Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Camping w Dordonii - odkryj inne oblicze Francji
Mało jest regionów we Francji i w całym świecie tak słynnych jak Burgundia i przylegający do niej departament Dordonia, będący już częścią równie znanej i pięknej Akwitanii. Miejsce to jest oczywiście ojczyzną najlepszych win na świecie, ale to także doskonałe miejsce na urlop na campingu. Więcej info

Camping w Dordonii

Dlaczego warto wybrać camping w Dordonii?


  • Fascynują kraina, gdzie historia jest wciąż żywa
  • Wino nigdzie nie będzie lepsze, a trufle smaczniejsze
  • Zabytki i unikalna kultura odróżniają je od reszty Francji
  • Wygodne domki campingowe lub wyjątkowe, luksusowe namioty

Region pełen atrakcji

Bourgogne, a więc po polsku Burgundia, swego czasu (a ściślej: do roku 1477, w którym Księstwo Burgundzkie wcielono do Francji) było centrum życia religijnego i politycznego całej Francji. Z biegiem lat znaczenie to coraz bardziej malało, aż do stanu, który mamy dziś. Stolica regionu - Dijon - jest obecnie mało znaczącym, drugorzędnym wręcz miastem, polityczne i religijne centrum pozostaje tylko wspomnieniem. Wciąż żyje poczucie odrębności od reszty Francji, wspaniałe zabytki - zwłaszcza kościoły i opactwa oraz najlepsze winiarnie pod słońcem. To samo dotyczy Dorgodne, jedyną różnicą jest to, że poza winem okolica ta słynie z trufli. Region oferuje wspaniałą przyrodę, krajobraz i cudowny mikroklimat, który sprzyja winoroślom oraz ludziom, a zwłaszcza wszystkim amatorom luksusowego campingowania. Niewielka, ale w pełni rozbudowana baza noclegowa i małe natężenie ruchu to tylko niektóre argumenty „za”.

Luksusowy camping w malowniczym otoczeniu

Camping Le Val d’Ussel położony jest u stóp malowniczej wioski Proissans, niedaleko której odbywa się słynny targ w Sarlat, którego tradycje sięgają wieków średnich. Sam obiekt oferuje wszelkie udogodnienia oraz bogatą ofertę rozrywek. Na jego terenie znajdują się boiska do siatkówki, obowiązkowy dla tego typu ośrodków basen, a także minigolf, kort tenisowy oraz wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Całe rodziny mogą bawić się podczas wieczorów karaoke czy różnorakich wieczorów tematycznych. Jest to wspaniałe miejsce na rodzinne wakacje na campingu. Zarezerwuj nocleg z LuxCamp.

Natura w Burgundii i Dordonii

Niemożliwym jest opisanie w kilku słowach tego, co te regiony mają do zaoferowania. Rozległe, skąpane w ciepłych promieniach słońca winnice, spośród których niezauważanie wręcz wynurzają się małe wioski, w których czas - zdaje się - stoi w miejscu. Dolina rzeki Dorgodne (od której nazwę wziął cały region) malowniczo opada coraz niżej, a oplatająca ją sieć szlaków turystycznych (ponad 1130 km) pozwala na pełny kontakt z cudami natury. Spragnieni lokalnego kolorytu turyści mogą podążyć dalej, przekroczyć granicę (jedynie umowną, bo niezauważalną) z Burgundią i zatopić się w spokojnym, idyllicznym krajobrazie.

Atrakcje w Burgundii i Dordonii

Można powiedzieć, że w tym regionie atrakcją jest wszystko, sama codzienność tutejszego życia to przeżycie, jakiego nie da się doświadczyć nigdzie indziej. Spacer po winnicach, degustacja wywarzanych na miejscu trunków, a także innych lokalnych specjałów: trufli, ślimaków czy paté de foie gras. Nie oznacza to, region nie oferuje bardziej współczesnych rozrywek. Obszar jest wręcz stworzony do gry w golfa, amatorzy wodnych sportów także odnajdą tu coś dla siebie. Nie można też pominąć mnogości zabytków i architektonicznych skarbów, jak choćby słynnego pałacu w Périgord Noir wraz z doliną Vezere i jej prehistorycznymi malowidłami. Wszystko to (i wiele więcej) czeka na Państwa podczas urlopu na campingu z LuxCamp.