Kontakt z nami
info@lux-camp.pl

Côte d'Azur – luksusowy camping na Lazurowym Wybrzeżu

Czy można sobie wyobrazić coś lepszego niż upalne, słodko przedłużające się dni spędzone nad brzegiem Morza Śródziemnego – w obsypanym atrakcjami francuskim regionie Côte d'Azur? Camping w tej okolicy gwarantuje przepiękne widoki i całą moc wrażeń zawartych w wyjątkowych miastach regionu. Zarezerwuj z LuxCamp!

Côte d'Azur – luksusowy camping na Lazurowym Wybrzeżu
Czy można sobie wyobrazić coś lepszego niż upalne, słodko przedłużające się dni spędzone nad brzegiem Morza Śródziemnego – w obsypanym atrakcjami francuskim regionie Côte d'Azur? Camping w tej okolicy gwarantuje przepiękne widoki i całą moc wrażeń zawartych w wyjątkowych miastach regionu. Zarezerwuj z LuxCamp!

Campingi na Lazurowym Wybrzeżu

Dlaczego luksusowy camping na Lazurowym Wybrzeżu?

Najważniejsze powody, dla których warto wybrać się na camping na Lazurowym Wybrzeżu:
  • wyjątkowe widoki
  • idealna pogoda na camping
  • szeroki wybór atrakcji,
  • aktywny wypoczynek
  • wspaniałe zabytki 
  • niepowtarzalna atmosfera wakacji
  • cudowna kuchnia prowansalska

Côte d'Azur – urlop na luksusowym campingu

Lazurowe Wybrzeże to największy region turystyczny Francji. Już w XIX wieku rozpoczął swoją turystyczną tradycję, a dziś oferuje ogromną i zróżnicowaną listę atrakcji. Nie brakuje tutaj ciekawych tras wędrówek, a na poszukujących wrażeń kulturalnych czekają liczne muzea i zabytki. Riwiera Francuska to wymarzone miejsce na luksusowe campingowanie! Na Lazurowym wybrzeżu zachwyca wszystko: piękne krajobrazy, wspaniała natura, cudowne jedzenie, miła atmosfera.

Najlepsze regiony na camping na Lazurowym Wybrzeżu

Les Praires de la Mer

Urlop na campingu Les Praires de la Mer to idealny pomysł na wakacje dla całej rodziny. Gospodarze zapewniają bogaty program – konkursy, dyskoteki oraz koncerty. Wszystkie przyjemności serwowane w otoczeniu zapierających dech w piersiach widoków. Dla relaksu można również odwiedzić okoliczny Port Grimaud, pełen wyjątkowych restauracji i pubów.

Douce Quietude 

Wymarzony urlop na campingu Douce Quietude, czyli gwarancja rozrywki i wypoczynku w śródziemnomorskim słońcu. Dwa baseny, zjeżdżalnia, sauna i jacuzzi – dla poszukujących relaksu. Organizowane w ośrodku koncerty i konkursy zapewnią rozrywkę na miarę luksusowego miejsca campingowego.

Camping w blasku Cannes i St. Tropez

Camping Esterel

Zaledwie 3 kilometry od plaży i w bliskiej okolicy miast Cannes i St. Tropez znajduje się Camping Esterel. Camping oferuje dostęp aż do pięciu basenów i innych atrakcji sportowo-wypoczynkowych, takie jak tenis czy squash. Organizowane są tutaj również zajęcia dla najmłodszych, a okoliczne widoki dolin i gór kuszą tych, którzy uwielbiają wakacyjne wędrówki.

Plaże i natura Riwiery Francuskiej

Plaże Lazurowego Wybrzeża rozciągają się od wschodnich okolic Marsylii aż po miasto Monako i rozpieszczają turystów rajskim wypoczynkiem wśród niezapomnianych widoków wybrzeża. Liczne punkty obserwacyjne, parki i rezerwaty zachęcają do aktywnego wypoczynku, spacerów i jazdy rowerowej. Alpejskie i nadmorskie krajobrazy z ich zmieniającymi się wraz ze światłem słonecznym odcieniami to prawdziwa uczta dla oczu – każdy, kto uwielbia wędrówki musi odwiedzić to miejsce! Powodzeniem wśród turystów cieszą się także ogrody oliwne i słynny Festiwal Cytryn, przy okazji którego okolica ozdabiana jest cytrynowymi figurami.

Miasta w Côte d'Azur

Wśród miejskich wycieczek wyjątkowo popularna jest Nicea i jej Wzgórze Zamkowe oraz Narodowe Muzeum Marca Chagalla. W okolicy znajduje się wiele małych miasteczek, ale też kilka większych miast, takich jak Monako, słynne Cannes czy Sainte-Maxime. Nie wolno zapomnieć również o pięknym miasteczku portowym St Tropez. Odwiedzić należy jak najwięcej z tych miejsc, bo każde z niech ma swój niepowtarzalny charakter i unikalną architekturę. Zarezrewuj wspaniałe domki campingowe lub namioty z firmą LUX - camp. Przeżyj niezapomnianą przygodę na Riwierze Francuskiej.

Gastronomia i klimat regionu

Kuchnia Lazurowego Wybrzeża jest wyjątkowo elegancka i smaczna. Wybierając lokalne potrawy, można skosztować przeróżnych smaków - od koziego sera, przez owoce morza, po jajecznicę z truflami. Istotną częścią każdej potrawy są przyprawy, które dobiera się z ujmującym wyczuciem i smakiem. Côte d'Azur to miejsce, w którym od wieków spotykały się wpływy kultury francuskiej z włoską, co można odczuć nie tylko w kuchni, ale również przy poznawaniu historii regionu.  Lazurowe Wybrzeże cechuje bajeczna linia brzegowa, zatoki zwane calanques, liczne nadbrzeżne skały i śliczne wyspy. Łagodne zimy i umiarkowanie ciepłe, letnie dni to główne cechy śródziemnomorskiego klimatu Côte d'Azur. Upał latem nie męczy, ponieważ temperatura utrzymuje się w okolicach 25ºC. To idealna pogoda na wakacje w luksusowym domku campingowym.

Atrakcje w Côte d'Azur

Listę atrakcji regionu może otwierać Saint-Paul de Vence – to magiczne miasteczko położone w bliskim sąsiedztwie Nicei urzeka połączeniem średniowiecznej atmosfery z nowoczesnością. To tutaj właśnie żył Marc Chagall – jeden z czołowych malarzy kubizmu. Turystów przyciągają także średniowieczne zabytki w mieście Vence i Klasztor Chartreuse de la Verne w pięknym Collobrières. To tylko niektóre pozycje z długiej listy atrakcji regionu – tutaj nie sposób się nudzić!