Kontakt z nami
info@lux-camp.pl

Camping w Bretanii - luksusowy pomysł na prawdziwie francuskie wakacje!

Bretania to wyjątkowy region na zachodzie Francji. Bretania to piękne plaże, klimatyczne miasteczka, średniowieczne zamki, i piękne krajobrazy. Bretania jest fanastyczną destynacją wakacyjną dla miłośników kultury, sztuki, architektury oraz niezwykłego bogactwa przyrody.

Camping w Bretanii - luksusowy pomysł na prawdziwie francuskie wakacje!
Bretania to wyjątkowy region na zachodzie Francji. Bretania to piękne plaże, klimatyczne miasteczka, średniowieczne zamki, i piękne krajobrazy. Bretania jest fanastyczną destynacją wakacyjną dla miłośników kultury, sztuki, architektury oraz niezwykłego bogactwa przyrody.

Camping w Bretanii

Dlaczego warto wybrać właśnie luksusowy camping w Bretanii?

Najważniejsze powody, dla których warto się wybrać na camping do Bretanii:
  • Bretończycy posiadają swój specyficzny dialekt
  • Bretońskie plaże są kamieniste, ale w zatoczkach leżeć można na spokojnych piaszczystych plażach
  • Panuje tam przyjemnie ciepły klimat morski
  • Jest regionem wiejskim, idealnym na wycieczki rowerowe, z piękną przyrodą

Region o ekscytującej historii

Historia Bretanii sięga starożytności, kiedy region był częścią Imperium Romanum. Później panowanie nad rejonem przejęli celtyccy Bryci, a przez wieki o Bretanię spierali się Anglicy i Francuzi. Co ciekawe, w czasie Wielkiej Rewolucji Francuskiej w latach 1793-1795 w regionie rozgrywało się powstanie w obronie monarchii, zwane szuanerią. Zapisane po brzegi karty dziejów Bretanii i urzekająca przyroda sprawiają,że spędzisz tam wspaniałe wakacje z całą rodziną.

Które ośrodki warto wybrać, planując luksusowe campingowanie?

Domaine des Ormes

To luksusowe miejsce campingowe uczyni Twój wypoczynek we Francji niezapomnianym. Młodsi goście chętnie korzystają z miejsc do grillowania, tras wycieczkowych, paintballa i nocnych dyskotek. Ogromnym udogodnieniem jest pralnia i sieć WiFi. Dla rozrywki można na przykład grać w piłkę nożną i siatkową, jeździć konno, grać w golfa albo tenisa. Dzieci ucieszy wspaniały plac zabaw, który będzie idealnym miejscem na poznanie nowych przyjaciół.

Camping La Plage de Treguer

Nadmorski camping w miejscowości Plonévez Porzay to raj dla miłośników plażowania i fanów sportów wodnych. Można tu jeździć rowerem i poświęcać długie godziny na piesze wycieczki. Turyści zachwalają sobie wyjątkowe widoki i rodzinną atmosferę panującą w ośrodku. Restauracja serwuje tradycyjne potrawy regionalne. Na campingu dozwolony jest przyjazd z psem.

Plaże i natura w Bretanii

Zachodnia część Bretanii leży u wybrzeży Oceanu Atlantyckiego, a linia brzegowa pokryta jest piaskiem oraz skałami. Bretania poprzecinana jest wieloma rzekami, a przyjezdnych urzeka przede wszystkim swoją przyrodą i maleńkimi wioskami ukrytymi wśród zieleni. W centrum regionu wznoszą się wysokie na maksymalnie 385 m n.p.m. wzgórza d’Arrée i Noires – ciekawe miejsca dla fanów pieszych wycieczek.

Atrakcje w Bretanii

Główną atrakcją tej części Francji jest przede wszystkim celtycka kultura, a tę najłatwiej poznać w połowie sierpnia w mieście Lorient podczas Festival Interceltique de Lorient.Miłośnicy zwiedzania nie mogą jednak poczuć się zawiedzeni - Nantes i Rennes przepełniają zbudowane przed wiekami kościoły i budynki z równie długą historią, z kolei Brest jest dzisiaj największym portem wojennym Francji, w którym cumują okręty podwodne o napędzie atomowym. W regionie można podpatrzeć poza tym życie morza w niesamowitym Wielkim Akwarium w St-Malo i Océanopolis w Breście.