Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Wspaniałe wakacje w Cinque Terre
Cinque Terre, Pięć Ziem Ligurii, nie bez powodu uznaje się za najpiękniejszy region we Włoszech. Obejmuje 5 zachwycających miasteczek, położonych na nadmorskich skałach: Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola i Riomaggiore. Są one położone w na terenie malowniczego Parku Narodowego Cinque Terre, który skupia niezwykle rzadkie okazy fauny i flory. Zarezerwuj wakacje z LuxCamp już i daj się zauroczyć regionowi Cinque Terre. Więcej info

Campingi w Cinque Terre we Włoszech

Dlaczego warto wybrać się do włoskiego Cinque Terre?

  • Najbardziej malownicze krajobrazy w całych Włoszech
  • Urocze miasteczka
  • Zachwycające, niewielkie plaże
  • Zapierające dech w piersiach widoki na wybrzeże i krystalicznie czyste morze

Malownicze krajobrazy Cinque Terre

Niezliczone, lecz niewielkie plaże – także dzikie, do których dotrzeć można tylko od strony wody – to jeden z największych atutów Cinque Terre. Większość z nich jest kamienista, a wzdłuż morza rozciągają się malownicze skaliste klify. Aby móc w pełni podziwiać okoliczne uroki, warto wybrać się na spacer Lazurowym Szlakiem, czyli trasą pieszą łączącą miasteczka Pięciu Ziem. Niektóre jej fragmenty są niewymagające i przystosowane dla niepełnosprawnych, podczas gdy na innych odcinkach przyda się dobra kondycja fizyczna. Oprócz plaż i klifów, zachwycają w Cinque Terre liczne zatoki, porośnięte winnicami góry i krystalicznie czyste morze.

Miasteczka Pięciu Ziem Ligurii

Każde z miasteczek Cinque Terre jest niezwykle malownicze. W Monterosso al Mare znajduje się wiele luksusowych hoteli i piękna plaża z drobnym żwirkiem. Vernazza to idealne miejsce na spacer po upstrzonym kolorowymi kamieniczkami, radosnym miasteczku, gdzie spróbować można wyśmienitej tradycyjnej kuchni i pysznego włoskiego wina. Corniglia natomiast, to jedyne z pięciu miast, które nie leży bezpośrednio przy morzu, ale podczas zejścia po stromych schodach do portu, ujrzymy niezapomniany widok wybrzeża. Manarola przyciąga turystów przepięknymi małymi zatoczkami, a malowniczy spacer ścieżką, zwaną Droga Miłości, zaprowadzi nas do Riomaggiore, gdzie kilkusetletnie, kolorowe kamienice wręcz „wpadają” do przejrzystego morza.