Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Camping w urokliwym Diekirch
Czy byli Państwo kiedykolwiek w Luksemburgu? To kraj niewielki, ale warty odkrycia. Samo miasto Diekirch zamieszkuje niespełna 7 tysięcy ludzi. Na kempingu w regionie Diekirch panować będzie zatem domowa, życzliwa, niemalże sielska atmosfera. LuxCamp proponuje dokonać rezerwacji miejsca na luksusowym campingu z odpowiednim wyprzedzeniem, by móc zapewnić sobie spokojne wakacje już dziś. Więcej info

Camping w Diekirch

Dlaczego warto zdecydować się na urlop na kempingu w Diekirch?

Symbolem miasta położonego nad brzegiem rzeki Sauer jest... osiołek. Wizerunek zwierzęcia znajdą Państwo na fontannie w centrum Diekirch, corocznie urządza się także procesję karnawałową pod jego przewodnictwem. Wakacje na campingu w Diekirch będą wypełnione podobnymi niespodziankami.

  • To zielony region, pełen pól i lasów
  • Znajdują się tu małe urocze miasteczka 
  • Odpoczynek nad rzeką Sauer pomaga odzyskać równowagę 
  • W Luksemburgu odwiedzający czują się bezpiecznie 

Poznaj Diekirch

W niewielkim miasteczku i jego okolicach, odwiedzający znajdą dla siebie mnóstwo rozrywek! Po podróży nabiorą Państwo sił nad brzegiem rzeki Sauer. Można tu wypocząć na leżaku, z wędką, ale i płynąc kajakiem czy korzystając z licznych ścieżek rowerowych. A wieczorem rozsiąść się przed kwaterą z kuflem zimnego napoju z Diekirch w ręku... Tak smakują wakacje!

Odkryj Diekirch

Ta luksemburska gmina to idealne miejsce, by poczuć tzw. "lokalny koloryt". Miłośnikom natury spodoba się fakt, że miasto Diekirch otaczają wzgórza: Haardt, Goldknapp, Seitert i Herrenberg. Na wypoczynek z rodziną zapraszają liczne tereny zielone, parki z placami zabaw, łąki i zagajniki. Wakacje na campingu w Diekirch pozwalają zanurzyć się w zieleni.

Samo miasto kryje wiele turystycznych niespodzianek. Na uwagę zasługuje tu m.in. Narodowe Muzeum Historii Militarnej z pamiątkami z okresu wojen, a także Narodowe Muzeum Historycznych Pojazdów. Spacerując po Diekirch, warto również wchodzić do świątyń. Mianem "perełki miasta" określa się kościół St. Laurentius, zdobiony spektakularnym sklepieniem.