Jesteśmy do Państwa dyspozycji!
022 116 81 07

Bretania to wyjątkowy region na zachodzie Francji. Bretania to piękne plaże, klimatyczne miasteczka, średniowieczne zamki, i piękne krajobrazy. Bretania jest fanastyczną destynacją wakacyjną dla miłośników kultury, sztuki, architektury oraz niezwykłego bogactwa przyrody.

Bretania to wyjątkowy region na zachodzie Francji. Bretania to piękne plaże, klimatyczne miasteczka, średniowieczne zamki, i piękne krajobrazy. Bretania jest fanastyczną destynacją wakacyjną dla miłośników kultury, sztuki, architektury oraz niezwykłego bogactwa przyrody.

Dlaczego warto wybrać właśnie luksusowy camping w Bretanii?

Najważniejsze powody, dla których warto się wybrać na camping do Bretanii:
  • Bretończycy posiadają swój specyficzny dialekt
  • Bretońskie plaże są kamieniste, ale w zatoczkach leżeć można na spokojnych piaszczystych plażach
  • Panuje tam przyjemnie ciepły klimat morski
  • Jest regionem wiejskim, idealnym na wycieczki rowerowe, z piękną przyrodą

Region o ekscytującej historii

Historia Bretanii sięga starożytności, kiedy region był częścią Imperium Romanum. Później panowanie nad rejonem przejęli celtyccy Bryci, a przez wieki o Bretanię spierali się Anglicy i Francuzi. Co ciekawe, w czasie Wielkiej Rewolucji Francuskiej w latach 1793-1795 w regionie rozgrywało się powstanie w obronie monarchii, zwane szuanerią. Zapisane po brzegi karty dziejów Bretanii i urzekająca przyroda sprawiają,że spędzisz tam wspaniałe wakacje z całą rodziną.

Które ośrodki warto wybrać, planując luksusowe campingowanie?

Domaine des Ormes

To luksusowe miejsce campingowe uczyni Twój wypoczynek we Francji niezapomnianym. Młodsi goście chętnie korzystają z miejsc do grillowania, tras wycieczkowych, paintballa i nocnych dyskotek. Ogromnym udogodnieniem jest pralnia i sieć WiFi. Dla rozrywki można na przykład grać w piłkę nożną i siatkową, jeździć konno, grać w golfa albo tenisa. Dzieci ucieszy wspaniały plac zabaw, który będzie idealnym miejscem na poznanie nowych przyjaciół.

Camping La Plage de Treguer

Nadmorski camping w miejscowości Plonévez Porzay to raj dla miłośników plażowania i fanów sportów wodnych. Można tu jeździć rowerem i poświęcać długie godziny na piesze wycieczki. Turyści zachwalają sobie wyjątkowe widoki i rodzinną atmosferę panującą w ośrodku. Restauracja serwuje tradycyjne potrawy regionalne. Na campingu dozwolony jest przyjazd z psem.

Plaże i natura w Bretanii

Zachodnia część Bretanii leży u wybrzeży Oceanu Atlantyckiego, a linia brzegowa pokryta jest piaskiem oraz skałami. Bretania poprzecinana jest wieloma rzekami, a przyjezdnych urzeka przede wszystkim swoją przyrodą i maleńkimi wioskami ukrytymi wśród zieleni. W centrum regionu wznoszą się wysokie na maksymalnie 385 m n.p.m. wzgórza d’Arrée i Noires – ciekawe miejsca dla fanów pieszych wycieczek.

Atrakcje w Bretanii

Główną atrakcją tej części Francji jest przede wszystkim celtycka kultura, a tę najłatwiej poznać w połowie sierpnia w mieście Lorient podczas Festival Interceltique de Lorient.Miłośnicy zwiedzania nie mogą jednak poczuć się zawiedzeni - Nantes i Rennes przepełniają zbudowane przed wiekami kościoły i budynki z równie długą historią, z kolei Brest jest dzisiaj największym portem wojennym Francji, w którym cumują okręty podwodne o napędzie atomowym. W regionie można podpatrzeć poza tym życie morza w niesamowitym Wielkim Akwarium w St-Malo i Océanopolis w Breście.