięknej Chorwacji Centralnej
Centralna Chorwacja to jedna z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych części kraju. Ten górzysty region zachwyca wszystkich odwiedzających już w chwili przyjazdu. Jeśli szukacie Państwo doskonałego miejsca na urlop na campingu, LuxCamp pragnie szczególnie polecić właśnie Chorwację Centralną. Luksusowe kwatery mobilne są do Państwa dyspozycji, choć rezerwacji lepiej dokonać z wyprzedzeniem, aby mieć pewność wyboru optymalnego terminu. Więcej info

Camping w Chorwacji Centralnej

Dlaczego warto wybrać Chorwację Centralną na urlop na campingu?

Chorwacja Centralna to atrakcyjny region na wakacyjny wypoczynek z wielu powodów. Ogrom atrakcji pozwala na doskonałą zabawę i relaks zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom. Kluczowe atuty Chorwacji Centralnej to: 

  • malownicze i górzyste tereny,
  • wspaniałe szlaki piesze i rowerowe w górach,
  • znakomita i słoneczna pogoda,
  • cisza i spokojna atmosfera.


Poznaj Chorwację Centralną

Chorwacja Centralna to jedyny w swoim rodzaju region, który położony jest między żyzną Sławonią i Wybrzeżem Dalmatyńskim. Tu mieści się stolica kraju - Zagrzeb. Region ten znany jest z małego zaludnienia oraz pięknej, górzystej panoramy, dzięki czemu bardzo łatwo tu o miejsce nie tylko piękne i zjawiskowe, ale również ciche i spokojne. Niemal na każdym kroku możecie Państwo natrafić na wspaniałe lasy, lokalne winnice czy romantyczne zamki i pałacyki.

Atrakcje Chorwacji Centralnej

Najważniejszym miastem Centralnej Chorwacji jest oczywiście stolica kraju - czyli Zagrzeb. Kluczową dzielnicą jest historyczny Gornji Grad, który wraz z Kaptolem, przez kilkaset lat był główną częścią miasta. W centrum dzielnicy znajduje się wspaniały plac św. Marka, warto również wybrać się do bocznych uliczek na romantyczny spacer. Jednak budowla, która dominuje nad całym Zagrzebiem, to Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas pobytu na w Centralnej Chorwacji, nie mogą Państwo zapomnieć o odwiedzeniu mniejszych miasteczek. Godne polecenia są np. Bjelovar i Križevci, które są znane przede wszystkim z zabytkowych starówek. Tamtejsza zabudowa robi naprawdę wielkie wrażenie. Aby spróbować pysznych, lokalnych win, warto wybrać się do okręgu Prekmure. Relaksu jedynego w swoim rodzaju można natomiast zażyć w gorących źródłach na łagodnych stokach Zagorja.