Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Camping w pięknej Limburgii
Region Limburgii w Holandii to znakomite miejsce na urlop na campingu dla całej rodziny. Luksusowe kwatery mobilne o doskonałym standardzie pozwalają na spokojny wypoczynek i nabranie dystansu do codziennych zmartwień. LuxCamp zaleca dokonywanie rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem, aby mieć pewność dostępności najlepszych miejsc oraz duży wybór terminów. Urlop na campingu w Holandii to naprawdę świetny pomysł! Więcej info

Camping w Limburgii

Dlaczego urlop na campingu w Limburgii jest znakomitym rozwiązaniem?

Limburgia to nie tylko kraina pełna historii i piękna natury, ale przede wszystkim doskonałe miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi. Z całą pewnością nie zabraknie tu atrakcji dla nikogo.

Co czeka na Państwa w Limburgii? 

  • cudowne miasta pełne zjawiskowych kamienic, katedr i uliczek, 
  • park narodowe De Meinweg, 
  • przepiękne szlaki piesze i rowerowe, 
  • wspaniałe zamki. 

Poznaj Limburgię

Limburgia to jedna z prowincji Holandii, która ma swoją siedzibę w Maastricht. Prowincja powstała w 1839 roku, mieści się w południowej części kraju i jako jedyna graniczy z aż 2 państwami - Belgią i Niemcami. Co ciekawe nazwa regionu pochodzi od niewielkiego miasteczka Limbourg, które znajduje się na terenie dzisiejszej Belgii. Do dziś natomiast wyróżnia się Limburgię holenderską i Limburgię belgijską.

Odkryj Limburgię

Podczas urlopu na campingu w Limburgii musicie Państwo udać się do stolicy prowincji - Maastricht. Pełno tu zabytkowych kościołów, katedr czy kamienic, to ponadto prawdopodobnie najstarsze miasto Holandii, a w 1992 roku właśnie w Maastricht podpisano traktat tworzący Unię Europejską. Miasto znane jest też z muzeów, np. Bonefantem Muzeum czy Natuurhistorisch Museum.

Bez wątpienia warte odwiedzenia jest też miasto Geleen, to tu w 1970 roku zorganizowano najstarszy w Europie festiwal muzyczny - Pinkpop. Warto przespacerować się tu cichymi i spokojnymi uliczkami. Niedaleko Geleem mieści się natomiast znany w okolicy zamek Jansgeleen. Piękny zamek znajdziecie też Państwo w Kerkrade - chodzi oczywiście o zamek Erenstein.