Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Camping w słonecznej Umbrii
Słoneczna Umbria to kraina w środkowych Włoszech, która znakomicie sprawdza się jako miejsce relaksu i wypoczynku dla całej rodziny. LuxCamp serdecznie poleca wybór luksusowych kwater mobilnych w tym regionie. Przepiękne widoki, liczne szlaki spacerowe i rowerowe czy zabytki z czasów antycznych i średniowiecznych to tylko niektóre atrakcje, które czekają tu na Państwa. Lepiej nie czekać dłużej i zarezerwować wymarzony urlop na campingu w Umbrii. Więcej info

Camping w Umbrii

Dlaczego wybrać camping w Umbrii?

Powodów do odwiedzenia Umbrii jest wiele, warto wymienić jednak choć kilka z nich. Z pewnością na nudę nie będą narzekać tu rodziny z dziećmi wypoczywające na luksusowym campingu.

Rozrywki, które czekają na Państwa w Umbrii:

  • malownicze szlaki piesze i rowerowe, 
  • antyczne miasta takie jak Bevanga i Narni, 
  • duży wybór atrakcji dla całej rodziny. 

Poznaj Umbrię

Umbria to kraina historyczna położona w centralnej części Półwyspu Apenińskiego. Nazwa wywodzi się od starożytnego ludu Umbrów, który dotarł w te rejony w VI wieku p.n.e. Podczas urlopu na campingu w Umbrii możecie cieszyć się Państwo aktywnym wypoczynkiem, a także odwiedzić znakomite kompleksy miejskie pełne znakomicie zachowanych zabytków. Luksusowe kwatery mobilne są dostępne do rezerwacji za pośrednictwem LuxCamp.

Odkryj Umbrię

Będąc w Umbrii, bez wątpienia musicie Państwo odwiedzić stolicę regionu, czyli Perugię. Miasto jest malowniczo położone między Jeziorem Trazymeńskim a Tybrem i słynie z przepięknej architektury. Tu także wybrano kilku papieży na przełomie XII i XIII wieku. Do najsłynniejszych zabytków Perugii zalicza się kościół Sam Domenico z grobowcem papieża Benedykta XI i kościół San Pietro z X wieku.

Miastami o antycznych korzeniach na terenie Umbrii są Narni i Bevagna. W obu z nich warto udać się na spacery bocznymi uliczkami i poczuć klimat starożytności. W Narni znajdziecie Państwo także średniowieczną starówkę czy pozostałości sali tortur oraz akweduktów z I wieku, a w Bevagnie warto odwiedzić szczególnie centralną część z doskonale zachowanymi zabytkami.