Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Charente Maritime - luksusowe miejsce campingowe na zachodnim wybrzeżu Francji
To drugi co do wielkości departament w regionie Poitou-Charentes. Jako jedyny posiada dostęp do oceanu, a jego linia brzegowa jest niezwykle urozmaicona. To bardzo atrakcyjne miejsce, każdego roku cieszące się niesłabnącą popularnością wśród turystów. Więcej info

Campingi w Charente Maritime

Dlaczego warto wybrać się na luksusowy camping do Charente Maritime?

Najważniejsze powody, dla których warto się wybrać na camping do  Charente Maritime:

  • dobre warunki klimatyczne
  • ciekawe życie kulturalne w regionie
  • atrakcyjne turystycznie wybrzeże i pobliskie wyspy
  • niezliczona ilość zabytków w pobliżu

Jedna z najpopularniejszych destynacji

Charente Maritime to drugi najpopularniejszy ośrodek turystyczny, zaraz po Lazurowym Wybrzeżu. Nazwa regionu pochodzi od rzeki Charente, o długości 360 km. Najważniejszymi miastami są La Rochelle, Saintes, Rochefort i Royan. W pobliżu znajduje się także największe w Europie Zachodniej estuarium, czyli lejkowate ujście rzeki powstałe w wyniku działania pływów morskich. Stworzone jest ono przez rzeki Garennę i Dordognę, uchodzące do Zatoki Biskajskiej.

Gdzie najlepiej znaleźć miejsce na camping?

Sequoia Park

Słowo "park" w nazwie tego luksusowego campingu zdaje się nie być przypadkowe - ogromną jego część stanowią lasy i pola słonecznikowe rosnące wkoło starego zamku. Jest to prawdziwie luksusowe miejsce campingowe, zlokalizowane tuż nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego. Na terenie campingu, oprócz wspomnianego zamku, znajduje się także kilka basenów (w tym niektóre podgrzewane), liczne zjeżdżalnie, place zabaw oraz inne atrakcje dla dzieci.

Co warto zwiedzić?

Okolice Charente Maritime są bardzo atrakcyjne dla turystów. W Royan znajdziecie Państwo kilka plaż oraz piękny port rybacki. Godne polecenia są spacery malowniczymi i krętymi uliczkami zabytkowego campingu, jest legendarny Fort Boyard - znajduje się on między wyspami Île-d'Aix i Île d'Oléron w cieśninie Pertuis d'Antioche. Warto wybrać się również na wyspy Oléron, Ré, Aix i Madame. Na dwie pierwsze można dojechać autem po wale ochronnym.

Gastronomia i kultura w Charente Maritime

Region ten znany jest ze starych wiosek rybackich oraz hodowli ostryg. Owoce morza są charakterystyczne dla miejscowej kuchni i są tu spożywane od setek lat. Najpopularniejszym jest omułek jadalny, którego można skosztować w niemal każdej lokalnej restauracji. Często serwowany jest także koniak, którego spożywanie jest tu niemal rytualne, zarówno do posiłku, jak i podczas wieczornych spotkań.

Pogoda i klimat w Charente Maritime

Region jest doskonałym przykładem terenów, na których panuje klimat morski. W ciągu roku występuje niska amplituda roczna temperatur - w praktyce oznacza to mało upalne lata oraz łagodne zimy, co sprzyja turystom przedkładającym zwiedzanie nad wypoczywanie na plaży. W sezonie letnim liczba godzin nasłonecznienia jest niewiele mniejsza niż na Lazurowym Wybrzeżu. Występuje także duża wilgotność powietrza i pojawiają się opady - głównie w półroczu zimowym.