Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Camping w Holandii Północnej
Holandia Północna to region, idealny na zarówno na spokojny wypoczynek, jak i na aktywne zwiedzanie. Urlop można tu spędzić leniuchując na jednej z tutejszych plaż, zwiedzając jedno z najpiękniejszych miast Europy – Amsterdam lub podziwiając uroki regionu z siodełka roweru. Więcej info

Camping w Holandii Północnej

Dlaczego należy wybrać się do Holandii Północnej?

  • Wspaniałe, piaszczyste plaże
  • Okazja do zwiedzenia Amsterdamu
  • Możliwość aktywnego wypoczynku na rowerze
  • Zachwycające parki narodowe z bogactwem fauny i flory

Wakacje wśród wspaniałej przyrody

Holandia Północna położona jest nad dwoma morzami: Wattowym i Północnym. Tutejsze piaszczyste plaże są bezpieczne nawet dla najmłodszych, a ponadto na holenderskim wybrzeżu mają Państwo możliwość uprawiania licznych sportów wodnych, jak chociażby windsurfingu, żeglarstwa, czy kajakarstwa. Miłośnicy natury powinni wybrać się do rezerwatów przyrody Holandii Północnej: Parku Narodowego Duinen van Texel i Parku Narodowego Zuid-Kennemerland. Pełne bogatej roślinności  wydmy, lasy, plaże są domem dla wielu zwierząt, takich jak daniele, lisy, żubry oraz ponad sto gatunków ptaków – ten krajobraz przyciąga co roku rzesze turystów. Warto rozważyć odkrywanie uroków Holandii Północnej na rowerze, gdyż siatka połączeń rowerowych jest tu szczególnie dobrze rozwinięta.

Niesamowity Amsterdam na wyciągnięcie ręki

Podczas pobytu w Holandii Północnej nie można pominąć wizyty w najsłynniejszym mieście regionu – Amsterdamie. Amsterdam wyróżnia swobodna atmosfera, a mieszkańcy miasta uważani są za serdecznych i wyjątkowo otwartych. Stolica kraju jest też domem najznakomitszej sztuki niderlandzkiej, a jej wspaniałymi zbiorami mogą się poszczycić Muzeum Van Gogha, Rijksmuseum i  wiele mniejszych galerii stuki rozsianych po całym mieście. Szczególnego uroku Amsterdamowi dodają liczne kanały, malownicze mostki i urokliwe uliczki. Po dniu zwiedzania warto przysiąść w jednej z amsterdamskich kawiarni przy stoliku na świeżym powietrzu, by zrelaksować się przy lamce wina i lokalnym ciastku stroopwaffel.