Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Côte d'Azur – luksusowy kemping na Lazurowym Wybrzeżu
Czy można sobie wyobrazić coś lepszego niż upalne, słodko przedłużające się dni spędzone nad brzegiem Morza Śródziemnego – w pełnym atrakcji francuskim regionie Côte d'Azur? Kemping w tej okolicy gwarantuje przepiękne widoki i całą moc wrażeń zawartych w wyjątkowych miastach regionu. Zarezerwuj swój pobyt na Lazurowym Wybrzeżu z LuxCamp! Więcej info

Campingi na Lazurowym Wybrzeżu

Najważniejsze powody, dla których warto wybrać się na kemping na Lazurowym Wybrzeżu


  • wyjątkowe krajobrazy
  • idealna pogoda na kemping
  • szeroki wybór atrakcji
  • aktywny wypoczynek
  • wspaniałe zabytki
  • znakomita kuchnia prowansalska

Côte d'Azur – urlop na luksusowym kempingu

Lazurowe Wybrzeże to największy region turystyczny Francji. Już w XIX wieku rozpoczął swoją turystyczną tradycję, a dziś oferuje ogromną i zróżnicowaną listę atrakcji. Nie brakuje tutaj ciekawych tras do wędrówek, a na poszukujących wrażeń kulturalnych czekają liczne muzea i zabytki. Na Lazurowym wybrzeżu zachwyca wszystko: piękne krajobrazy, wspaniała przyroda, cudowne jedzenie, miła atmosfera.

Interesujące miejsca na Côte d'Azur

Wśród miejskich wycieczek wyjątkowo popularna jest Nicea i jej Wzgórze Zamkowe oraz Narodowe Muzeum Marca Chagalla. W okolicy znajduje się wiele małych miasteczek, ale także Monako, słynne Cannes czy Sainte-Maxime. Nie wolno zapomnieć również o pięknym miasteczku portowym Saint Tropez. Warto odwiedzić jak najwięcej z tych miejsc, bo każde z niech ma swój niepowtarzalny charakter i unikalną architekturę. 

Gastronomia i klimat regionu

Kuchnia Lazurowego Wybrzeża jest wyjątkowo elegancka i smaczna. Wybierając lokalne potrawy, można skosztować przeróżnych smaków - od koziego sera, przez owoce morza, po jajecznicę z truflami. Istotną częścią każdej potrawy są przyprawy, które dobiera się z ujmującym wyczuciem i smakiem. Côte d'Azur to miejsce, w którym od wieków spotykały się wpływy kultury francuskiej z włoską, co można odczuć nie tylko w kuchni, ale również przy poznawaniu historii regionu.  Lazurowe Wybrzeże cechuje bajeczna linia brzegowa, zatoki zwane calanques, liczne nadbrzeżne skały i śliczne wyspy. Łagodne zimy i umiarkowanie ciepłe, letnie dni to główne cechy śródziemnomorskiego klimatu Côte d'Azur. Upał latem nie męczy, ponieważ temperatura utrzymuje się w okolicach 25ºC. To idealna pogoda na wakacje na luksusowym kempingu.

Atrakcje Côte d'Azur

Listę atrakcji regionu może otwierać Saint-Paul de Vence – to miasteczko położone w bliskim sąsiedztwie Nicei urzeka połączeniem średniowiecznej atmosfery z nowoczesnością. To właśnie tutaj żył Marc Chagall – jeden z czołowych malarzy kubizmu. Turystów przyciągają także średniowieczne zabytki w mieście Vence i Klasztor Chartreuse de la Verne w pięknym Collobrières. 

Plaże Lazurowego Wybrzeża rozciągają się od wschodnich okolic Marsylii aż po Monako. Liczne punkty obserwacyjne, parki i rezerwaty zachęcają do aktywnego wypoczynku, spacerów i jazdy rowerowej. ! Powodzeniem wśród turystów cieszą się także ogrody oliwne i słynny Festiwal Cytryn, przy okazji którego okolica ozdabiana jest cytrynowymi figurami.

Zarezerwuj komfortowe domki kempingowe lub namioty z LuxCamp - przeżyj niezapomnianą przygodę na Riwierze Francuskiej.