Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Luksusowy kemping w Langwedocji
Położona w południowo-wschodniej Francji, w czasach średniowiecza była jedną z europejskich stolic kultury i życia miejskiego - równać się z nią mogły tylko Katalonia i północne Włochy. Obecnie region stara się nawiązać do czasów dawnej świetności dzięki doskonałej bazie turystycznej oraz ciepłemu klimatowi. Sprawdź wspaniałą ofertę zakwaterowań na kempingu i zarezerwuj niezapomniane wakacje z LuxCamp! Więcej info

Campingi w Langwedocji

Dlaczego kemping w Langwedocji?


  • Przepiękne krajobrazy
  • Piaszczyste plaże nad Morzem Śródziemnym
  • Różnorodne atrakcje kulturalne i architektoniczne
  • Niewiarygodnie szeroki wachlarz zajęć sportowych

Jedne z najbardziej lubianych kempingów w Langwedocji

Le Brasilia 

Często można spotkać się z opiniami, iż jest to jeden z najlepszych kempingów w tej części Europy. Pomimo dość dużych rozmiarów, łatwo tam o prywatność. Położony nad brzegiem Morza Śródziemnego, pozwoli cieszyć się Państwu zarówno piaszczystą plażą, jak i kąpielami w morzu lub licznych odkrytych basenach w okolicy.

Nouvelle Floride 

Ten luksusowy kemping oferuje gościom niezliczone atrakcje. Swój "raj na ziemi" odnajdą tu zarówno miłośnicy sportów wodnych, jak i leżakowania na plaży. W okresie letnim dobra pogoda jest bardziej niż pewna! Nouvelle Floride położony jest w pobliżu tzw. Przylądka Agaty (z fr. Cap d'Agde), czyli największego na świecie ośrodka dla naturystów.

Kemping stworzony dla rodzin z dziećmi

Serignan Plage

Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, gdzie najmłodsi z pewnością nie będą narzekać na nudę. Liczne place zabaw, baseny i boiska dostarczą niezapomnianej rozrywki. Warto udać się także do SPA lub skorzystać z jednej z dostępnych w pobliżu tras rowerowych. Bezpośrednie sąsiedztwo plaży pozwoli Państwu cieszyć się wszystkimi urokami Morza Śródziemnego.

Plaże i klimat w Langwedocji

Langwedocja jest idealną destynacją dla osób pragnących poczuć się jak na Lazurowym Wybrzeżu, lecz jednocześnie mieć szansę na odrobinę prywatności. Plaże, choć nie ustępują tym najbardziej znanym w kraju, są nieco mniej zatłoczone, oferując jednocześnie masę atrakcji przyjezdnym. Niektóre regiony, np. Pavalas czy Carnon, są także niezwykle zielone, jak na klimat południowej Francji. Warunki pogodowe w Langwedocji bardzo sprzyjają turystyce. Dzięki bliskości Morza Śródziemnego, klimat jest łagodny z gorącym i suchym latem oraz krótką i łagodną zimą. W sezonie wakacyjnym średnie dobowe temperatury oscylują w okolicach 23-25 stopni Celsjusza. Będziesz zadowolony z rodzinnego wypoczynku na wspaniałych francuskich plażach.

Atrakcje w Langwedocji

Będąc w Langwedocji, warto skorzystać z okazji i odwiedzić większe miasta w regionie, a także winnice mieszczące się na nadmorskich równinach. Z pewnością zachwyci Państwa liczba atrakcji dostępnych na wybrzeżu - można tu spróbować sił w niemal wszystkich sportach wodnych. W mniejszych miejscowościach znajdują się natomiast godne uwagi stare akwedukty.

Wyborna kuchnia

Langwedocja to przede wszystkim wielowiekowa historia produkcji win, dlatego warto spróbować jednego z tych regionalnych. Regionalna kuchnia specjalizuje się w przygotowywaniu dań z dziczyzny i szparagów. Bardzo popularna jest tradycyjnie przyrządzone danie z mięsa kaczego, gęsiego, wieprzowego zapieczone w fasoli tzw. cassoulet. Langwedocja posiada klimat śródziemnomorski, więc i tutaj podstawę kuchni stanowią wspaniałe potrawy z ryb. Najpopularniejsze jest tzw. brandade czyli puree z dorsza z mlekiem i oliwą. Warto również spróbować wyśmienitych regionalnych serów i wędlin.

Miasta w Langwedocji

Najważniejszymi ośrodkami miejskimi w Langwedocji są Montpellier, Nimes i Tuluza. Pierwsze z nich jest najbardziej zaludnionym miastem w prowincji. Szczególnie znanymi zabytkami są Place de la Comédie i pomnik Lenina. Nimes znane jest z XVII-wiecznej akademii nauk oraz antycznych budowli: amfiteatru, świątyni Diany, wysokiej na 32 metry wieży obserwacyjnej oraz bram miejskich (Porte Auguste i Porta Hispania). Tuluza natomiast to trzeci największy ośrodek akademicki we Francji. Często nazywana jest różowym miastem (z fr. la ville rose) z powodu charakterystycznego, lekko różowego zabarwienia elewacji wielu budynków.