Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Kemping w Bretanii - idealny pomysł na prawdziwie francuskie wakacje!
Bretania to wyjątkowy region na zachodzie Francji - to piękne plaże, klimatyczne miasteczka, średniowieczne zamki, i piękne krajobrazy. Jest fantastyczną destynacją wakacyjną dla miłośników kultury, sztuki, architektury oraz niezwykłego bogactwa przyrody. Więcej info

Camping w Bretanii

Najważniejsze powody, dla których warto się wybrać na kemping do Bretanii


  • Bretońskie plaże są kamieniste, ale w zatoczkach leżeć można na spokojnych piaszczystych plażach
  • Panuje tam przyjemnie ciepły klimat morski
  • Jest regionem wiejskim, idealnym na wycieczki rowerowe, w otoczeniu przyrody
  • Bretończycy posiadają swój specyficzny dialekt

Plaże i natura w Bretanii

Zachodnia część Bretanii leży u wybrzeży Oceanu Atlantyckiego, a linia brzegowa pokryta jest piaskiem oraz skałami. Bretania poprzecinana jest wieloma rzekami, a przyjezdnych urzeka przede wszystkim swoją przyrodą i maleńkimi wioskami ukrytymi wśród zieleni. W centrum regionu wznoszą się wzgórza d’Arrée i Noires – ciekawe miejsca dla fanów pieszych wycieczek.

Atrakcje regionu

Główną atrakcją tej części Francji jest celtycka kultura, a tę najłatwiej poznać w połowie sierpnia w mieście Lorient podczas Festival Interceltique de Lorient. Warte zwiedzenia jest Nantes i Rennes pełne zbudowanych przed wiekami kościołów, z kolei Brest jest dzisiaj największym portem wojennym Francji, w którym cumują okręty podwodne o napędzie atomowym. W regionie można podpatrzeć poza tym życie morza w niesamowitym Wielkim Akwarium w St-Malo i Océanopolis w Breście.