Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Kemping w Salzburgu - perła Austrii
Land Salzburg jest uroczą okolicą w Austrii. Zimą jest to prawdziwa "zimowa kraina czarów", a latem jest to idealne miejsce do odkrywania pięknej przyrody tej okolicy. Znajdziesz tu rwącą rzeki, wspaniałe zbocza górskie i zielone doliny. Warto odwiedzić również wiele pięknych miast, a zwłaszcza stolicę regionu - Salzburg, gdzie znajdziesz mnóstwo wydarzeń kulturalnych i wykwintnych restauracji. Zarezerwuj swoje wakacje teraz z LuxCamp w wyjątkowej Austrii. Więcej info

Campingi w Salzburgu

Dlaczego Salzburg jest świetnym miejscem na kemping?


  • Możliwość poznania jednego z najatrakcyjniejszych miast w Europie
  • Komfortowe kwatery: bungalow, mobilne kwatery lub luksusowy namiot - w zależności od preferencji
  • Bezpośrednia bliskość Alp 
  • Sportowe szaleństwo  

Miasto pełne atrakcji

Miasto Mozarta to miasto muzyki i sztuki, pełne architektonicznych atrakcji. Na tym jednak jego atuty się nie kończą - z racji swojego położenia, przyciąga amatorów sportów zimowych oraz wszystkich tych, którzy cenią piękno przyrody. To wreszcie nowoczesna, europejska metropolia z bogatym życiem kulturalnym i nocnym. 

Lubiane przez gości miejsca kempingowe

Woferlgut Sportscamp 

Umiejscowiony w niewielkiej odległości od granic miasta Woferlgut Sportscamp stanowi doskonałą bazę wypadową zarówno do samego Salzburga, jak i rozciągających się za nim austriackich Alp. Sam ośrodek również jest pełen atrakcji, w szczególności (jak sama nazwa wskazuje) sportowych. Amatorzy białego szaleństwa mogą wypożyczyć narty i sprzęt narciarski. Latem natomiast do dyspozycji pasjonatów sportu są 3 korty tenisowe, podgrzewany otwarty basen oraz  sztuczne jezioro. Luksusowy Woferlgut Sportscamp to także miejsce nastawione na rodzinny wypoczynek, stąd znaczna liczba atrakcji dla najmłodszych (w tym dziecięce kino na pirackim statku).

Aktywny wypoczynek w okolicach Salzburga

Alpejski klimat, szata roślinna i ukształtowanie terenu to prawdziwe naturalne dzieło sztuki. Możesz je odkryć podczas wielu pieszych wędrówek lub rowerowych wycieczek. Koniecznie musisz zwiedzić Park Narodowy Hohe Tauern, który jest niezwykłym miejscem i z pewnością zakochasz się w jego naturalnym uroku.  Miłośnicy długich wędrówek górskich mają do dyspozycji wiele tras o różnych stopniach trudności. 

Atrakcje Salzburga i okolic

Obowiązkiem każdego turysty jest przechadzka po Starym Mieście (wpisanym na listę UNESCO w 1996 r.), a następnie wizyta w Festung Hohensalzburg, jednym z największych zamków-twierdz w Europie. Uwagę przyciąga także datowany na rok 696 klasztor św. Piotra. Chwili relaksu najlepiej zażyć w słynnej Café Fürst, smakując równie słynnej czekoladki - Mozartkugel. Zarezerwuj wspaniały wypoczynek w jednym z zakwaterowań LuxCamp.