Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Wyjątkowy kemping w otoczeniu gór? Region Jury to strzał w dziesiątkę!
Alpy to największe i najwyższe pasmo górskie w Europie - zajmuje łącznie 220 000 km kwadratowych, a jego najwyższy szczyt - Mont Blanc sięga 4810 m n.p.m. Znacznie mniejsza jest Jura - północne odgałęzienie Alp, usytuowane na granicy Francji i Szwajcarii. Dla miłośników górskich wycieczek i aktywności na świeżym powietrzu, to idealne miejsce na wypoczynek na kempingu. Więcej info

Camping w Jurze

Dlaczego warto wybrać wakacje na kempingu w Jurze?

  • Nieskończenie wiele górskich tras pieszych i rowerowych
  • Niesamowity widok na Jezioro Genewskie i otaczające je winnice
  • Raj dla miłośników przyrody i dobrej kuchni

Lubiane ośrodki w regionie

Camping Le Val de Bonnal 

Le Val de Bonnal jest otoczony przez bujne lasy i dziewicze jeziora, oferuje wysokiej jakości zakwaterowanie w domkach letniskowych i przyczepach kempingowych. Ośrodek posiada na miejscu kompleks wodny, a okolica oferuje wiele możliwości jazdy na rowerze, wędkowania lub spływów kajakowych.


Camping Le Fayolan

to luksusowy kemping w wyjątkowym środowisku naturalnym w Le Fayolan, położony w pobliżu dwóch alpejskich jezior i Parku Naturalnego Haut Jura. Opcje zakwaterowania obejmują komfortowe namioty typu bungalow, domki z 1, 2 i 3 sypialniami oraz namioty typu lodge.

Przyroda i atrakcje w Jurze

Na pograniczu Alp i Jury leży Jezioro Genewskie, które stanowi jedną z większych atrakcji w okolicy. Akwen ma kształt półksiężyca, jest szerokie na 15 km i długie na 70 km. Od strony Jury jezioro otacza gęsty las świerkowy i liczne górskie łąki, natomiast na jego północnym brzegu działa winnica Lavaux, którą w 2007 roku wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poza górskimi trasami pieszymi, rowerowymi i narciarskimi, warto spędzić czas w malowniczo położonych miastach regionu. Godne polecenia są: w Szwajcarii - Genewa i Lozanna, a we Francji liczne mniejsze miasteczka, takie jak Arbois czy Saint-Amour. Warto spróbować wyśmienitych specjałów z regionów górskich Francji i Szwajcarii.