Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Poszukujesz wakacji w pieknej Francji? Sprawdź oferty LuxCamp w Gard!
Region Gard to niezwykła część Francji przynależąca do Langwedocji, z niewielkim dostępem do Morza Śródziemnego, z przepływającą na wskroś piękną rzeką Gard i olbrzymią Rodan. Stolicą regionu jest Nimes, czyli francuski Rzym, ze swoim imponującym koloseum i starożytną starówką. Daj się ponieść historii i przenieś się do świata regionu Gard na wakacje! Więcej info

Kempingi w Gard

Dlaczego warto spędzić wakacje w regionie Gard?

Najważniejsze powody, dla których warto spędzić urlop w Gard:

  • przepiękny Park Przyrodniczy Camargue,
  • mnóstwo winnic oferujących aromatyczne wina,
  • historyczna stolica Nimes i wiele ciekawych miasteczek,
  • dostęp do morza i do rzek Rodan i Gard,
  • lokalizacja pomiędzy Langwedocją i Lazurowym Wybrzeżem.


Atrakcje dla aktywnych

Miłośnicy rowerów znajdą swoje miejsce w regionie Gard. Wzdłuż i wszerz prowadzą malownicze szlaki rowerowe i piesze, trasy mniej i bardziej ekstremalna, przez góry, wsie, rzeki i lasy. W Gard spotkasz się z każdym typem przyrody, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Via Rhona to trasa wzdłuż rzeki pośród malowniczych, zielonych winnic. Zielony szlak Pont du Gard zapewni Twojej rodzinie zapierający dech dzień pełen wrażeń. Dla bardziej wysportowanych, polecamy trasę Uzege-Pont du Gard, tworzącą koło i pozwalającą na odkrywanie całego bogactwa tego kierunku wakacji. Łączy ona miejsca emblematyczne, takie jak Most Gard i miasto Uzes, przejeżdżając przez park przełęczy Gardon.

Emocje gwarantowane

Jeśli poszukujesz emocji podczas wakacji, skorzystaj z jednego z największych terenów do kartingu, prowadzącego przez ponad 1200 metrów w niesamowitej scenerii. Poświęć jeden dzień na wycieczkę po górach quadem lub rowerem górskim. Rzeka Rodan oferuje szeroki wachlarz rozrywek- od różnych sportów wodnych, po rejsy po rzece. Region specjalizuje się w instruktarzach chodzenia po górach, wspinaczki, via ferrata, canyoning'u, paddlach i wielu innych, których musisz spróbować!