Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Rodzinne wakacje na południu Niemiec
Jeżeli marzysz o wakacjach w otoczeniu przyrody, wspaniałych krajobrazów, w miłej rodzinnej atmosferze, to wakacje na południu Niemiec są idealną destynacją dla Ciebie i dla całej Twojej rodziny. Już dzisiaj zarezerwuj komfortowe zakwaterowanie na kempingach z LuxCamp. Więcej info

Camping w Schwarzwaldzie

Warto wybrać się na wakacje do Schwarzwaldu

Jeżeli szukasz oryginalnej destynacji wakacyjnej, lubisz historię, i dobrą kuchnię, wspaniałe widoki to jest to idealne miejsce dla Ciebie na fantastyczny rodzinny urlop. Z LuxCamp możesz zarezerwować luksusowe zakwaterowanie na najlepszych kempingach w Niemczech. Schwarzwald jest niezwykle interesujący turystycznie i posiada wiele wspaniałych atrakcji do zaoferowania. 
  • Wspaniałe Jezioro Bodeńskie
  • Cudowne, lecznicze gorące źródła w Baden - Baden
  • Wspaniałe potrawy kuchni regionalnej
  • Niesamowite krajobrazy

Lubiane miejsca na kemping w Schwarzwaldzie

Camping Herbolzheim jest bardzo atrakcyjnym miejscem pobytu wakacyjnego dla całej rodziny. Jeżeli chcesz odkryć prawdziwą niemiecką gościnność powinieneś spędzić wakacje na tym właśnie ośrodku. Kemping oferuje wiele wspaniałych udogodnień oraz atrakcji sportowych, w wysokim sezonie organizowane są animacje dla dzieci oraz wieczorne. 

Najważniejsze atrakcje

Jeżeli kochasz piękne krajobrazy to Schwarzwald będzie idealnym miejscem na wspaniałą krajoznawczą podróż. Region ten to bardzo obszerny, górzysty teren porośnięty wspaniałą roślinnością. W miasteczku Triberg znajduje się największy zegar z kukułką oraz największy wodospad w Niemczech. Schwarzwald kojarzy się z szynką szwarcwaldzką i z tortem Czarny Las (Schwarzwälder Kirschtorte). Inną bardzo ważną atrakcją w Badenii - Wirtembergii jest uzdrowiskowe miasto Baden - Baden. Jest najbardziej znanym i najczęściej odwiedzanym miejscem uzdrowiskowym w Niemczech. 

Zachwycające Jezioro Bodeńskie

Warto pojechać nad Jezioro Bodeńskie, które łączy Niemcy, Szwajcarię i Austrię. Zaskoczy Cię wspaniała przyroda oraz krajobrazy wokół jeziora. Najbardziej urokliwym miasteczkiem w okolicy jest Lindau z piękną latarnią morską oraz wspaniałymi zabytkami architektonicznymi. 

Region Badenii - Wirtembergii słynie z dobrej kuchni. Jeżeli lubisz dobrze zjeść, warto wybrać się do jednej z restauracji w tym regionie i skosztować lokalnych specjalności.