Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Zapraszamy na wspaniały wypoczynek w Danii!
Niezwykle malowniczy region Danii, znany szczególnie z fantastycznych tras rowerowych oraz wielu miejsc do wędkowania. Odpocznij aktywnie podczas wakacji w Jutlandii Pn! Więcej info

Kempingi Jutlandia Północna

Fale i wydmy

Północna Jutlandia ma wiele do zaoferowania i jest wspaniałym miejscem na wakacje na kempingu. Będziesz otoczony pięknymi wydmowymi krajobrazami i wzburzonymi falami. W Skagen można odwiedzić północny kraniec Danii i spacerować po wydmach, delektować się wyśmienitą kuchnią lub podziwiać piękny panoramiczny widok z Råbjerg Mile. Północna Jutlandia oferuje również liczne atrakcje i zajęcia, w tym Fårup Sommerland, Oceanium Morza Północnego i zoo w Aalborgu.

Północ Danii

Skagen to obowiązkowy punkt podczas wakacji w północnej Jutlandii. Stanie na czubku Grenen, gdzie fale Kattegat i Skagerrak rozbijają się o siebie, jest wyjątkowym doświadczeniem. Wybierz się na kultową wycieczkę statkiem Sandormen, aby dotrzeć do Grenen, lub przejdź się jednym z 4 szlaków turystycznych. Jeśli chcesz zobaczyć krajobraz w én, najlepszym miejscem jest Råbjerg Mile, największa duńska wydma spacerowa - stąd masz najlepsze widoki ze wszystkich stron. Będąc w Skagen, można również zatrzymać się przy latarni morskiej Gray Lighthouse, kościele Tilsandede i Muzeum Skagen. W Skagen znajdziesz również szeroki wachlarz atrakcji. Langagergaard umożliwia konne zwiedzanie wyjątkowych rezerwatów przyrody, grę w golfa i poszukiwanie skarbów w bunkrach.

Fårup Sommerland

W pobliżu Blokhus i w środku lasu znajduje się Fårup Sommerland. Ten park rozrywki, odpowiedni dla młodszych i starszych, posiada największy park wodny w Danii. Maluchy mogą bawić się w Børnetivoli, podczas gdy większe dzieci mogą wypróbować kolejki górskie, takie jak Hurricanes, która jeździ zarówno nad, jak i pod wodą, lub największą, najszybszą i najwyższą kolejkę górską w Danii, Fønix. W Aquaparkach znajdują się podgrzewane baseny, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, oraz mnóstwo zjeżdżalni zapewniających mega zabawę w wodzie.

Aalborg

Aalborg jest stolicą Północnej Jutlandii i jest tu wiele do zobaczenia i zrobienia. Zoo w Aalborg jest zdecydowanie warte odwiedzenia. W centrum znajdują się sklepy specjalistyczne i domy towarowe, a na Nørregade można znaleźć małe, przytulne sklepy ze sztuką szklaną i ręcznie robioną biżuterią. Miłośnicy sztuki mogą odwiedzić Arts - Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Utzon Centre i Kunsthal NORD. Miasto słynie również ze sztuki ulicznej, którą można znaleźć na wszystkich ulicach i alejkach.

Mnóstwo do zrobienia

Jedno jest pewne - podczas wakacji w Jutlandii Północnej nie będziesz się nudzić! W Kattegat można uprawiać wiele sportów wodnych lub wybrać się na wycieczkę pieszą lub rowerową. Wybierz trasę wzdłuż Limfjordu lub "The Green Route", która prowadzi przez bagna, wydmy, wrzosowiska i lasy. W Hirtshals znajduje się Oceanium Morza Północnego, największe akwarium w Europie Północnej. Tutaj można zapoznać się z wszelkiego rodzaju rybami i zwierzętami morskimi.